Şimdi Ara

Snapdragon 430'lu Xiaomi Redmi 3s resmiyete kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Snapdragon 430'lu Xiaomi Redmi 3s resmiyete kavuştu 
    Meizu'nun uygu fiyatlı modeli m3s'i duyurmasının ardından Xiaomi de geride kalmayarak Redmi 3 modelinin güncellenmiş hali Redmi 3s'i duyurdu. Yeni Redmi 3s fiyatına göre sunduğu donanımıyla artık daha iddialı.

Öncekisi gibi 5 inç boyutta 720p ekranla gelen model 139.3 x 69.6 x 8.5mm ölçüleriyle aynı boyutta ve 144 gram ağırlığında bir kasaya sahip. 8 çekirdekli Snapdragon 430 çipsetinin bulunduğu telefon Snapdragon 616'lı önceki nesilden daha hızlı. Kamera tarafının değiştirilmediği Redmi 3s'de arkada 13MP f/2.0 diyaframlı tek LED flaşlı kamera bulunuyorken ön yüzde ise 5MP f/2.2 diyafram açıklığına sahip bir özçekim kamerası yer alıyor.

Snapdragon 430'lu Xiaomi Redmi 3s resmiyete kavuştu 
    Yeniliklerden biri olarak arka yüzünde parmak izi okuyucuya sahip olan Redmi 3s bunun yanında 4100mAh bataryaya, 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 ve GPS + GLONASS bağlantı seçeneklerine sahip.

Piyasaya 2 farklı bellek seçeneğiyle sunulacak olan telefonun 2GB/16GB versiyonu CNY 699 ($106) fiyata sahipken, 3GB/32GB olan versiyonu da CNY 899 ($136) fiyata sahip. Bu fiyatlarla Çin'de 16 Haziran'da satışa sunulacak telefonun global pazarda daha yüksek bir fiyatı olması bekleniyor.

• Öncekisi gibi :)

• Kopyala yapıştıra devam ediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasip olur da çine gidersem yapacağım ilk iş bi xiaomi telefon almak olacak :D

• Meizu nun cihazına 10 basar. Meizu Meditek den başka bişey bilmiyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

Kopyala yapıştıra devam ediyorlar

Böyle yorumları görünce de bir Xaomi kullanıcısı olarak merak ediyorum. Adamlardan giriş seviyesi telefonundan neler bekliyorsunuz. Mesela Snapdragon 652 veya 820 mi kullansınlar?

Parmak izi okuyucu, metal kasa,ortalama bir kamera, 2,3 GB RAM ona görede hafıza, 4100 mah batarya, ortalama bir işlemci ve bunlarıda 106/139 dolardan satıyor hala şikayet. Tabikide aynısı olacak giriş seviyesinde binlerce farklı özelik yok. Force Touch falan mı bekliyorsunuz anlamadım ki???

Ama haklısınız ülkemizdeki şirketler gibi Snapdragon 410 700-800 tl den satmaya kalksaydı şikayet olmazdı. Şu telefonun özelliklerini Samsung yapsa ülkemizde 1000 tl den satmaya kalkar adamlar bunu sana 400 tl satıyor...

• Xiaomi nin alt seviye telefonlardaki bu batarya merakını anlamış değilim.

Yap şunu 3000 mah pil ile 7.5mm zaten kullandığın ekran işlemci belli. Meizu bu konuda bence daha başarılı.

Xiaomi nin Kendi değerlerinde 8.5 mm dediği cihaz ölçümle 9.3 çıkıyor

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    1. Ülkemizdeki cihazlarla kıyaslamıyorum
    2.tabiki bazı özellikler sınırlı olacak
    3. Sen bir kullanıcı olarak Redmi 3 ( 2 farklı versiyon )
    Redmi note3 (2 farklı versiyon ) birde şimdi bu
    Yanyana görsen eminim kendi kullandığını bulamassın
    Benim bahsettiğim olay bu insan en azından dış kasada farklılık yapar tamamen gereksiz yere kendinle uğraşıyor
    Önce mtk yı daya sonra alın size aynısının sd li versiyonu
    Tamam bunu bir kere yapta hepsinde aynısını yapma

Ayrıca 106 $ ve139 $ dolardan bulursan banada söyle alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryalp -- 14 Haziran 2016; 19:50:09 >
  • makine ateş ediyor cekemeyenler turkcellin snapdragon 210 lu telefonunu almis galiba

• bu fiyata gayet iyi olmuş...

• Her hafta bir cihaz tanıtıyor, ayrıca cihazlara ulaşamadıktan sonra altından yapsa kıymeti yok.

• asdfasdgasjhjk.4100 mah batarya fazla 3000 mah olsun diyen bile çıkmış.ulan vallaha hakediyorsunuz
  • Telefonlara adam gibi batarya koymayı bir tek Çin'liler akıl ediyor. Adamların koyduğu bataryaya bak, bir de mesela LG nin G5 e koyduğu bataryaya.
    Üstelik adamlar 70 mm den daha dar, 8.5 mm kalınlığında ve 5 inç, yani 5.3 inç falan da olmayan cihaza o bataryayı koymuşlar. LG falan görsün de utansın...

• quote:

1. Ülkemizdeki cihazlarla kıyaslamıyorum
    2.tabiki bazı özellikler sınırlı olacak
    3. Sen bir kullanıcı olarak Redmi 3 ( 2 farklı versiyon )
    Redmi note3 (2 farklı versiyon ) birde şimdi bu
    Yanyana görsen eminim kendi kullandığını bulamassın
    Benim bahsettiğim olay bu insan en azından dış kasada farklılık yapar tamamen gereksiz yere kendinle uğraşıyor
    Önce mtk yı daya sonra alın size aynısının sd li versiyonu
    Tamam bunu bir kere yapta hepsinde aynısını yapma

Ayrıca 106 $ ve139 $ dolardan bulursan banada söyle alayım

Ya siz öyle söylüyorsunuzda sonyde de çoğu model aynı? Hemde üst seviye? APPLE de aynı değil mi? Şimdi giriş seviyesinde farklılık mi istiyorsunuz? Zaten ortalama olarak tüm firmalar az çok tasarımlarıni oturttu. Kimseden radikal bir değişiklik beklemeyin kolay kolay.. Ben önceki Redmi 3 ve redmi 3 Pro nun da Snapdragon 616 ile çıktığını hatırlıyorum..

Evet yine şu 106 ve 139 dolarlık meseleye gelelim. Xaomi ürünlerini internet üzerinden Satar bunlarıda bu fiyattan satar. Tabi çoğu kişi stok falan ile uğraştığı için bunlarıda genelde 2-3 dk da satarlar. Stok yapan adamda yani karaborsa ile uğraşan adamda en az bi 20-30 dolar kâr eder. Oldu mu size 130/160 dolar civarında. E kardeşim bu forumdada adamlar getiriyor ortalama 50 dolar artırıyor. Alın size 170/200 dolar civarındada bize patlıyor. Bazen daha fazlada.. Eğer çok istiyorsanız şansınızi GearBestte deneyebilirsiniz. 150 dolara alırsınız.(rakiplerini göre hala ucuz)Ancak ülkeye gelir mi? Orasını da ben pek bilmem. Yurt dışından her türlü silah tonlarca bomba falan geliyor ama cep telefonları oldu mu? Dur kardeşim orada. Bu yasaklı ürün deniliyor.. KISACASI ÜRÜN MÜKEMMELİN ÜZERİNDE. ADAMLAR YERLİ NASIL OLUNUR GÖSTERİYOR. ÜLKEDE O KADAR TELEFON ÜRETİCİSİ VAR AMA KORKMADAN PİYASADA SAVAŞ VERİYORLAR. ÜLKEMİZDEKİLER GİBİ EXTRA VERGİ İSTEMİYORLAR.

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım Sony örneği vermişsiniz Sony'nin durumu ortada değilmi hala ayağına sıkmaya devam ediyor nedeni hala aynı şeyleri veriyor ve ucuk rakamlara
    Sen benim dediğimi anlamadın heralde ben çok sık aynı tarz cihaz çıkarmasından bahsediyorum yada şunu sorayım bugün cihazı alacak olsan Redmi 3 yada note3 , mtk mı yoksa sd mi alırsın

• 2.bir telefon olarak alinir. müdayillerine göre ( meizu 3s ve huawei honor 5a ) daha iyi oldugu düsüncesindeyim.

• quote:

Arkadaşım Sony örneği vermişsiniz Sony'nin durumu ortada değilmi hala ayağına sıkmaya devam ediyor nedeni hala aynı şeyleri veriyor ve ucuk rakamlara
    Sen benim dediğimi anlamadın heralde ben çok sık aynı tarz cihaz çıkarmasından bahsediyorum yada şunu sorayım bugün cihazı alacak olsan Redmi 3 yada note3 , mtk mı yoksa sd mi alırsın

Bende şirketlerin fazla model çıkarmasından Yana değilim. Özelikle üst seviyede. Ama alt seviye de pek fark etmiyor..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.