Şimdi Ara

fm 16 beyin yakan sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da olduğu gibi abartmış olabilirim fakat bazı sorularım var ve oyunu tam anlamıyla maksimum oynamak istiyorum .

1-) standart stoper kesici ile çakılı stoper kesicinin farkı nedir ? aynı şekilde standart stoper sigortayla çakılı sigortanın farkı vs...

2-) Tek forvet pivot santrafor hücum , kanatlar kanat oyuncusu destek mi olmalı orta açmaları için ve havadan ? Bu durumda bekler nasıl olmalı ve mantıken bekleri ileri çıkart seçilmemeli galiba ?

3-) Savunmayı ileri çıkartıp ofsayt taktiğini seçtiğimizde stoperlerin hızı iyi olmalı ve ikiside standart stoper savunma rolünde olmalı sanırsam ?

4-) Oyun anlayışını hücum yapıp , akıcılığıda katı yapamazmıyım ? İstediğim hücum yapsınlar ama disiplinli şekilde , fazla inisiyatif tanımadan katı olamazmı ?

5-) Her oyuncunun en iyi oynadığı rol mü seçilmeli her zaman ? Mesela tek forvet oynamak istiyorum , umut bulutu forvete koydum , umutunda en iyi oynadığı rol çalışkan forvet , bu rolün görevi gol atmak yerine baskı yapıp diğer arkadaşlarını pozisyona sokmak ?

6-) 4-2-3-1 forvet arkalı oos diziliminde genişlik nasıl olmalı ?

7-) Şu an Gs ile kaç defa kariyer açtım sildim açtım sildim açtım sildim , 4 lü defans , orta sahanın ortasına yanyana 3 lü ortasaha , ileri uçta sol ve sağ kanat ve tek forvet diziliminde orta sahadaki üçlüyü selçuk jose rodriguez ve sneijderden seçtim şimdi hepsi oyun kurucu mu olmalı ? Döndük 5.soruya

8-) Rakip takım talimatları nasıl olmalı , asistana mı bırakılmalı maç başlarken ?

9-) Oyun içinde sağ üstte asistan menajerin önerdiği talimatlar kullanılmalı mı ? Bana göre önemli ama bu seferde bizim belirlediklerimiz anlamsız kalıyor.Düz oynasan ha ben oynamışım ha bilgisayar daha beter

ilk fm oynayışım 14 tü ilk çıktığı zamanlar almıştım o zamanlar iyi oynuyordum şimdi girmek bile istemiyorum.16 , 14'e göre daha kolay geliyor.Tam terside olabilir.Bu oyunu oynamayı cok seviyorum fakat olmuyor ne yapsam.

Tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 14 Haziran 2016; 12:35:57 >

• 1- eğer beklerin ileri çıkıyor yani ofansif veya iki yönlü veya hücum- destek görevinde ise defansların hiç yerinden kıpırdamasın istiyorsan çakılı stoper kesici kullan ama yok onlarda orta sahaya yaklaşsın diyorsan standart stoper kesici yap yok hocam beklerimde zaten savunma rolünde diyorsan zaten kesici rolünde oynatmana gerek yok bence

2-pivot santrafor kullanırken taktiğin nedir ona göre beklerin ve kanatların rolü değişebilir 4-2-3-1 mi yoksa 4-1-2-2-1 geniş alanmı ?

3-bence ofsayt taktiği kullanacaksan en mantıklı seçim pas dağıtan stoper kesici olur sanırım

4-bu dediklerin hem olur hem olmaz su sebepledir ki oyuncuya hücuma kalk yaratıcılık kullan ama verdiğim talimatların dışına çıkma diyorsun bu da oyuncudan tam verim almamanı oyuncuda performans düşüklüğüne sebep olur

5-kardeşim öncelikle en iyi taktiği kurmak önemli taktiğine göre oyuncuların zaten oyun stiline alışır alışmazsa zaten transfer bu sebeple var

6-bence geniş alan ve yaratıcılığa izin vermen ama bu şekilde takım değil oyuncu oyunu izlersin

7-4-3-2-1 geniş taktiği kullanıyorsan şöyle bir olay var zaten 4 defansın var eğer beklere hücüm veya destek görevi vermediysen ortadaki oyuncuyu oyun kurucu veya hücuma yardımcı olan orta saha yapabilirsin

8-ben talimat vermiyor bu sefer ilk dediğim mevzu benim takıma verdiğim taktiğin dışına çıkmış oluyor çok fazla pres yap ayarı yeterli olur oyuncular biraz yorulur ama

9-tam olarak anlamadım( dilersen özel mesaj atabilirsin yardımcı olmaya çalışırım)

• quote:

Orijinalden alıntı: arfgrsy

1- eğer beklerin ileri çıkıyor yani ofansif veya iki yönlü veya hücum- destek görevinde ise defansların hiç yerinden kıpırdamasın istiyorsan çakılı stoper kesici kullan ama yok onlarda orta sahaya yaklaşsın diyorsan standart stoper kesici yap yok hocam beklerimde zaten savunma rolünde diyorsan zaten kesici rolünde oynatmana gerek yok bence

2-pivot santrafor kullanırken taktiğin nedir ona göre beklerin ve kanatların rolü değişebilir 4-2-3-1 mi yoksa 4-1-2-2-1 geniş alanmı ?

3-bence ofsayt taktiği kullanacaksan en mantıklı seçim pas dağıtan stoper kesici olur sanırım

4-bu dediklerin hem olur hem olmaz su sebepledir ki oyuncuya hücuma kalk yaratıcılık kullan ama verdiğim talimatların dışına çıkma diyorsun bu da oyuncudan tam verim almamanı oyuncuda performans düşüklüğüne sebep olur

5-kardeşim öncelikle en iyi taktiği kurmak önemli taktiğine göre oyuncuların zaten oyun stiline alışır alışmazsa zaten transfer bu sebeple var

6-bence geniş alan ve yaratıcılığa izin vermen ama bu şekilde takım değil oyuncu oyunu izlersin

7-4-3-2-1 geniş taktiği kullanıyorsan şöyle bir olay var zaten 4 defansın var eğer beklere hücüm veya destek görevi vermediysen ortadaki oyuncuyu oyun kurucu veya hücuma yardımcı olan orta saha yapabilirsin

8-ben talimat vermiyor bu sefer ilk dediğim mevzu benim takıma verdiğim taktiğin dışına çıkmış oluyor çok fazla pres yap ayarı yeterli olur oyuncular biraz yorulur ama

9-tam olarak anlamadım( dilersen özel mesaj atabilirsin yardımcı olmaya çalışırım)

son soru şöyle maç esnasında sağ üstte asistan menajer öneriler veriyor kısa pas yap vs. gibi bunlara uygula demelimiyiz , dersek bu sefer bizim takım talimatları belirlememiz anlamsız oluyor

• hocam taktiğiniz haricinde herhangi bir öneri bir rakip direktifi asistan yardımı asıl olan taktiğinizi bozar buda ister istemez düzensizliğe ve maç kaybına neden olur bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfgrsy

hocam taktiğiniz haricinde herhangi bir öneri bir rakip direktifi asistan yardımı asıl olan taktiğinizi bozar buda ister istemez düzensizliğe ve maç kaybına neden olur bilginiz olsun

evet yinede bi sorayım dedim bende öyle düşünmüştüm şu an fm 14 oynuyorum aslında oynamasını , ne yapılmasını gayet iyi biliyorum fakat benim sorunum sabredememekte galiba özellikle taktiğin oturması konusu..Çünkü taktiğin oturması zaman alıyor özellikle 14'te sinir bozucu gerçekten 16'ya göre
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.