Şimdi Ara

AMD (ATI) RD600 sahnede DFI LANParty UT ICFX3200-T2R/G anakart video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız aşırtma severlerin çok yakından tanıdığı anakart üreticisi DFI'ın AMD'nin (ATI) uzun süreden beri beklenen çipseti RD600'ü taşıyan anakartı LANParty UT ICFX3200-T2R/G anakartı bu videomuzun konusu oluyor.

Videomuzda da görülebileceği gibi biraz gecikmeli olarak piyasaya çıkan DFI LANParty UT ICFX3200-T2R/G bütün beklentileri karşılayabilecek seçeneklerle donatılmış bir anakart. Bizim X6800 işlemcimiz yüksek FSB'ler de çalışmaya müsayit olmadığı için 450Mhz bus hızına hız aşırtma yapabildiğimiz anakart ile Core2 Duo E6400 işlemci ile rahatlıkla 480Mhz bus hızlarına çıkabildik.

Anakartın tek limiti elimizdeki işlemci gibi görünüyor. Özellikle belleklere hiç dokunmadan sadece işlemciye yüklenilebilmesi ise bir çok kullanıcıyı yüksek bedeller ödeyerek kaliteli bellekler almaktan kurtaracaktır.

Model :

• LANParty UT ICFX3200-T2R/G

Teknik özellikleri :

• Yonga Takımı : AMD (ATI) RD600 + SB600
    • İşlemci Desteği : Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Extreme, Intel Core 2 Quad, Pentium® 4 5&6XX ve D Serisi
    • Soket Tipi : LGA775 (Soket T)
    • Veriyolu Hızı : 1066/800/533MHz
    • Bellek Desteği : Dual Channel DDR-2
    • Bellek Hızı : 800/667/533MHz
    • Bellek Kapasite : 8GB (4 yuva)
    • PCI Yuva : 3 adet
    • PCI Express : 3 adet (x16 (8x), 8x, x2)
    • Ethernet : 2 adet Marvell PCIe Gigabit Ethernet
    • Tümleşik Ses : 8 kanal ses (Eşeksenli dijital ses çıkışı ve girişi)
    • ATA : 2xATA100, 8xSerial ATA II
    • RAID : Var (Serial ATA RAID 0,1, 5)
    • USB : 10 x USB2.0 (480Mbit/s)
    • Firewire : 2 adet
    • Ölçüler : 305 x 240 mm

Satış fiyatı :

• Yaklaşık 235$+KDV

Sayfanın Linki : http://www.dfi.com.tr/rd600/

• Ne zamandır bekledığım bir review..

Cok güzel hazırlanmış gercektende..Elinize saglık Speed bey
  • İnceleme 10 numara ama konuyla alakasız bir eleştiri yapacağım:

AMD ve ATI'yı neden İngilizce olarak telaffuz edip RD600 diye devam ediyorsunuz?
  • İnceleme dehşet olmuş gerçekten. Birde 3dmark falan alsaydınız hoş olurdu ama genede çok güzel olmuş.
  • @qtq

(: AMD ve ATI ı ingilizce okunuşlarıyla söledikten sonra "ar diy six hundred" dersem pek anlaşılır olmayacaktı. O yüzden karışık bir söylenişi tercih ettim yarı İngilizce yarı Türkçe umarım çok rahatsız edici olmamıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed-Step -- 22 Ocak 2007; 10:39:37 >
  • Mesut eline emeğine sağlık süper inceleme olmuş
  • Guzel bır ınceleme anakartta cok guzel beklenen bır ıncelemeydı

Ancak 16x cf olmaması cok uzdu benı kaldıkı bn aynı seyı p5wdh deluxe lede yapabılıyorum+ram olayıda 975 lerde mevcut anakart gec cıkmasaydı cok cok cok ıyı olacaktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

@qtq

(: AMD ve ATI ı ingilizce okunuşlarıyla söledikten sonra "ar diy six hundred" dersem pek anlaşılır olmayacaktı. O yüzden karışık bir söylenişi tercih ettim yarı İngilizce yarı Türkçe umarım çok rahatsız edici olmamıştır...

Bana Türkçe telaffuzu daha hoş geliyor.Tabi takdir sizindir
  • Slm beklediğimiz anakart nihayet gelmiş..İnceleme için teşekkürler eline sağlık.Size sanırım anankartı Entegre sağladı.son kullanıcı satışı ne zman gerçekleşecek bilginiz var mı?
  • hata gösteren LEd sistemin FF : full function anlamında değil HEX (16 lık değerde 15 sayısı) değer olarak FF .Yani orası sayısal bir değer harf değil .En azından ben videoda full fonksiyon anlamında söylendiğini anladım düzelteyim dedim.
  • @Resident

Yanlış anlamışsın
  • Speed hocam emeginize saglık cok güzel bir inceleme olmus.

Faithless ise videoya renk katmıs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visualize -- 22 Ocak 2007; 11:52:58 >
  • quote:

@Resident

Yanlış anlamışsın

1-2 defa Full fonksiyon dendiği ve tam o sırada LED göstergesinin C1 gibi değerleri anlatıldığından dedim FF görünce Full fonksiyon diye çevirdiler herhalde
  • güzel çalışma...
    dfi akarta yine seri port koymamış
  • İnceleme çok güzel olmuş tebrik ederim. İzlerken ben mi kaçırdım bilemiyorum fakat bu chipsetin 1333mhz FSB desteği bulunuyor mu?
  • @Torwak

Teknik özelliklerinde 1333Mhz FSB desteği olduğu belirtilmiyor

@Seasoul

Anakartın üzerinde seri port var ama dışarı almak için gerekli soket kutu içeriğine dahil edilmemiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed-Step -- 22 Ocak 2007; 12:14:23 >
  • Mesut eline sağlık çok iyi bir iş gene.

Ürün fiyatı ile Gigabyte P965 DQ6 ve Asus P5B DLX'in karşısına pat diye oturdu. Asus Striker Extreme ve Gigabyte nForce 680i SLI zaten nispeten uçuk sayıabilecek bir fiyata sahipler. Şimdi gözler Asus'un Commando'sunda onunla birlikte anakartlar arasında herşey tam şekillenecek

Not: Abit'den gelecek Quad-GT ve IN9'u da unutmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Ocak 2007; 12:31:49 >
  • birde DFİ infinity 965 var..400 fsb üzeri 1066 strap ile dewam ederek 975x chipset perf. gösteriyor dikkate mutlaka alınmalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 22 Ocak 2007; 12:39:17 >
  • guzel inceleme olmuş..
  • quote:

@Torwak
    Teknik özelliklerinde 1333Mhz FSB desteği olduğu belirtilmiyor

Bende nette biraz baktım fakat bununla ilgili bir bilgi yok, sanırım desteklemiyor. Kart dizaynı güzel kaliteli fakat yeni nesil işlemcileri 1333FSB ile gelecegini düşünürsek, bu kart 1333 FSB desteği verene kadar iyi bir yatırım gibi gözükmüyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.