Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 1070 satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nvidia’nın performans canavarı GeForce GTX 1080 ekran kartının ardından, orta seviyede iddialı olacak GeForce GTX 1070 ekran kartı da raflarda boy göstermeye başladı. Fiyat konusunda bu kez biraz daha dengeli bir politika görüyoruz.

Ayrıca Bkz.Snapdragon 821 mi 823 mü?

GeForce GTX 1070 Founders Edition ekran kartı için ilk ortaya çıkan fiyatlar 2000TL seviyesinde. Beklenen fiyat aralığı da yine bu seviyedeydi. Özelleştirilmiş ekran kartları için ise 1850TL fiyat etiketi konuşuluyor. GTX 1080, beklenen fiyatların çok üzerinde giriş yapmış ve sonrasında yavaş yavaş olması gereken fiyatlara inmişti.

Nvidia’nın daha alt seviyeye yönelik olarak tasarladığı GTX 1070, 1920 CUDA çekirdeği barındırırken, 120 desen haritalama birimi, 64 ROP birimi, 1506 MHz taban frekansı, 1683 MHz aşırtılmış hız, 8GB GDDR5 bellek, 256-bit bellek veriyolu ve 256GB/s bellek bant genişliği gibi özellikler ile geliyor. Isıl tasarım gücü ise 150 Watt.

Testler

Yapılan testlerde GTX 1080 lider durumda ve kimse eline su dökemiyor. GTX 1070 ise pek çok kategoride ikinci oluyor ve GTX 980 Ti ile GTX Titan X ekran kartlarını geride bırakıyor. Sırasıyla 3D Mark 4K testinde 4090 puan, BF4 4K testinde 50.72 puan, Unigine Heaven 4K testinde 29.1 puan, Dirt Rally 4K testinde 52.75 puan, Rise of the Tomb Rider 4K testinde ise 35.31 puan elde ederek ikinci sıraya oturuyor.

GTX 1070 ekran kartının diğer bir dikkat çekici yönü ise hız aşırtılabilmesi. Hız aşırtma testlerinde 2075MHz seviyesine kadar ulaşılmış ve enerji hedefi de yüzde 112 olarak gerçekleşmiş. GTX 1080 ekran kartı da 2100MHz seviyelerine çıkıyor ve görülen o ki, bu iki kart grafik pazarının bileği bükülemeyen üyeleri olacak. Tüm testlere galeriden ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    GTX 1070 hız aşırtmada 2GHz seviyesini yakalıyor

• Bu kartlar çok can yakacağa benziyor.

• Seneye 1400'den alırız artık. 970/980'lerde dip görmeye başlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN

Seneye 1400den alırız artık. 970/980lerde dip görmeye başlar

bu sene sonuna o kartların üretimi durur zaten kalmaz seneye piyasaya çünkü çok daha ucuza sene sonuna daha iyi performans veren kartlar piyasaya düşecektir örnek amd tarafında mevcut zaten

gtx 970 te 1050tl 1100tl seviyelerinde çıkmıştı ama 1 sene sonra 1400 tl seviyelerine yükselmişti dikkat edin aynı durum olmasın malum doların ne olacağı belli olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 11 Haziran 2016; 11:44:10 >
  • Şu anki dolar kuruyla özelleştirilmiş kartların hakkı 1750 lira falan. Yine çaktırmadan 100 lira bindirim yapmış bakkal zihniyetli teknoloji mağazalarımız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatlar rezalet... ne 970 i ne 980 i inmiş ne saçmalıktır bu böyle.

• 1070 varken artık gtx titan almak çok gereksiz. Az önce baktım gtx titan vatanda 4.700 tl lerde. Aynı sitede gtx 1080 2.800, gtx 1070 ise 2000 tl civarı. 1080 in daha da düşmesi lazım çünkü hala dışarıya göre kazık peşinde teknoloji marketleri. Ekran kartlarının bu kadar performans artışına rağmen fiyatlarının bu derece düşmesi gerçekten sevindirici. Artık en performanslı ekran kartı ile ilgili hayal değil az zorlamayla güzel bir tepe model pc toplanabilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN

Seneye 1400den alırız artık. 970/980lerde dip görmeye başlar

bu sene sonuna o kartların üretimi durur zaten kalmaz seneye piyasaya çünkü çok daha ucuza sene sonuna daha iyi performans veren kartlar piyasaya düşecektir örnek amd tarafında mevcut zaten

gtx 970 te 1050tl 1100tl seviyelerinde çıkmıştı ama 1 sene sonra 1400 tl seviyelerine yükselmişti dikkat edin aynı durum olmasın malum doların ne olacağı belli olmuyor

Seneye dolar düşerse yarı fiyatına alırız

Deeeermisim

• Editör arkadaşımız bu kartların bileği bükülmez demiş,haklı bu fiyatlarla bileği bükülmez ama bizlerin cepleri bükülmek bir kenara yamuk yumuk olur,ayreten AMD nin lanse ettiği 480 de bu konumda bir kart gibi duruyor ayreten GDR5 (GDR5X lisi nasıl olur tahmin edemiyorum) ve fiyat olarak daha daha ucuz deniyordu forumda haberide var.Sonbaharda diğer üst düzey AMD kartlar çıkınca o zaman bakmak lazım birde bilek bükülür mü bükülmez mi.Ata sözümüz ne diyor'' Başkasından yumruk yemeyen kendininkini değirmen taşı sanırmış'' herkeze tarafsız haberler ve iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN Seneye 1400den alırız artık. 970/980lerde dip görmeye başlar
    bu sene sonuna o kartların üretimi durur zaten kalmaz seneye piyasaya çünkü çok daha ucuza sene sonuna daha iyi performans veren kartlar piyasaya düşecektir örnek amd tarafında mevcut zaten gtx 970 te 1050tl 1100tl seviyelerinde çıkmıştı ama 1 sene sonra 1400 tl seviyelerine yükselmişti dikkat edin aynı durum olmasın malum doların ne olacağı belli olmuyor

1070 fiyatı için 1400 demiştim :). AMD kartları çıkarınca indirimler başlar 970'in boşaltığı fiyat segmentine yavaş yavaş yaklaşır

• quote:

Orijinalden alıntı: AL3ATROS

Editör arkadaşımız bu kartların bileği bükülmez demiş,haklı bu fiyatlarla bileği bükülmez ama bizlerin cepleri bükülmek bir kenara yamuk yumuk olur,ayreten AMD nin lanse ettiği 480 de bu konumda bir kart gibi duruyor ayreten GDR5 (GDR5X lisi nasıl olur tahmin edemiyorum) ve fiyat olarak daha daha ucuz deniyordu forumda haberide var.Sonbaharda diğer üst düzey AMD kartlar çıkınca o zaman bakmak lazım birde bilek bükülür mü bükülmez mi.Ata sözümüz ne diyor'' Başkasından yumruk yemeyen kendininkini değirmen taşı sanırmış'' herkeze tarafsız haberler ve iyi forumlar.

Şu kadar yazı yazmışsınız, arada bir tane düzgün cümle yok. Ne dediğiniz anlaşılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

quote:

Editör arkadaşımız bu kartların bileği bükülmez demiş,haklı bu fiyatlarla bileği bükülmez ama bizlerin cepleri bükülmek bir kenara yamuk yumuk olur,ayreten AMD nin lanse ettiği 480 de bu konumda bir kart gibi duruyor ayreten GDR5 (GDR5X lisi nasıl olur tahmin edemiyorum) ve fiyat olarak daha daha ucuz deniyordu forumda haberide var.Sonbaharda diğer üst düzey AMD kartlar çıkınca o zaman bakmak lazım birde bilek bükülür mü bükülmez mi.Ata sözümüz ne diyor'' Başkasından yumruk yemeyen kendininkini değirmen taşı sanırmış'' herkeze tarafsız haberler ve iyi forumlar.

Şu kadar yazı yazmışsınız, arada bir tane düzgün cümle yok. Ne dediğiniz anlaşılmıyor.

Ben arkadaşın ne demek istediğini çok iyi anladım sorun sende galiba

• 4K ile işi olmayan sadece oyun için alıçak olan 480 alıp geçsin. Boşuna Amd falan beklemeyin sonbahara kadar adamların yapabileçeği buydu. Vega çıkasıya Nvidia 11xx serisini çıkarır.

• kmol97 K kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Bozuk Türkçe anlamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Vega eylülde çıkacak deniyor. O zamana Nvdia'nın alt seviye kartları ve ti/titan versiyonları çıkar. Seneye bu dönemlere ancak 11xx serisi çıkar sanırım.

• quote:

Doğrudur. Bozuk Türkçe anlamıyorum.

Boş yere tartışma çıksın istemiyorum ama en ufak yazım hatası olan cümleyi anlayamıyorsan günlük hayatta nasılsın bilemiyorum

• simbolmina kullanıcısına yanıt
    Haklısın ama eylül dediklerine bakma sen en az 7-8 ayı var bence Vega nın. Amd hiç bir zaman tarih tutturamaz 1 ay diyosa garanti 3 aydan önce gelmez
  • kmol97 K kullanıcısına yanıt
    Neden tartışalım? Benim esas amacım arkadaşı uyarmak. Bakın, tek bir tane düzgün cümle yok koca yazıda. Doğrudan hatalı yazılan kelimeler, noktalama işaretleri de cabası. İnsanlar birbirinden görerek yanlış öğreniyor ve yayıyor. Son aylarda forumdaki bozuk dil ve imlanın yayılışını açıkça gözlemleyebildim. Forumdan kimseyi tanımam etmem fakat bozuk dil görünce rahatsız oluyorum ve uyarmak ihtiyacı hissediyorum. Bunu yaparken de tartışmıyorum, elimden geldiğince kibar olmaya özen gösteriyorum. Lüzumsuz, sert cevaplara da yanıt vermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simbolmina -- 11 Haziran 2016; 19:43:56 >
  • @Simbolmina Yazdıklarına baştan aşağıya katılıyorum ben seni klasik technopat sosyal'de insanlara Türkçe dil kurumunu kurmuş havaları ile bilgelik taslayan'lardan sanmıştım kusura bakma ama değilmişsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmol97 -- 11 Haziran 2016; 19:59:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmol97

quote:

quote:

Ben arkadaşın ne demek istediğini çok iyi anladım sorun sende galiba

Uyarılarına teşekkür ederim.Bundan sonra yazmadan evvel sana yollarım gerekli düzeltmeleri sen yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3ATROS -- 11 Haziran 2016; 23:19:40 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.