Şimdi Ara

Turkcell Superonline kullanıcılarını reklam izlemeye mi zorluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell Superonline fiber internet noktasında çalışmalarına hız kesmeden devam ede dursun çok konuşulacak bir iddia DonanımHaber Forum’larında gün yüzüne çıktı. İnternet servis sağlayıcılarının http içerisine enjekte ederek kullanıcılarına reklam gösterdiği yıllardır konuşulur zaten ancak Turkcell Superonline için bu kez iddialar çok daha güçlü seviyede.

Burada yer alan konuda kullanıcılar, Turkcell Superonline’ın bazı sitelerde video reklam çıkardığını iddia etmiş. Belirli periyotlarda kullanıcılara gösterilen reklamlar daha çok popüler sitelerde görünüyor. Bir reklam alanı olmamasına karşın DonanımHaber sayfalarında da çıkarılan video reklamın rahatsız ediciliği bir yana kotaya etkisi de tam bir muamma.

Reklam Nasıl Çıkıyor? Çözüm Ne?

HTTP protokolü içerisine enjekte edilen reklam, HTTPS olmayan sitelerde gösterilebiliyor. HTTPS’in aktif olduğu sitelerde ise bağlantı şifrelenmiş olacağı için içeriğe müdahale edilemeyecektir. Ayrıca VPN kullanan kullanıcılara da bu reklamın Superonline tarafından gösterilebilmesi olanaklı değil.

Konuyla ilgili olarak DonanımHaber kullanıcıları hem Turkcell Superonline tarafına hem de BTK’ya şikayette bulunmuş. Sağlayıcı tarafından gelen yanıtlar çok tatmin edici değil. Hatta bir yanıtta reklamın anlaşmalı sitelerde çıktığı iddia edilmiş ancak kullanıcıların reklam gördüğünü iddia ettiği siteler arasında Turk Telekom’un sayfasının da yer alması açıklamayı daha gülünç bir noktaya taşıyordu.

Turkcell Superonline Ne Diyor?

Biz Turkcell Superonline ile yaptığımız görüşmelerde ise konuya ilişkin tatmin edici bir yanıt alamadık ne yazık ki. Kimse ne böyle bir reklam gösteriyoruz diyebildi ne de göstermiyoruz açıklamasını yaptı. Konuyla ilgili Turkcell Superonline cephesinden bize ulaşan bir bilgi olursa yine hızlıca sizlerle paylaşmış olacağız.

• Aynı reklamla bugün karşılaştım,Reklamdan dolayı kotam gittiğinden bir güzel Dh ye kızıyordum,sayfayıda anında kapatmama rağmen video zaten yüklenmişti,demek Turkcellden dolayı çıkmış,bunu yapmaya yetkileri,hakları hiç ama hiç yok,1.si sitenizi işgal ediyor sizden izinsiz.bu durum başlı başına bir suç. 2.si benim kotamdan RESMEN çalıyor. artık suyunu çıkarmaya başladılar,Turkcelllede vedelaşacağız gibi.3-5 kuruş için kendi ayaklarına sıkıyorlar farkında değiller.

Bu arada DH kusura bakmayın,ama sitede böyle bir reklam görünce normal olarak ilk sizi suçladım,bu paranın uşağı olmuşların http protokolüne müdahale edecek kadar alçalacaklarını bilemedim.uzak durma vakti geldi artık demekki bunlardanda.

Arkadaşlar ortada gerçekten çok ciddi durum var anlamadıysanız,http protokolünü reklam için değiştirmeleri sitede ilgili alanın izinsiz işgal edilmesi ve kullanıcı kotalarının gasp edilmesinden başka birşey değil.Bu durumu Btk'yada bildirmemiz gerekir bence.

Bu durumu benim arsama alinin mehmetin ev yapmaya kalkışması gibide düşünebilirsiniz.Ciddi bir durum var.
    Superonline sizden internet hizmeti karşılığında her ay bir miktar para alıyor,üstüne HABERİNİZ-İZNİNİZ OLMADAN ZORLA sayfalara reklam koyuyor. Fakat donanımhaber forumlarını ve içeriklerini kullanmanız karşılığında herhangi bir ücret talep etmiyor, size sadece reklam gösteriyor ve siz bu sitede reklam olduğunu bilerek giriyorsunuz.
    ölçü şu: Dh bir portal, reklamdan başka geliride yok. İnsanlara bu site üzerinden haber sağlaması, forum hizmeti vermesi için, paraya ihtiyacı var. İnsanlarımız bu siteden aldıkları hizmete para ödemek istemedikleri için, dh nin de reklam göstermesi gerekiyor. Senin ben bu sitenin reklamlarından rahatsızım ve bu siteye girmeyi reddediyorum deme hakkın var, frklı çözümlerde uygulayabilirsin. Ancak diğer taraftan, SOL ücret karşılığı hizmet veren bir firma, yaptıkları kanunen suç, sana sattığı malı senden geri çalıyor. Senin gönül rızan yok, oysaki para vermişsin. Aranızda bir kanuni sözleşemede var. Hizmeti satın alan ve hizmeti satan diye. Velhasılı sol'ün aslında burda yaptığı dava konusu bir durum, en ağır şeklide cezalandırımalı hatta bence ruhsatları iptal edilmeli ki anlasınlar bu insnalar geri zekalı yada koyun değil. Bunu ab ülekelerinde hizmet veren bir iss yapmış olsa canına okurlar. Kısacsı dh nin insnaları bezdiren iğrenç reklam politikası konusunda olumsuz düşünmekte haklısın, üslubumdan anladığın gibi ben ve bir çok insanda sana bu konud ahak veriyoruz. Ama bir şeyi satın almak ile ondan ücretsiz faydalanmak arasında fark var. Mesele özünde bundan ibaret.
  • Mobil veridede bu reklam cıkıyor

• Benim bu konuyla ilgili forumda yapmış olduğum şikayetler bile duruyor. Hadi videoyu yüklemelerini bırak kendi kendine başlatıyorlar birde utanmadan....

• Aynı reklamla bugün karşılaştım,Reklamdan dolayı kotam gittiğinden bir güzel Dh ye kızıyordum,sayfayıda anında kapatmama rağmen video zaten yüklenmişti,demek Turkcellden dolayı çıkmış,bunu yapmaya yetkileri,hakları hiç ama hiç yok,1.si sitenizi işgal ediyor sizden izinsiz.bu durum başlı başına bir suç. 2.si benim kotamdan RESMEN çalıyor. artık suyunu çıkarmaya başladılar,Turkcelllede vedelaşacağız gibi.3-5 kuruş için kendi ayaklarına sıkıyorlar farkında değiller.

Bu arada DH kusura bakmayın,ama sitede böyle bir reklam görünce normal olarak ilk sizi suçladım,bu paranın uşağı olmuşların http protokolüne müdahale edecek kadar alçalacaklarını bilemedim.uzak durma vakti geldi artık demekki bunlardanda.

Arkadaşlar ortada gerçekten çok ciddi durum var anlamadıysanız,http protokolünü reklam için değiştirmeleri sitede ilgili alanın izinsiz işgal edilmesi ve kullanıcı kotalarının gasp edilmesinden başka birşey değil.Bu durumu Btk'yada bildirmemiz gerekir bence.

Bu durumu benim arsama alinin mehmetin ev yapmaya kalkışması gibide düşünebilirsiniz.Ciddi bir durum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 10 Haziran 2016; 19:47:57 >

• Aynisi safaride basima geldi(A d block etkin oldugu halde) Btk ya bildirimde bulunmak şart oldu.Ben para verip hizmet aliyorum.Bana zorla reklam gosteremezsiniz.

Edit:BTK ya gerekli bildirim yapıldı.Boş durmayın şikayet edin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx3169 -- 10 Haziran 2016; 20:15:10 >
  • Müşteri hizmetlerinden konuyla alakasız yüzlerce mesajı cevap olarak alabilirsiniz. Kaynağın başında olan bu çakallığı akıl eden ahlaksız kesimden muhtemelen cevap gelmeyecektir. Gelse ne diyecekler zaten ayrı bir konu..

• Ben de DonanımHaberin kulağını çınlatmıştım:) Böyle reklam mı olur diyerek epey sinirlenmiştim. Kusura bakmayın.

• Bir bu eksikti başımıza gelmeyen. Bunu gören diğer sağlayıcılar da böyle bir işe girişirse ne olur bilemiyorum. Ulan dünyanın en yavaş internetini kotalı bir şekilde kullanıyoruz yetmezmiş gibi bir de reklam sokuyor bazıları. Yeter be kardeşim vallahi yeter.

• Edevlet ve eokul mobil uygulamalarında denk geldim devlet uygulamalarında da mı reklam aldınız diye iyi sövmüştüm. Yanlış yere sövmüşüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E DH de videoların girişindeki reklamları 15 saniye boyunca zorla seyrettirmiyor mu?

• son 2 haftadır sanırım çok nadir çıkıyor büyük sitelerde sanırım bende karşılaştım supernonline kullanıcısı olarak sağ alt köşede youtube açılıyor ve reklam videosu dönüyor çok sinir bozucu birşey doğru duzgün tüketici hakkı yokki ne olacak şirketlerin hepsi bir birinden beter

• Ben de bu olayı, kapınıza dadanan bir pazarlamacının zorla evinize girerek ürün satmaya çalışırken aynı zamanda evdeki yiyeceği tüketmesine benzetiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu video nerden çıkıyor diyodum kaynak beli oldu hem paramızı al hem reklam göster yazık demekki kazandıkları yetmiyo...

• Superonline kullanıyorum ve aynı reklam yaklaşık bir haftadır çıkıyor. Ben de nerden geldiğini merak ediyordum.
  • Yuh artik!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dh kulaklarini cok cinlattim kusura bakma. Adblock ile engelledigimden beri gelmiyor.

• BTK ya yapdigim sikayette feri donus yapilacak superonline ye bildirildi dedi ama ne donus var nede cozum var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 haftadır bana da geliyor, konu açsam mı diye çok düşündüm... herhangi bir sayfada çıkıyor, sanırım belirli bi sıklıkta. birden reklam son ses başlıyor korkuyorum lan

• ben vodafone adsl kullanıcıyım ama yukarıdaki reklam bende de çıkıyor ???

• Turkcell superonline ın fiber optik üzerinden internet alıp almadığımı anlayamıyorum yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ıp4 yetersizliği yüzünden kullancılarını nat üzerinden ıp dağıtımı yapan ping değerlerini yükselten bir firma nmmap kullanarak yaptığım traceroute testlerinde 2 defa superonline ın nat sunucularına girdiğini gördüm hatta bunu bir arkadaşla forumda tartışmıştık superonline hız belki istenilen veriyor(akk çerçevesinde tabi kota bitince 3 mbit internetle 10 yıl öncesine döndürüyor sağolsun) ayrıca mtu değeri ile oynama şansımızıda engellemiş durumda Turkcell yani normal hatta yaptığımız oynamaları yapamıyoruz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.