Şimdi Ara

Sahne ses sistemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba konuya dair bir şey bulamadım internette, bende buraya açayım dedim, hem kendim hem de bu konuyla alakadar olan herkes önerilerinizden faydalanabilir.
    Tekrar merhaba, ben bir kafe işletiyorum.Kafeme canlı müzik koymayı düşünüyorum bir grupla anlaştım 2 gitarist 1 vokalistleri var ama benim henüz sahne oluşturacak bir ses sistemim yok ve bu konu hakkında bilgili değilim.Gözlemlediğim kadarıyla 1 power anfi 2 de hoparlör oluyor genelde ama ne fiyatları net ne de hangisinin iyi olduğu.
    Kafem çok büyük değil,orta büyüklükte tek katlı tatlı bir yer.Müzik sesinin hem rahatsız etmemesi hem herkesin rahatça duyabilmesi açısından bana bir kaç öneri yapar mısınız?
    Şimdiden teşekkürler...

• Çok uzun yazmayacağım. bu piyasa biraz daha çakaldır hi-fi ev stereo sistemlere benzemez. çok kalitesiz ürünleri sana çok paraya satabilirler vadeli diye kartla diye sakın kanma. sana kısa yoldan bir maka adı vericem.

dynacord bu işte iyidir alman malıdır. dahili mikser amfidir. pasif hopalör veya biraz kaç hop. bağlayabilirsin.

mikser pasif yani amfisiz olursa mecburen hoparlörler aktif olucak, aktif hop. monütör de en kötü yamaha ve RCF markalarından şaşma ki bunlar kötünün iyisidir.. behringerin de var o bunlardan bir alt sınıftır. artık sana kalmış.

miktofon çok önemli ama 1 tane shure mikrofona 500tl vermem diyeceksin. doppler telsiz alıcaksın büyük ihtimal o da seni iadere eder.

mikrofon sehpası ve not sehpası xlr kablo ve jak kablo ihtiyacın olacak..

ne kadar ucuza kaçarsan o kadar kafan ağrır

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jimiboy999999999

Merhaba konuya dair bir şey bulamadım internette, bende buraya açayım dedim, hem kendim hem de bu konuyla alakadar olan herkes önerilerinizden faydalanabilir.
    Tekrar merhaba, ben bir kafe işletiyorum.Kafeme canlı müzik koymayı düşünüyorum bir grupla anlaştım 2 gitarist 1 vokalistleri var ama benim henüz sahne oluşturacak bir ses sistemim yok ve bu konu hakkında bilgili değilim.Gözlemlediğim kadarıyla 1 power anfi 2 de hoparlör oluyor genelde ama ne fiyatları net ne de hangisinin iyi olduğu.
    Kafem çok büyük değil,orta büyüklükte tek katlı tatlı bir yer.Müzik sesinin hem rahatsız etmemesi hem herkesin rahatça duyabilmesi açısından bana bir kaç öneri yapar mısınız?
    Şimdiden teşekkürler...

Bütçe Ne kadar onuda söyle de daha yararlı olur...

kısaca aktif kabinler pasif kabinlere göre daha pahalıdır. Bir sürü marka var maddiyat ile alakalı biraz 2-3 kolon birde amfi+mikser alcaksan sıfıra gerek yok bütçe az ise 2.el uygun bulunabilir...
    [ aktif pasif hepsini kullandım] Buralarda olsan biz kiralık veriyoruz sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi probody08 -- 12 Haziran 2016; 10:46:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.