Şimdi Ara

Bilgisayarım yazıcıyı görmüyor - Çözümsüz kaldım, lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Şöyle bir sorunum var ve çözemedim bir türlü lütfen yardımcı olun:

Arkadaşımın Samsung CLP-365 model bir yazıcısı var. Bu yazıcıyı daha önce LPT1 (Yazıcı Bağlantı Noktası) olarak tanıtmış ve yazıcıyı kullanıyordu. Ben de 2 gün önce yanına geldiğimde bir şeylerin renkli çıktısını almaya çalışıyordu ama biir türlü alamıyor ve de hangi seçeneği yaparsa yapsın (boyutlandırma, yatay çevirme vb.) hep aynı ölçüde çıktı alıyordu. Bir bakayım dedim ve yazıcı renklerini gösteren göstergenin üzerinde bir hata kodu vardı. Onu internetten araştırdım ve Samsung'un kendi sitesinde usb olarak görmediğini firemwall hatası olduğunu yazan bir şeyler vardı. Çözümü de buradanhttp://www.samsung.com/tr/support/model/CLP-365/STS ( Firmware File Win XP/2003/2008/2012/Vista/Win 7/Win 8/Win... Daha Versiyon : V3.00.02.17 2015.05.26 ) indirdiğimde çözeceğimi söylüyordu. Ben de doğal olarak indirdim ve içindeki dosylardan CLP360_Upgrade_Patch olanı seçtim ve yükledim ve ayrıca dosyların içinde usblist2 adında bir dos dosyası da vardı onu da çalıştırdım. Ondan sonra yazıcıdan çıktı alamıyorum. Yazıcının üzerinde yeşil ışık sürekli yanıp sönüyor. Hiç bir şekilde ve hiç bir bilgisayarda yazıcıyı görmüyor. Hem usb şeklinde hem de LPT1 bağlantı noktasında. Sonra ECO (ne işe yaradığını tam bilmiyorum) tuşuyla açma kapama tuşunu aynı anda basılı tutunca tüm ışıklar yanıyor ve bilgisayar usbBOOT diye bir şey görüyor. Samsung sitesinden yazıcı Printer İnstal diye bir dosya indirdim USBBOOT şeklinde bir şey algılayarak kurulum yapıyor fakat yine de yazıcıdan çıktı vermiyor. Sonra yazıcıyı açıp kapatıyorum eksi haline dönüyor ve yeşil ışık sürekli yanıp sönüyor. Ne yapacağımı bir türlü anlamadım. Hani şu an kullandığım bilgisayarda görmüyor da başka bilgisayarlarda neden görmez onu da anlamadım. En çok da aklımı karıştıran o.

Her şeyden öte kaş yapalım derken göz çıkardık. Çocuğa yardımcı olalım dedik tüm işleri berbat ettik :) Var mı bu konuda öneriniz ve çözümünüz. En son yetkili servise götüreceğim de kafamı hala karıştıran neden başka bilgisayarlarda görmemesi. Beynini mi yaktık aletin :) Çok masraf çıkarırlar mı. Lütfen yardımcı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapper-reset -- 16 Haziran 2016; 17:47:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.