Şimdi Ara

Pinooer VSX-322 Kendi Kendine Açılıyor... Bir Yardım Edin Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
     Pinooer VSX-322 Kendi Kendine Açılıyor... Bir Yardım Edin Lütfen

Pinonner vsx-322 model amfide tüm medya cihazlarım bağlı olarak giriş alıyorum. Çıkış olarak ise SAmsung Tv ARC girşinden bağlayarak HDMI-CEC (Anynet +) özelliğini kullanmaktayım. Gece Tv'yi kapattığımda AVR'de otomatikman Standby konuma geçiyor ancak sabah uyandığımda AVR ON konumunda açık olarak buluyorum. Ne denediysem faydası olması hard reset , factory reset vb. konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse çok minnettar olurum. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

• savioreagle kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar birçok kullanıcısı olan bu cihazın dermanını bilen 1 kişi bile yok mu :S
    https://www.youtube.com/watch?v=CYEC9lFDWgU Bende bu avr yi kullanıyorum memnunum hangi hoparlör ile sürüyorsunuz acaba?

Cihazı resetleyin sonra da tv nin arc girişine değilde normal hdmı girişine takın tv den arc aynet özelliğini de kapatın amfide hdmı control varmıydı hatırlamıyorum varsa onuda kapatın sorun düzelecektir diye düşünüyorum
  • merhaba, benim başıma benzer olay gelmişti belki derdinize çözüm olur.

bazen kumandaların frekans çakışması olabiliyor. örneğin benim eski amfimin ses arttırma tuşu uydu alıcısının açma/kapama tuşu ile aynıydı ve çok sorun yaşamıştım.
    bazen başka bir kullanıcının gönderdiği sinyal bile cihazlarınızın IR alıcısına gelirse cihazı açıp kapatabilir.

deneme olarak (uğraşır mısınız bilmem) amfinizin IR alıcısının elektriğini keserek amfinin düğmesinden aç kapa yaparak kullanın bir süre. sorununuz tekrarlanmazsa, nedeni bu olabilir.

umarım işinize yarar, kolay gelsin.
  • Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok sağolun
    @yuxeses cihazı defalarca kez resetledim ama yok banamısın demiyor. arc özelliğini kullanıyorum o şekilde sistemin sesini kontrol ediyorum. Logitech harmony kumanda kullandığım için arc özelliği benim için önemli acaba arc özellğimi cihazı açtırıyor kendi kendine diye düşünüyorum ama tv kapalı konumda sadece avr açılıyor kendi kendine burasına anlayamadım.
    @crimsonrivers ; sizin söylediğinizi de denedim gece yatarken tüm kumandaları sakladım :D sinyal alabilecek fakat sabah uyandığımda manzara yine aynı avr kendi kendine açılmış ama sırf tavsiyeniz üzerine bu kezde göze bi kağıt parçası yapıştırıp deneyeceğim görüşlerimi burda sizlerle paylaşıyor olacağım .
    Amfinin içine cin kaçmış o zaman hoca getir okut bence

Şaka bir yana gerçekten komik can sıkıcı ve bir o kadar da ilginç bir durum
  • Bi gece bekleyin başında bakalım ne oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılıyor hocam yaklaşık olarak 3 saat sonra denedim 3 ila 4 saat arasında açılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: savioreagle

Açılıyor hocam yaklaşık olarak 3 saat sonra denedim 3 ila 4 saat arasında açılıyor

Timer özelliği aktif olmuş olabilir mi? Ekranda bir saat ibaresi olur aktif ise yada benzer bir şey.
  • Yok hocam timer da aktif değil ekranda herhangi bir ibare yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.