- x
Amerikadan Otomobil getirmek...
46 Cevap10807 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ocak 2007; 18:11:10 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ne zamandır düşünüyordum Az evel okuduğum konuda abd den sipariş edilen ürün aklıma getirdi..

ABD den gemi ile otomobil getirmek hakkında bilgisi olan var mı??

mesela bildiğim kadarı ile Hummer 35bin$ a alınabiliyor.. ve inşaat aracı sınıfına girdiği için düşük vergiye tabi hatta şirket gider gösterip vergiden düşebiliyor belki...

2-4bin$ nakliye ile böyle bi araç getirilemez mi?

3664 Mesaj
21 Ocak 2007; 19:22:41 

quote:

Orjinalden alıntı: _MARS_

ne zamandır düşünüyordum Az evel okuduğum konuda abd den sipariş edilen ürün aklıma getirdi..

mesela bildiğim kadarı ile Hummer 35bin$ a alınabiliyor.. ve inşaat aracı sınıfına girdiği için düşük vergiye tabi hatta şirket gider gösterip vergiden düşebiliyor belki...

getirrsin de gene aynı paraya gelir.işte galeriden aldığınla arasında 5000dolar fark eder.yani 100bin dolar değel de 95bin e gelir.
3 yaşından büyük 2.el arabayı getirmeyi düşünüyosan unut.

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

3164 Mesaj
21 Ocak 2007; 19:23:51 

boyle bir sey yok, olsaydi hersek ordan getirir di
quote:

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2007; 19:32:08 

quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

getirrsin de gene aynı paraya gelir.işte galeriden aldığınla arasında 5000dolar fark eder.yani 100bin dolar değel de 95bin e gelir.

normal şartlarda öyle, biliyorum, fakat bazı araçlar gümrük vergisi olarak çok düşük bir mebla ödüyor...

bu konuda bilgisi olan var mı merak ettiğim bu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MARS_ -- 21 Ocak 2007; 19:32:19 >

3664 Mesaj
21 Ocak 2007; 19:56:46 

quote:

normal şartlarda öyle, biliyorum, fakat bazı araçlar gümrük vergisi olarak çok düşük bir mebla ödüyor...

bu konuda bilgisi olan var mı merak ettiğim bu....

evet doğru,çok düşük vergi ödeyerek soktuğun araçlar vardı...burdan yaklaşık 1500liralık klasik belgesi çıkarıyordun ve amerikadan tc klasik oto derneğinin klasik saygığı 25 yaşı geçmiş araçlardan istediğini yannızca taşıma ücretini ödeyerek getirtebiliyordun.yani bi 69 mustangı 3000dolara bulsan,2000 de taşıma ücreti yaklaşık olarak 9000liraya + hiçbir ÖTV ödemeden getiretebiliyordun.ama milletin yararlandığını gören hükümet hemenonu da uygulamadan kaldırdı.şimdi klasik oto getirmek bile adamı fıtık eder.yasak yani.ya %128 ötv ödeyecen ya da cadillac parasına pöjoya binecen diyor devlet.
zaten gümrük almasa,amerikadan getireceğn araba 5000cc nin üstünde olacağ için yıllık 12000liralık vergi ödemen gerekecek+sigortası...yani imkansız

sen ne tür araba getirmek istiyosun ki??

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2007; 20:01:28 

Bende imkansız diye biliyorum artık. Bu arada adam hummer istiyor 6000cc olan. Galeri satış fiyatı şu an 100.000$ civarı.

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2007; 20:08:32 

quote:

evet doğru,çok düşük vergi ödeyerek soktuğun araçlar vardı...burdan yaklaşık 1500liralık klasik belgesi çıkarıyordun ve amerikadan tc klasik oto derneğinin klasik saygığı 25 yaşı geçmiş araçlardan istediğini yannızca taşıma ücretini ödeyerek getirtebiliyordun.yani bi 69 mustangı 3000dolara bulsan,2000 de taşıma ücreti yaklaşık olarak 9000liraya + hiçbir ÖTV ödemeden getiretebiliyordun.ama milletin yararlandığını gören hükümet hemenonu da uygulamadan kaldırdı.şimdi klasik oto getirmek bile adamı fıtık eder.yasak yani.ya %128 ötv ödeyecen ya da cadillac parasına pöjoya binecen diyor devlet.
zaten gümrük almasa,amerikadan getireceğn araba 5000cc nin üstünde olacağ için yıllık 12000liralık vergi ödemen gerekecek+sigortası...yani imkansız

anlıyorum ama benim söylediğim yasa özel amaç ya da benzeri amaçlı araçlar ile ilgili gibi hatırlıyorum..

mesela Hummer H3x modeli 38bin$, sıfır fiyatı. bir arkadaşım bahsediyordu bu aracı düşük vergi ile sokabiliyormuşsun ama prosedürleri karmaşıkmış epey....

ben burdan 70bin TLye sıfır bi kia alacağıma, uğraşarak bunu almayı tercih ederim...

peki şirket gider olarak gösterebiliyor mu bu vergiyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MARS_ -- 21 Ocak 2007; 20:16:10 >

3664 Mesaj
21 Ocak 2007; 20:09:10 

quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

Bende imkansız diye biliyorum artık. Bu arada adam hummer istiyor 6000cc olan. Galeri satış fiyatı şu an 100.000$ civarı.

TMSC sen vaypır almamış mıydın??

3664 Mesaj
21 Ocak 2007; 20:18:14 

quote:

anlıyorum ama benim söylediğim yasa özel amaç ya da benzeri amaçlı araçlar ile ilgili gibi hatırlıyorum..

mesela Hummer H3x modeli 38bin$, sıfır fiyatı. bir arkadaşım bahsediyordu bu aracı düşük vergi ile sokabiliyormuşsun ama prosedürleri karmaşıkmış epey....

ben burdan 70bin TLye sıfır bi kia alacağıma, uğraşarak bunu almayı tercih ederim...

peki şirket gider olarak gösterebiliyor mu bu vergiyi..

nıt: bu araç yaklaşık 0.65tl/km yakıt harcıyor...

şirket adına fatura kestirdiğin herşey gider olarak gösterilebilir zaten.onu da gösterebilirsin tabi.ama ben özel amaçla bile geleceğini hiç sanmıyorum.illaki benim kulağma gelirdi.çünkü o kadar amrkancı tanıyom.hiçbiri böyle bi işe kalkışmadı bugüne kadar.yani hiç duymadım özel amaçla araba getirdiğinde vergi düştüğnü.getirirsin ama gene aynı ÖTV yi ödetir sana.yannız ne değeşir pikap ya da kamyonet getirtirsen vergisi düşük olur.dodge ramlar bi ara 600 lira ödüyordu.düşün yani 8000cclik motorlu araç 12000liradan 600 liraya düşüyor.ama gene aynı gümrüğü ödetiyorlar.
ama benim şuana kadar hiç duymamış olmam senin dediğn özel amaçla araba getirme diye bişey olmadığ anlamına gelmez.sen gene de o arkadaşına bi sor araştırın.yasa açığından yararlanabilyosanız getirtin aracı hatta bize de nassı yapılıyomuş bi PM atın .valla ben de bi dolu markan getirrim heralde.

ayrıca H3 çok kötü bi araba.tek motor seçeneğiyle üretiliyor ve de düz 5 silindir
ne aklahizmet yapmışlarsa??? V6 annarız.bence hiç gerek yok.hazır getirebilme imkanın varsa V8 bi araç getir.

3664 Mesaj
21 Ocak 2007; 20:24:21 

0

H3 yerine yeni silverado getirebilirsin.17000dolarmış ''0''ı.burda o paraya tata alınıyor.ehhh o da güzel

0

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2007; 20:25:45 

quote:

Nerde hocam, 8300cc ben nereye alıyorum
Oda değil, gerçi çok yüksek torku sayesinde hiç gaza basmasan bile gider o araba Mesela benim araba D'ye alınca gaza basmasam bile gidiyo yani, ama sorun şu o aracı 2. el Amerikadan vermezler diye düşünüyorum. 0'ını ohoo

quote:

bu araç yaklaşık 0.65tl/km yakıt harcıyor...

" The H3 uses the 3.7 L (3464 cc) Atlas straight-5 engine. The same engine that is used in the Chevrolet Colorado/GMC Canyon pickup trucks. This 20-valve DOHC unit produces 242 hp (164 kW) at 5600 rpm and 242 ft·lbf (305 N·m) at 2800 rpm. It is available with a 5-speed manual or 4-speed automatic transmission that includes GM's Stabilitrak vehicle stability control. Its 111.9 in (2842 mm) wheelbase is 1.1 in (28 mm) shorter than the GMT360 SUVs. It includes an electronically-controlled dual-speed transfer case and electronic locking differential. In 2007, a new Atlas straight-5 engine was introduced. It is 3.7 liters, and makes 242 hp and 242 lbft."

H3'de 3.7 Atlas sıralı 5 silindirli motor görev yapıyor. Aynı motor Chevrolet Colardo ve GMC Canyon kamyonetlerindede görev yapıyor. Bu 20 Valf'e sahip Doch ( Üstten çift egzantrik )'li motor 5600 devirde 242 beygir, 2800 devirde 305 Nm tork üretiyor. Hem 5 İleri düz, hemde 4 ileri otomatik şanzımanlı olarak alınabiliyor. 4 ileri otomatik vites General Motor'un araç stabilite kontrol programına sahip. 2842 mm dingil mesafesi ile GMT360 Suvlarından sadece 28 mm daha kısa. Elektrik kontrollü çift hızlı aktarma organı ( Sanırım ön ve arkanın birleştiği yeri söylüyor ) ve elektrikli kilitlemeli diferansiyele sahip. 3.7 Atlas motoru 2007 yılında piyasaya sunulmuştu."

Bu arada, sana şunu söyliyeyim bu araç dediğin gibi 65 yrk yakar. Ben H2 alacaksın zannettim , H3 zaten Avrupa için çıkan versiyon. Deposu 87 litre.

"In the American market, the H3 is priced from $29,500 to just over $40,000. Sales have been strong, with the 33,140 sold in 2005 making up 58% of Hummer's total sales for the year. For the first two months of 2006, 8,071 H3s were sold, 74% of all Hummer sales."

Amerikada 29.500$'dan başlıyormuş. 33.140 satış ile 2005 toplam hummer satışlarının %58'ini oluşturmuş. 2006'nın ilk 2 ayında ise 8.071 adet satılarak hummer satışlarının %74'ünü oluşturmuş.

Birde sitede, Otomatik olanının 14.7, otobanda ise 11.2 litre tükettiği yazıyor. Bence alınası bir araç.

Uzunluk 4.8 , Genişlik 1.9, Yükseklik ise 1.86 m.

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2007; 20:28:27 

"ayrıca H3 çok kötü bi araba.tek motor seçeneğiyle üretiliyor ve de düz 5 silindir
ne aklahizmet yapmışlarsa??? V6 annarız.bence hiç gerek yok.hazır getirebilme imkanın varsa V8 bi araç getir. "

Evet bende anlamadım ne akla hizmet 5 silindir yapılmış, hoş bu H3 Avrupa versiyonu Hummer'in. Bari Powertech V6 kullansalardı, gerçi 3700cc, silindir başına 4 sübaplı ve 242 hp ile, tam bir avrupa aracı. Motorun karakteristiğinin Amerikan aracıyla alakası yok.

H2 filan getir sen

Uzaklaştırılmış
21 Ocak 2007; 20:48:50 

quote:

şirket adına fatura kestirdiğin herşey gider olarak gösterilebilir zaten.onu da gösterebilirsin tabi.ama ben özel amaçla bile geleceğini hiç sanmıyorum.illaki benim kulağma gelirdi.çünkü o kadar amrkancı tanıyom.hiçbiri böyle bi işe kalkışmadı bugüne kadar.yani hiç duymadım özel amaçla araba getirdiğinde vergi düştüğnü.getirirsin ama gene aynı ÖTV yi ödetir sana.yannız ne değeşir pikap ya da kamyonet getirtirsen vergisi düşük olur.dodge ramlar bi ara 600 lira ödüyordu.düşün yani 8000cclik motorlu araç 12000liradan 600 liraya düşüyor.ama gene aynı gümrüğü ödetiyorlar.
ama benim şuana kadar hiç duymamış olmam senin dediğn özel amaçla araba getirme diye bişey olmadığ anlamına gelmez.sen gene de o arkadaşına bi sor araştırın.yasa açığından yararlanabilyosanız getirtin aracı hatta bize de nassı yapılıyomuş bi PM atın .valla ben de bi dolu markan getirrim heralde.

ayrıca H3 çok kötü bi araba.tek motor seçeneğiyle üretiliyor ve de düz 5 silindir
ne aklahizmet yapmışlarsa??? V6 annarız.bence hiç gerek yok.hazır getirebilme imkanın varsa V8 bi araç getir.

anladım, ben biraz daha araştırayım eğer varsa bu durum detayları aktarırım

hummeri örnek verdim sadece tipini seviyorum zaten...
payaşım için saol

3664 Mesaj
22 Ocak 2007; 0:25:58 

@TMSC

sen öyle bişi almıştın ama.korvetmiydi yoksa??

ben mi yannış hatırlıyom

254 Mesaj
22 Ocak 2007; 6:18:47 

ankarada daha iyisini yapıyorlar hamur diye bence elin abd lisine vermeyin o kadar para

Ben şahı almışım veziri kim takar...

1663 Mesaj
22 Ocak 2007; 7:57:47 

quote:

ABD den 3 YASINDAN BUYUK ARABA GETIREMEZSIN...

1 kisinin omru hayati boyunca sadece 1 araba getirme sansi vardir...

onda da yururluk nasil bilmiyorum...

2 Mesaj
25 Haziran 2010; 10:06:09 

selamlar, arkadaşlar benim kafamda hep 96-97 ımpala ss var 1999-2000 yılları arasında amerikada kalmıştım ve bu arabaya orada aşık olmuştum kısmet olmadı alamadım üstüne 10 sene geçti aklım hala ss de şimdi bana akıl verecek yol gösterecek biri varsa lütfen yardım etsin ben bu arabayı sahibinden.comda 40000 usd karşılığı bulabiliyorum ama oda bütcemi aşıyor hali hazırda abd de yaşıyan arkadaşlarım var onlar oradan benim adıma alıp gemiye bindirebilirler ama gerisi nasıl olur ???türkiyede ben arabaya nasıl ve kaça plaka çıkartabilirim??? hiç bir fikrim yok yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum teşekkürler

3207 Mesaj
25 Haziran 2010; 14:16:05 

Amerikadan Otomobil getirmek...

...İtalya'dan pizza getirmeye benzer.

7172 Mesaj
25 Haziran 2010; 15:05:59 

Bayağı zor bir iş bir tanıdığımında chevrolet tahoe jipi vardı Amerika'da yaşıyodu Türkiyeye döndü jipini getirmek istemiş ancak TR plakası konduğunda vergilerininde buraya göre olacağından ve gümrükte aracın ülkeye girişinde görevlilerinde rüşvet almadan geçirmeyeceklerinden getirtemedeğini söylemişti bana... bizim için araba almak ev almak gibi yaa belcikada 2008model 5 kasa bmw 35.000 TL ikinci el

1932 Mesaj
25 Haziran 2010; 16:08:27 

quote:

Orijinalden alıntı: FAZLIKAZAK

1 kisinin omru hayati boyunca sadece 1 araba getirme sansi vardir...

onda da yururluk nasil bilmiyorum...

bu yurtdışından getiren galeriler nasıl hallediyor bu işi

1109 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:07:04 

ben bi gümrük müşaviri ile konusmustum klasik araba getirebilmek için, mesela ebay dan adımıza fatura düzenleyebilecek birisinden aracı aldıgımızda bu gümrük müşavirleri anahtar teslim aracı size ulaştırıyolar, prosedür boyle ama vergi konusunda nası bi uygulama oluyor klasiklerde bilmiyorum

2011 Mitsubishi ASX

1524 Mesaj
25 Haziran 2010; 18:10:33 

sadece ilk mesajını okudum

a be kardeşim sanıyormusun ki buradaki araçların pahalı olmasının nedeni galerilerdir? Buradaki araçların pahalı olmasının nedeni vergilerdir 1., hummerlar normal araç gibi vergilendirilir 2., 2. el araç getiremezsin 3

yani hummer getirmek istesen

hummerin abd fiyatı + %84 ÖTV + aracın ÖTV'li fiyatının %18 KDV si sana maliyetidir

7172 Mesaj
26 Haziran 2010; 22:48:53 

Çok değerli bir araç olmadıktan sonra (yani klasik araba gibi ) değmez bence ama siz bilirsiniz

366 Mesaj
27 Haziran 2010; 11:47:25 

mesajım bulunsun

215 Mesaj
27 Haziran 2010; 20:37:31 

il olarak çok meşakkatli olur,ayrıca burdaki fiyatlardan pek de farklı olmaz.O vergiyi öyle ya da böyle alıcaklar çünkü..

1545 Mesaj
3 Temmuz 2010; 9:58:56 

quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

sadece ilk mesajını okudum

a be kardeşim sanıyormusun ki buradaki araçların pahalı olmasının nedeni galerilerdir? Buradaki araçların pahalı olmasının nedeni vergilerdir 1., hummerlar normal araç gibi vergilendirilir 2., 2. el araç getiremezsin 3

yani hummer getirmek istesen

hummerin abd fiyatı + %84 ÖTV + aracın ÖTV'li fiyatının %18 KDV si sana maliyetidir

Sadece vergiler değil, kullanılmış otomobil ithalatı yasağı da bu iç sömürge sisteminin en önemli direklerindendir.

TC 1996 yılında AB'den 10 yıllık ithalat yasağı kaldırmak için süre istemiş, lakin 2006'da dolan bu süreye karşılık hala kullanılmış otomobil ithalatına izin verilmeyerek, sömürü düzeni sürdürülmektedir.

Galeriler bu işte fonksiyonsuz sayılabilir. Asıl olan otomobil üreticisi tekelci mafyaya bakmak lazımdır. Kanunları bürokratlara bunlar hazırlatırlar. Bildiğiniz gibi, açıkhava hapishanesi olan ülkemizde, fakirler siyaset dışı tutulmuştur. Ayda 600 liraya kölelik yapmaya hazır nice türk vatandaşı mevcuttur.

Aynı şekilde ABD'de 8 liraya löp biftek yersiniz burada iyisi 32 liradır. burada 100.000 liraya aldığınız ev depremde ailenizi ve sizi tost yapar. dallas'ta 100.000 liraya, müstakil havuzlu, çift garajlı, şömineli, iki buçuk banyolu ve geniş arka+ön bahçeli evinizde bilardo oynarken olur bütün bunlar. Üstelik 2 tane otonuz gölgede eskir, siz barbekünün başında 32 çeşit et sosunuzdan hangisini kullansam acaba?!... paradoksuna girersiniz...

Fiyatlar şişer, şişer, şişer ve asla da patlamaz.

0

local://upfiles/358218/179D96DC944442268EDD4B2D2C3C9639.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LAST_DRIVER -- 3 Temmuz 2010; 10:01:31 >

Uzaklaştırılmış
6 Temmuz 2010; 21:29:16 

quote:

Orijinalden alıntı: LAST_DRIVER

Sadece vergiler değil, kullanılmış otomobil ithalatı yasağı da bu iç sömürge sisteminin en önemli direklerindendir.

TC 1996 yılında AB'den 10 yıllık ithalat yasağı kaldırmak için süre istemiş, lakin 2006'da dolan bu süreye karşılık hala kullanılmış otomobil ithalatına izin verilmeyerek, sömürü düzeni sürdürülmektedir.

Galeriler bu işte fonksiyonsuz sayılabilir. Asıl olan otomobil üreticisi tekelci mafyaya bakmak lazımdır. Kanunları bürokratlara bunlar hazırlatırlar. Bildiğiniz gibi, açıkhava hapishanesi olan ülkemizde, fakirler siyaset dışı tutulmuştur. Ayda 600 liraya kölelik yapmaya hazır nice türk vatandaşı mevcuttur.

Aynı şekilde ABD'de 8 liraya löp biftek yersiniz burada iyisi 32 liradır. burada 100.000 liraya aldığınız ev depremde ailenizi ve sizi tost yapar. dallas'ta 100.000 liraya, müstakil havuzlu, çift garajlı, şömineli, iki buçuk banyolu ve geniş arka+ön bahçeli evinizde bilardo oynarken olur bütün bunlar. Üstelik 2 tane otonuz gölgede eskir, siz barbekünün başında 32 çeşit et sosunuzdan hangisini kullansam acaba?!... paradoksuna girersiniz...

0

+1
daha nasıl anlatılabilirdi ülkenin kuş bakışı hali.

1109 Mesaj
6 Temmuz 2010; 22:18:16 

quote:

+100000000 tek hayalim bi 59 belair olmasına rağmen 2004 megane II ye binerim ancak işte bu memlekette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chevymel1 -- 6 Temmuz 2010; 22:20:49 >

2011 Mitsubishi ASX

402 Mesaj
23 Temmuz 2012; 22:34:08 

Acaba çok ucuz 3000Ş lık arabalar kaç paraya gelir ülkemize ?

Uzaklaştırılmış
23 Temmuz 2012; 22:43:07 

Vergisiz 2.el araç ithalatı artık serbest olmalı. Parası olan istediği aracı getirip binmeli.

10-15 sene önceki Türkiye yok artık. Bu tür şeylerden korkmaya gerek de yok.

Sonuçta benzin, mtv, yol ıvır zıvır olarak bir sürü masraf var.

763 Mesaj
23 Temmuz 2012; 22:54:28 

quote:

0

İnanılmaz harika anlatmıssın ülkemizi 25 bin euroluk aracı 127 bine almak nedir ya siyasiler sesimizi duysada kurtulsak dicem ama zaten duyuyorlar sonuç:Koca bir HİÇ sonra Türkiye de memleketimde yaşamak varmı be de kendini avut onlarda sana çok haklısın al sana %25 zam hadi eyvallah diye bizi (Doldum da şimdi iyiyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheTurkAdam07 -- 23 Temmuz 2012; 22:58:54 >

iPhone 4 32 GB iPhone 4S 16 GB iPod Touch 4 8 GB iPod Nano 6 2GB iPod Nano 5 8 gb New iPad 64 gb 4G Mac air 15 Android olarakta S4 (Bu modeller içinde istediğiniz soruyu sorabilirsiniz PM den yardımcı olurum )

763 Mesaj
23 Temmuz 2012; 22:59:23 

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Vergisiz 2.el araç ithalatı artık serbest olmalı. Parası olan istediği aracı getirip binmeli.

10-15 sene önceki Türkiye yok artık. Bu tür şeylerden korkmaya gerek de yok.

Sonuçta benzin, mtv, yol ıvır zıvır olarak bir sürü masraf var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 4 32 GB iPhone 4S 16 GB iPod Touch 4 8 GB iPod Nano 6 2GB iPod Nano 5 8 gb New iPad 64 gb 4G Mac air 15 Android olarakta S4 (Bu modeller içinde istediğiniz soruyu sorabilirsiniz PM den yardımcı olurum )

Uzaklaştırılmış
23 Temmuz 2012; 23:01:46 

quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

Acaba çok ucuz 3000Ş lık arabalar kaç paraya gelir ülkemize ?

3000 dolarlık araç taş çatlasa 10000 dolar olur.

2038 Mesaj
23 Temmuz 2012; 23:02:37 

Demokrasi varken ne akıl otomobil getiriyosunuz ben anlamıyorum

Bizi öldürenler , bizi asanlar, bizi sokak ortasında vuranlar, ağabeyimiz, babamız yaşlarındaydılar. ya bu düzenin kirli çarklarına ortak olmuşlardı ya da susmuşlardı bütün olup bitenlere. öfkelerini bir gün bile karşısındakilere bağırmamış insanların gözleri önünde öldürüldük. Hukuk adına, özgürlük adına, demokrasi adına, batı uygarlığı adına, bizleri, bir şafak vakti ipe çektiler.Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi...Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi...Giresun'daki köylüler, sizin için öldük. Ege'deki tütün işçileri, sizin için öldük. Doğudaki topraksız köylüler, sizin için öldük. İstanbul'daki, Ankara'daki işçiler sizin için öldük. Adanada, paramparça elleriyle, ak pamuk toplayan işçiler, sizin için öldük.

639 Mesaj
5 Kasım 2012; 15:02:55 

quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

hocam %124 ötv derken mesela 9000 bin liraya geldi bu 25 35 bin tl gibi bir meblayamı çıkıyor anladığım kadarıyla ?

446 Mesaj
5 Kasım 2012; 15:34:54 

Peki tersi nasıl oluyor bilen var mı? Yani arabayı berdan alıp amerikaya götürsek, sokabilirmiyiz, nasıl sokarız, kaç para öderiz vs.....

Hyundai Elantra Prime Plus Otm. 2012

639 Mesaj
5 Kasım 2012; 15:51:57 

quote:

Orijinalden alıntı: exantric

Peki tersi nasıl oluyor bilen var mı? Yani arabayı berdan alıp amerikaya götürsek, sokabilirmiyiz, nasıl sokarız, kaç para öderiz vs.....

4553 Mesaj
5 Kasım 2012; 17:17:32 

quote:

adama enayi misin derler

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

1527 Mesaj
5 Kasım 2012; 17:25:07 

quote:

apaçi şahin mi götürecen :)

75 OPEL RECORD 1.9 D ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 86 MITSUBISHI LANCER 1.6 DİESEL---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 92 CİTROEN BX TZD TURBO STW(1.7 TURBO DİESEL İNTERCOOLER ) ------------------------------------------------------------------------------------- 2011 DFM SUCCE//////2013 MITSUBISHI L200 4X2

420 Mesaj
5 Kasım 2012; 17:46:09 

quote:

0

ülkenin içler acısı hali

The Spirit of Competition

1023 Mesaj
5 Kasım 2012; 18:01:30 

Amerikan vatandaşları fakir olduğundan böyledir. Biz zenginiz ya bize koymaz.

4553 Mesaj
5 Kasım 2012; 18:19:47 

bazen düşünüyorum amerikalının alım gücüne rağmen bizdeki otomobil, benzin ve vergi fiyatları orada da olsa halk ne tepki verirdi?
bizdeki gibi 3000 tl maaş alıp bi ton kredi çekip 110 bine c180 alır mıydı?

yani oraya uyarlarsak 3000 dolar maaş alıp 110 bin dolarlık arabaya biner miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuSoniC -- 5 Kasım 2012; 18:20:54 >

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

3664 Mesaj
5 Kasım 2012; 20:33:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

hocam %124 ötv derken mesela 9000 bin liraya geldi bu 25 35 bin tl gibi bir meblayamı çıkıyor anladığım kadarıyla ?

bu yaziyi nezaman yazdim hatirlamiyorum ama suan gecerli olani yazayim. yurddisindan istersen sana biri bedavaya klasik araba hediye etsin bunu tc gumrugu en dusuk 18bin dolardan sayiyor. onun uzerine otv kdv arac 45bin dolara geliyor. yani o kapi da kapandii artik.

639 Mesaj
5 Kasım 2012; 20:48:11 

quote:

bu yaziyi nezaman yazdim hatirlamiyorum ama suan gecerli olani yazayim. yurddisindan istersen sana biri bedavaya klasik araba hediye etsin bunu tc gumrugu en dusuk 18bin dolardan sayiyor. onun uzerine otv kdv arac 45bin dolara geliyor. yani o kapi da kapandii artik.

hımm anladım hocam bilgilendirme için teşekkürler

1137 Mesaj
11 Ocak 2013; 11:55:20 

quote:

0

akrabam amerikada polis oldu.yıllardır isterim klasik amerikan arabalarını bir 68 Chevrolet Camaro veya impala alayım diye düşünüyordum.neden sokamıyoruz ki .çok saçma.parasını verince değil mi arkadaş.ayrıca süper bir tespit yapmışsın.alışkanlıklar olmasa durulacak yer değil burası.battıkça batıyoruz.fakirlik bir yandan baskılar bir yandan.

1137 Mesaj
11 Ocak 2013; 11:58:45 

quote:

oha neredeyse 90 bin yani.fabrika açmasınlar bize kitledikleri vergilerle bütçeyi denklesinler oldu olacak.pfff tüm kalbimle söylüyorum müslüman olmasam yada refah seviyesi daha yüksek olan bir müslüman ülke bulsam sadece bavulumu toplamak için zaman harcarım.işimi gücümü de 1 dilekçe ile bırakırım cevabını bile beklemem.

26 Mesaj
9 Mart 2014; 21:38:42 

Belki de müslüman ses çıkarmaz, ülke büyüklerinin dediklerine muhalefet etmez diye diye bize öğretildiği için bu halde olamaz mıyız? Sen gelir seviyesi en yüksek ülkeden daha falza benzine, arabaya, iletişime ve sair şeylere para ver sesini de çıkarma ohh ne güzel halk. zaten ekonomistlerin söylediği gibi "kümesteki kazı bağırtmadan yolabilmek"tir marifet ;)

Bu mesajda bahsedilenler: memotembelgezer

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.703