Şimdi Ara

Tesla, pil üretimi için Samsung SDI ile anlaşmak üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Tesla, pil üretimi için Samsung SDI ile anlaşmak üzere
    Bu yılın başında tanıttığı yeni elektrikli otomobili Model 3 için şimdiden 400 bine yakın önsipariş alan Tesla Motors, önümüzdeki dönemde ürettiği otomobil sayısını hızla arttırmak zorunda. Bu yüzden otomobillerinin üretiminde gerekli parçaların temini için diğer şirketlere yönelen Tesla, pil üretimi için Samsung SDI ile anlaşmak üzere.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yan kuruluşlarından biri olan Samsung SDI, Tesla'nın pil üretimi için değerlendirdiği birkaç üreticiden biriydi. Samsung SDI'ın yanı sıra LG Chem ve SK Innovation gibi üreticileri de değerlendiren otomobil üreticisi, Samsung SDI'da karar kılmış gibi görünüyor.

İki firma arasındaki görüşmeler hakkında bilgisi olan bir kaynak tarafından Bloomberg ile paylaşılan bilgilere göre, Samsung SDI ve Tesla Motors pil üretimi konusunda bir anlaşmaya varmak üzere. Henüz resmiyet kazanmayan bu anlaşmanın önümüzdeki günlerde resmi olarak duyurulacağı tahmin ediliyor.

Birkaç gün önce Tesla Motors'un Kaliforniya'daki üretim tesislerine yüklü sayıda Samsung SDI pil hücresi gönderilmiş ve bu durum Tesla'nın Samsung'un pillerini test ettiği yönünde yorumlanmıştı.

Güncelleme: Tesla Motors'un kurucusu ve CEO'su olan Elon Musk, bu sabah Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayarak Samsung SDI ile görüşme halinde olduklarını yalanladı. Musk, pil hücrelerinin üretimi için sadece Panasonic ile çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

• Tesla % kaç kore malı şimdi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • keşke anlaşma yapmadan önce kayserili ve adana li sanayi deki bilim adamlarimiza danışsalardı.1 kalem pille 1000 km yol gitme garantisi verirlerdi.
  • Arkadaş, Samsung telefonumuz var pili 2 yılda kendini tüketiyor, hatta ve hatta gün içinde bile ilk aldığımız günden itibaren sapıtabiliyor :) Eee şimdi Tesla Samsung'a pil yaptırdı diyelim ne olacak? Araba kesin yolda kalır :)

• Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Musk, Tesla Model 3 için Panasonic ile özel olarak çalışmaya devam ettiklerini belirterek aksi haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Ayrıca Elon Musk, Model S ve Model X'in üretim sürecinde de Panasonic ile çalıştıklarını vurguluyor.

• Elon Musk @elonmusk 5h5 hours ago
    Would like to clarify that Tesla is working exclusively with Panasonic for Model 3 cells. News articles claiming otherwise are incorrect.

Bence bir terslik var.
  • Kendi pil üretim fabrikalarını açmadılar mı yanlış mı hatırlıyorum, neden başka firmayla anlaşıyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Kendi pil üretim fabrikalarını açmadılar mı yanlış mı hatırlıyorum, neden başka firmayla anlaşıyorlar?

Talebi karşılamak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haber yalanlandı

• Ne oldu şimdi bu haber? Öldü bitti gitti.

• pil devrimi gelmesi lazım artık teknolojinin önündeki en büyük engel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deeper

Arkadaş, Samsung telefonumuz var pili 2 yılda kendini tüketiyor, hatta ve hatta gün içinde bile ilk aldığımız günden itibaren sapıtabiliyor :) Eee şimdi Tesla Samsung'a pil yaptırdı diyelim ne olacak? Araba kesin yolda kalır :)

Samsung en kaliteli pilleri üreten firmalar arasında. Ben eski Samsung telefonumu 4 yıl kullandım bataryası bozulmadı. Belki siz yanlış kullanıyorsunuzdur.

• Bence burda bahsi geçen pilleri telefon pilleri ile karıştırmamak lazım. Çünkü araba için olduklarından daha kaliteli olmalarını bekliyorum.
    Telefonumun pili ömrünü tamamladığında durup dururken telefon kapanıp açılıyordu. Özellikle mobil veriyi açtığımda veya bir uygulama çalıştığında.
    Şimdi bunun bana bir zararı yok (gıcık olmamamın haricinde) ama bu bir de araba pili için düşünün.
    Gaza basıyorsun yada radyoyu açıyorsun hop herşey reboot oluyor.
    Seyret gümbürtüyü Mecazi olarak düşünmeyin harbi kaza sebebi. Bunun için mutlaka önlem alınacaktır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halken -- 10 Haziran 2016; 23:08:09 >

• Çoğu cihazda samsung marka pil var ama nedense bir telefon pilleri dandik.

• Bir teknolojiye otomobil sanayisi el atarsa o teknolojide bilinen tüm tabuları yıkar

• Bütün parçalarını kendi üretmesi diye bir şey yok çoğu parçayı şirketler başka yerden alıyorlar. Bmw şanzumanını bile kendi yapmıyor mesela.
  • pil kullanımında menzil artsa da eski teknolojiden kurtulsak
  • Yürü be Samsung, yürü be Güney Kore...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.