Şimdi Ara

Katlanabilir Samsung telefonları için 2017 iddiası güçleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Katlanabilir Samsung telefonları için 2017 iddiası güçleniyor

Yıllardır Samsung’un katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya süreceği iddia edilir durur. Firma, Edge serisi ile kısmen de olsa iddiaları boşa çıkarmadı ancak halen katlanabilir mobil cihaz konsepti hayata geçmiş değil. Bu kez iddialar biraz daha güçlü.

Farklı kaynaklar, Samsung’un gelecek yıl katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya süreceğini dile getiriyor. Galaxy X olarak başlayacak bu devrimsel seri, yeni bir dönemin de kapısını açacak. 8 inçlik bir tablet boyutunda olan bu akıllı telefon, ortadan ikiye katlandığı zaman 5 inçlik bir ekrana dönüşüyor.

4K çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy X amiral gemi modeli, Snapdragon 830 yonga setinden gücünü alıyor. Samsung’un Şubat ayı sonundaki MWC 2017 etkinliğinde yeni amiral gemisini lanse etmesi bekleniyor.

Samsung’un Project Valley adındaki bu projesine ait geçmişte pek çok patent alındığına şahit olmuştuk. Bu bakımdan çok ciddi çalışmaların yapıldığını söyleyebiliriz. Firmanın da katlanabilir ekranlı cihazlar üzerinde çalıştığına dair açıklamaları mevcut. Yani iddiaların doğruluk payı yüksek.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy J3 Pro geldi

En önemli nokta ise bu tarz cihazların başarım oranları. Geleneksel olarak akıllı telefonlarımız yekpare gövde içerisinde ve eğilip bükülme yapılmıyor. Galaxy X ise katlanır olmasının yanında ekranın da katlanır olması sebebiyle büyük bir Ar-Ge çalışması istiyor zira zamanla ekranın ortası aşınabiliyor.

Samsung bu sıkıntıyı aşmak için plastik alt katman yerine metal bir ağ kullandığını ifade etmişti. Böylece ilk prototiplerde 10 000 civarında katlanma işlemi kaldırılabiliyordu. Muhtemelen nihai sürümde bu rakamın kat kat üzerinde çıkılacaktır. Diğer taraftan TouchWiz arayüzünün de ortadan katlamalar için optimize edilmesi gerekiyor.

Tüm bunlar aşıldığı ve nihai ürün ortaya çıktığında Samsung adını teknoloji tarihine altın harflerle yazdırmış olacaktır. Aynı kulvarda LG ve Oppo’nun çalışmaları olduğunu biliyoruz. Bu bakımdan 2017 yılı büyük sürprizlere gebe olabilir. 

• 3100 mah batarya ile gelmese bari,şimdide zarif ve ince bir katlanır telefon üretelim derken bataryayı fındık kadar yaparlarsa heves kursakta kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

3100 mah batarya ile gelmese bari,şimdide zarif ve ince bir katlanır telefon üretelim derken bataryayı fındık kadar yaparlarsa heves kursakta kalır.

allah cezanı vermesin :D bu mu yani şu an sıkıntımız :D yapsınlar da powerbang le dolaşalım be kardeşim :)

• Bak Apple yenilik, inovasyon budur aynı şeyi koyup rakamları arttırmak değil.

• BIR APPLE HAYRANI OLARAK SAMSUNGU AYAKTA ALKIŞLIYORUM. BAŞKA NE DENEBİLİR Kİ

• Tasarım iğrenç ötesi yeni batarya teknolileri gelesiye alınası diğil zaten.

• Apple ders alsin , ezeli rakibinden

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlfgkc

quote:

3100 mah batarya ile gelmese bari,şimdide zarif ve ince bir katlanır telefon üretelim derken bataryayı fındık kadar yaparlarsa heves kursakta kalır.

allah cezanı vermesin :D bu mu yani şu an sıkıntımız :D yapsınlar da powerbang le dolaşalım be kardeşim :)

bu nasıl bir sapkınlık anlamak mümkün değil... tapın yani ne diyelim.. saplantının ötesinde tapınma ile açıklanabiliecek bir ruhsal bozukluk hali..

yada biz buna kısaca "ergenlik" diyoruz..
  • Samsung bir üretici olarak her konuda avantajlı. Apple kendi işlemcisi ve yazılımı dışında çok az şey üretiyor. Yıllardır önemli olan üretim degil arge deniliyor ama bence üretim süreci ile beraber arge çalışmaları çok daha verimli hale geliyor. Samsung bunun avantajını sürdürecektir.

• Dedem halen Nokia 1100 kullanıyor.

• Ben klavyeli ve katlanabilir telefonların neden piyasadan silindiğini anlamıyorum. Fiziksel belli bir göreve adanmış tuşları olan cihazlar da olmalı piyasada. Herşey dokunmatik tatsız ruhsuz bir biçim aldı. Herşey sanal. Bir de dokunmatik adını verip iyice ironi mi yapmaya çalıştılar emin değilim. Dokunduğunuz bir şey yok. Hepsi sanal. El sürmeli cam telefonlar adı daha uygun. Ekranı masa üstünde katlanarak dik durabilen cihazlardan olmasını isterdim. Apple ya da Android olarak. Tümüyle öldürdüler piyasayı. 6 ay bile hem donanım hem yazılım olarak dayanmayan cihazlar üretiyorlar üstelik.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcclayn6

BIR APPLE HAYRANI OLARAK SAMSUNGU AYAKTA ALKIŞLIYORUM. BAŞKA NE DENEBİLİR Kİ

Apple hayranı ne demek anlamıyorum. Sıçsa sanat eseri diye alkışlamak olarak anlıyorum ben bunu.

• görseldeki imkansız gibi duruyor ama birden çıkarırlarsa şaşırmam
  • Apple Donanım konusunda Samsung'un, LG'nin gösterdiği çabanın yarısını gösterseydi Dünya'nin %90 ı Mobil cihazlarda Apple tercih ederdi.Başarılı bir ekosistem ve yazılıma sahip ancak malesef donanım konusunda yeterli inovasyon ve gelişim çabası içinde değil. Ne yapsak satarız mantığıyla gidiyorlar ve tökezleyecekler (Apple'ın tüm cihazlarına sahibim. Android fanboyu falanda değilim)

• bu benim hayalimdeki telefon diyebilirim.Umarım yakın zamanda çıkar ve fiyatı çok yüksek olmaz.

• Bataryalı rezalet bir modelini görmüştük yılllar önce.Edge modelindeki kavisli ekranıda tanıtmışlardı.Batarya teknolojisi gelişmeden.Mümkün değil.
    Hem katlanabilir bir telefon hem de ultra incr olmak zorunda.Yoksa göze hoş gelmiyor.Şimdilik katlanabilir ekran hayal gibi gözüksede.3-5 sene sonra bir büyük değişim görebiliriz.Ziraa akıllı giyilebilir teknolojiler bile hala yaygın değil

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

Samsung bir üretici olarak her konuda avantajlı. Apple kendi işlemcisi ve yazılımı dışında çok az şey üretiyor. Yıllardır önemli olan üretim degil arge deniliyor ama bence üretim süreci ile beraber arge çalışmaları çok daha verimli hale geliyor. Samsung bunun avantajını sürdürecektir.

arge ve üretimi bir arada bu kadar başarılı yapmak kolay iş değil. samsung bunu yapabilince ciddi avantaj elde etti tabi!

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

quote:

bu nasıl bir sapkınlık anlamak mümkün değil... tapın yani ne diyelim.. saplantının ötesinde tapınma ile açıklanabiliecek bir ruhsal bozukluk hali..

hahahah ya ben görmemişim bunu :D adamlar katlanan telefon reklamı yapmış 2017 diye bilgi var, ben inanmadım şahsen bu kadar yakın olmasına. ola ki yaptılar bataryası mı sorun olcak sizce harbiden :D ergen mergen komiksin len :D
    edit: yada ayrı yazılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahtaci -- 10 Haziran 2016; 1:26:43 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hahahah ya ben görmemişim bunu :D adamlar katlanan telefon reklamı yapmış 2017 diye bilgi var, ben inanmadım şahsen bu kadar yakın olmasına. ola ki yaptılar bataryası mı sorun olcak sizce harbiden :D ergen mergen komiksin len :D

klasik ergen tepkisi konuşmaya bak.. yaş 14

en güzel cevap çocukların kalbini kırmadan.. yav hee heee. deyip geçcen.

Yav he heeeee....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

klasik ergen tepkisi konuşmaya bak.. yaş 14

en güzel cevap çocukların kalbini kırmadan.. yav hee heee. deyip geçcen.

Yav he heeeee....

seviyeyi düşürmeseydin atışmaya devam edebilirdim. neyse yaş 23.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahtaci -- 10 Haziran 2016; 16:58:37 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.