Şimdi Ara

TV DEN PROJEKSİYONA GEÇMEK İSTİYORUM YARDIMA İHTİYACIM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var

Halihazırda kullandığım phil 55pfs8109 u elimden çıkartıp perde projeksiyon işine girmek istiyorum.Zaten hiç kullanmadıgım bir kamyon özellik koymuşlar buna ancak görüntü babında tv den istedigim verimi alamadım . bu kaçıncı televizyonum ancak her seride kalite düşüyor .
    ancak projeksiyon hiç kullanmadım bilgim sıfıra yakın.projeksiyon bölümüne açmadım konuyu çunkü bilende var atıp tutanda orda

Şimdi:

Sadece film izlemek için ve çogunlukla aksamları kullanacagım alacagım projeksiyonu. Görüntü kalitesi birinci öncelik . Siyahlar siyah olacak ekran net olacak görüntü homojen olacak . Tv lerdeki gibi bulutlanma çart curt olmayacak
    yani olmasını istemiyorum diyelim.

Resimde gösterdiğim gibi bir odaya sahibim üstteki dolabın boyu 180cm dolayısı ile kullanacagım perde max 180 cm olacak zaten 3 mt civarından seyredeceğim.odanın yapısına bakarak nasıl bir yerleşim yapabilirim? alacagım projeksiyonu tavana asmam gerekiyor anladıgım kadarı ile çünki oturma koltugumdan daha arkaya konumlandırırsam 180 cm den buyuk bir görüntü alıyorum anladıgım kadarı ile o görüntüyü ufaltma şansımızda yok gibi.

Sorularım ise şunlar ?
    1- perdeyi konumlandıracagım yer bu duvar dolabının altı olacak. Olurmu ?
    2- aklımda bir kaç model projeksiyon var benq optoma epson bilindik modeller işte . Bütçe perde dahil max 4000 tl diyorum . Önereceginiz modelleri karşılıklı deneme imkanımız olan bir yer tavsiyesi mümkünse ist avrupa. PRO AV FALAN VAR orada deneyebilirmiyiz? Hatta işi olmayan forumdan tecrübeli bir arkadaşlada gidebilirim dahada iyi olur.
    3- pojektörü tavana asarsak , projeksiyonun asagı dogru durması lazım görüntüyü istediğim gibi o bölgeye oturtabilirmiyim acaba ?
    4- şu işi halledip noktayı koymak istiyorum.

saygılar sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var

Halihazırda kullandığım phil 55pfs8109 u elimden çıkartıp perde projeksiyon işine girmek istiyorum.Zaten hiç kullanmadıgım bir kamyon özellik koymuşlar buna ancak görüntü babında tv den istedigim verimi alamadım . bu kaçıncı televizyonum ancak her seride kalite düşüyor .
    ancak projeksiyon hiç kullanmadım bilgim sıfıra yakın.projeksiyon bölümüne açmadım konuyu çunkü bilende var atıp tutanda orda

Şimdi:

Sadece film izlemek için ve çogunlukla aksamları kullanacagım alacagım projeksiyonu. Görüntü kalitesi birinci öncelik . Siyahlar siyah olacak ekran net olacak görüntü homojen olacak . Tv lerdeki gibi bulutlanma çart curt olmayacak
    yani olmasını istemiyorum diyelim.

Resimde gösterdiğim gibi bir odaya sahibim üstteki dolabın boyu 180cm dolayısı ile kullanacagım perde max 180 cm olacak zaten 3 mt civarından seyredeceğim.odanın yapısına bakarak nasıl bir yerleşim yapabilirim? alacagım projeksiyonu tavana asmam gerekiyor anladıgım kadarı ile çünki oturma koltugumdan daha arkaya konumlandırırsam 180 cm den buyuk bir görüntü alıyorum anladıgım kadarı ile o görüntüyü ufaltma şansımızda yok gibi.

Sorularım ise şunlar ?
    1- perdeyi konumlandıracagım yer bu duvar dolabının altı olacak. Olurmu ?
    2- aklımda bir kaç model projeksiyon var benq optoma epson bilindik modeller işte . Bütçe perde dahil max 4000 tl diyorum . Önereceginiz modelleri karşılıklı deneme imkanımız olan bir yer tavsiyesi mümkünse ist avrupa. PRO AV FALAN VAR orada deneyebilirmiyiz? Hatta işi olmayan forumdan tecrübeli bir arkadaşlada gidebilirim dahada iyi olur.
    3- pojektörü tavana asarsak , projeksiyonun asagı dogru durması lazım görüntüyü istediğim gibi o bölgeye oturtabilirmiyim acaba ?
    4- şu işi halledip noktayı koymak istiyorum.

saygılar sevgiler.

O bütçeyle benq1070 alırsın birde orta perde alırsın

Epson falan filan uzak dur

Yada 4 bin daha ekle at 6000 panasonic Yada Sony 55 es al bir daha da unut bu isi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    hocam bütceyi daha yukari cekmem mümkün degil maalesef.
    diger sorularima yorumunuz olurmu acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benq 1070 al
    Perdeyi dolabın onune tavana tak
    Projeksiyon A ayak al tabadan as ter olsun sorun yok

• quote:

hocam bütceyi daha yukari cekmem mümkün degil maalesef.
    diger sorularima yorumunuz olurmu acaba

İkinci el al.
    O rakama güzel bir prokejsiyon ve perde alabilirsin.
    3d takıntın yoksa daha da rahat edersin alım konusunda.
  • incelemelere devam ediyorum .tv yi elimden cikarttim. simdi gündemimde benq 1070+ var. Ancak model eski üretimi olmayan bir seri galiba ve cogu yerde yok zannedersem. Bunun yerine yeni seri w1110 var bundada yatay ayar olayi yok anladigim kadari ile. bu iki modelden hangisi su anda tercih edilmeli veya zorlanarakta olsa w2000 modeline cikilmali bunda yatay yar varmidir? bunlara uygun bir perde önerebilirmisiniz 180 cm lik ?

• quote:

incelemelere devam ediyorum .tv yi elimden cikarttim. simdi gündemimde benq 1070+ var. Ancak model eski üretimi olmayan bir seri galiba ve cogu yerde yok zannedersem. Bunun yerine yeni seri w1110 var bundada yatay ayar olayi yok anladigim kadari ile. bu iki modelden hangisi su anda tercih edilmeli veya zorlanarakta olsa w2000 modeline cikilmali bunda yatay yar varmidir? bunlara uygun bir perde önerebilirmisiniz 180 cm lik ?

Proav Tuncay A git hepsi var gir farklarını

• yakin zamanda benq w2000 kullanicisi olacagim gibi görünüyor.

• Ben de aynen senin durumundayım, hatta odalar bile ikiz diyebilirim. Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum. 165 ekran plazma tv' den sonra sanırım daha iyi bir deneyim yaşatacak. Öneri üzerine benq w1110'a da bakar oldum ama aklım optoma hd28se'ye de kaydı lakin başkentte olunca gidip de karşılaştırma ya da demo yapacak yer bulmak da çok zor. Takipteyim hocam fazla bekletme
  • ozgrozt kullanıcısına yanıt
    cumartesi kismetse isi bitiricem .malum ramazan insanin hicbir sey yapasi gelmiyor susuzluktan

• w2000 ve specta contrast grey perdeyi aldim. Hafta sonu kurulumla ugrastim hala daha ugrasiyorum görüntüyüperdeye tam oturtmak ne kadar zor bir ismiş yoruldum .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.