Şimdi Ara

Cevap: HP P1102w wifi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Not: Windows 7 wireless kurulumu için sayfanın daha altlarındaki yazımı okuyunuz. Sayfanın en aşağısında Macbook kurulumu için de bir video linki koydum.

WINDOWS 8 VE 10 İÇİN HP LASERJET P1102W WIRELESS KURULUMU

HP LASERJET P1102W WIRELESS KURULUMU PROBLEMİ (WINDOWS 8 VE 10 WIFI SORUNU VE ÇÖZÜMÜ)

HP LaserJet P1102w wireless kurulumu sorunu için benim uyguladığım yöntem şu:

Kurulumu daha önce yapamamamın sebebi kurulumun ilerleyen safhalarında "yazıcı bilgisayara bağlı değil" diyordu ve dolayısıyla kurulum ilerleyemiyordu. İlerleyememesinin sebebi ise Windows 8 ve 10'un yazıcı driver'ını kuramaması değil, yazıcıyı wireless ağımıza tanıtamaması. Bunu aşmak için windows 8 ya da 10 kurulumu yapmadan önce yazıcıyı wireless ağına windows 7 ya da macbook ile tanıtıyorum (muhtemelen windows 7'den eski işletim sistemleriyle de yapılabilir ama ben denemedim.) Yazıcı wireless ağına bu yöntemle bağlandıktan sonra windows 8 ya da 10 kurulu bir bilgisayara HP LaserJet P1102w kurulumunu takılmadan yapıyorum.

1- Kurulum sırasında karşımıza ilk çıkan diyalogda "Hp p1100w series" seçilecek (yazılımı bilgisayara daha önce hiç yüklemediyseniz ilk olarak karşımıza başka bir diyalog çıkabilir, bu durumda seçeneklerden en üstteki "basit kurulum" seçilecek)

2- Karşımıza ikinci olarak çıkan diyalogda en alttaki "Yapılandırılmış bir kablosuz ağ yazıcısına bağla" seçeneği seçilecek

3- Üçüncü çıkan diyalogda üstteki "Algılanan yazıcılar listesinden seç" seçeneği seçilecek

DİKKAT: Madde 3'deki aşamayı geçebilmek için yazıcımız daha önceden başka bir bilgisayar tarafından kablosuz ağımıza bağlanmış olmalı. Bunu ben eski Windows 7'li laptopumla kolayca yaptım (Macbook'la da yapılabiliyor.) Windows 7 kurulumunda bir takılma, problem yok ama isteyenler sayfanın aşağısındaki yazımı okuyabilirler. Ayrıca sayfanın en aşağısına Macbook kurulumunu anlatan bir video linki de koydum (ingilizcedir.)

4- Yazıcımız daha önceden wireless ağınıza bağlanmış ise "Algılanan yazıcılar listesinden seç" seçeneğini seçtikten sonra kısa bir süre "yerel ağ araması" yapacak.

5- "Algılanan yazıcılar listesinden seç" aşamasının geçilebilmesi için printer açık olmalı ve yanıp sönen mavi ışık sürekli yanar hale gelmiş olmalı (yani wireless ağına bağlanmış olmalı)

6- Şimdi çıkan diyalogda yazıcımızın adı, ip adresi ve donanım adresi yazıyor olmalı

7- Yazıcımızın adına tıkladıktan sonra "ileri" diyoruz

8- Tekrar ileri diyoruz

9- Çıkacak diyalogda "doğrudan yazdırmayı etkinleştir" seçip "ileri" diyoruz

10- Çıkacak diyalogda "Ürününüzü kaydettirin" ve Sınama sayfası yazdır" işaretlerini ben seçmeyerek "ileri" dedim

11- "Son" tıklayın

12- Ben "HP ePrint Kurulumu" "Hayır" dedim

13- Şimdi kurulumun tamamlanabilmesi için yeniden başlatmayı teklif ediyor. "Evet" seçerseniz tekrar başlatacak ve kurulum işlemi bitmiş olacak

14- Print yaparken (word ya da başka bir programda) printerlar listesinde hp yazıcınız birden fazla sayıda görünebilir. Bunların içinden biri wireless olarak çalışır, diğeri usb kablosuyla bağlanınca çalışır. Siz hangisini kullanacaksanız onu seçmelisiniz. Bu seçimi her defasında tekrar yapmanız gibi bir durumla karşılaşırsanız Denetim masasından yazıcılardan sürekli kullanacağınız printeri default (geçerli) olarak seçmeniz gerekir.

Not: Windows 7 ile wireless kurulumu aşamasını geçemeyenler aşağıdaki yazımı okuyabilir

...

WINDOWS 7 İÇİN HP LASERJET P1102W WIRELESS KURULUMU

Windows 10 ile saatlerce uğraştığım halde yapamadığım HP P1102W wireless kurulumunun Windows 7 ve Mac os x ile kısa sürede problemsiz olarak yapılabildiğini gördüm. Wireless şifremiz her değiştiğinde bu kurulumun tekrar yapılması gerekiyor. Ben biraz önce tekrar yaptım ve burada da paylaşmak istedim.

. PRINTER AÇIK VE BİLGİSAYARA BAОLI OLSUN

. LAPTOP EVDEKİ WIRELESS AОINA BAОLI OLSUN

. HP CD'SİNİ SÜRÜCÜYE YERLEŞTİR YA DA CD KALIBINI SANAL SÜRÜCÜYE YERLEŞTİR VE ÇİFT TIKLA

. "KABLOSUZ KURULUMU" TIKLA

. "YAZICI YAZILIMINI YÜKLE" SEÇENEОİNE TIKLA

. "EVET" TIKLA

. EN ÜSTTEKİ SEÇENEK (BAŞKA BİR PRİNTER EKLE)

. ÇIKAN LİSTEDEN EN ÜSTTEKİNİ SEÇ (P1100W)

. NEXT

. YİNE EN ÜSTTEKİNİ SEÇ

. "AUTOMATIC" SEÇENEОİNİ SEÇ

. NEXT

. BİR SÜRE TARADIKTAN SONRA AО İSMİ ÇIKIYOR

. NEXT

. YİNE BİR SÜRE TARIYOR

. MAVİ IŞIK SÜREKLİ YANMAYA BAŞLIYOR

. TARAMA BİTİYOR VE "SON" TIKLA

...

MACBOOK İÇİN HP LASERJET P1102W WIRELESS KURULUMU

Macbook ile wireless kurulumu aşaması yapmak isteyenler linkteki videodaki yönergelerle yapabilirler.

Not: Videodaki yönergelerle Mac kurulumunun devam edebilmesi için kurulum esnasında Safari'nin geçerli tarayıcınız olması gerekiyor.

Mac os x için HP LASERJET P1102W wireless kurulumu linkteki videodaki tarifle yapılabiliyor:
    https://www.youtube.com/watch?v=lXTF6yJuupw

(Link çalışmazsa Youtube'dan şöyle aratın: "Setting up the HP LaserJet P1102w Printer in Mac OS X Mavericks Using a Wireless Network Connection"

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.