Şimdi Ara

Tesla Model X kendi kendine hızlanarak binaya çarptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
1.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Model X kendi kendine hızlanarak binaya çarptı

Geçtiğimiz günlerde bir başka Tesla aracı talihsiz bir kazaya karıştı ve bu kez başrolde Model X var. Araç sürücüsü otomobilin otonom hızlanmasının kazaya neden olduğunu söylüyor. Tesla Model X sahibi Puzant Ozbag bir alışveriş merkezinde otoparka girerken otomobilin kendi kendine aniden hızlanarak bir binaya çarptığını belirtiyor. Kendisi geçtiğimiz hafta sonu resmi Tesla forumunda deneyimlerini paylaşarak yaşadıklarını anlattı.

Daha 5 günlük yepyeni bir Tesla Model X SUV araca sahip olan Ozbag, otomobilin aniden hızlanarak kaldırıma çıktığını ve eşi direksiyon başındayken bir alışveriş merkezinin yan tarafına çarptığını söylüyor. Ayrıca kaza sırasında herhangi bir kendi kendine sürüş özelliğinin aktif olmadığını da ekliyor. Ozbag konuyla ilgili verdiği röpotajda "Eşim 45 yaşında ve yaklaşık 30 yıldır ehliyet sahibi, ayrıca temiz bir sicile sahip. Kendisi fren yerine gaz pedalına basabilecek 90 yaşındaki biriyle karıştırılmamalı" dedi.

Ayrıca Bkz.Airbus şimdi de 3D baskılı mini uçak üretti
    Kaza sırasında araçta olmayan Puzant, eşinin arabayı park alanın çektiği sırada aracın ön tekerleklerinin hafifçe sola dönük olmasının büyük bir şans olduğunu söylüyor. Çünkü tekerlerin düz olması durumunda Model X'in güzellik merkezinin içine girerek birilerinin ölümüne neden olabileceğini ifade ediyor. Kaza sonucu aracın ön kısmında büyük bir hasar oluşurken araç sahibinin eşi de kolundan yaralandı.

Puzant, sadece 5 günlük aracının Tesla tarafından geri alınmasını ve kendisine yeni bir araba teslim edilmesini istiyor. Ayrıca sistematik bir sorun olup olmadığını araştırmaları için şirkete çağrıda bulunmuş durumda. Kendisi bunun büyük bir sorun olduğunu ve Tesla'nın teslimatları durdurarak bu ciddi kazanın nedenlerini araştırması gerektiğini söylüyor.

• Şoför bayan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu oto sürüş olayının oyurmasına daha çok var. Şuan bu tür modellerden uzak durmak gerek. Şahsen ben bir arabaya o kadar para versem onu sürmek isterim :D

• sala yatıyor bir de bak hele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 6 Haziran 2016; 23:04:37 >
  • Tesla sahipleri arasında belirli firmalarla anlaşmalı suikastçi müşterileri var bence. Petrole girmiyorum bile,Adamın röportajında 90 yaşındaki biri ile karıştırılmasın demesi bile başlı başına bi komplo olduğuna inandırdı beni.

• Çelişki var;

Adam aracın geri alınıp yeni araç istemiş. Sonra şirkete araştırması için çağrıda bulunmuş. Asıl sıkıntı araştırma boyunca satışların durdurulmasını istemesi.

Petrol lobisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangunner -- 6 Haziran 2016; 23:07:31 >
  • Nasıl olsa araç ''ben yapmadım abi bu garı fren yerine gaza bastı suçu bana atıyor'' diyemeyecek.
  • Isim erkek cikinca kesin aracta sorun vardir diyordum ki arac basinda esinin oldughnu anlamamla sorunu anladim.😄

• tesla hata yapmaz zaten , olsa olsa komplodur.dh'i tebrik etmek lazim iki gunde bir haberini yaparak super bir imaj kazandırdınız teslaya.
  • böyle herşeyi elektronik olan bi arabanın pedalına bile ne kadar dokunulduğunun verileri tutuluyordur araba içinde yakında çıkar ne olduğu

• Soykırım şimdiden fren yerine gaza basmıştır bre ahmak.

• 5 günlük aracın plakası niye yok ??
  • teslahaber.com

• quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

Nasıl olsa araç ben yapmadım abi bu garı fren yerine gaza bastı suçu bana atıyor diyemeyecek.

aslında bence bunun log kaydı vardır araçta demesebile söz uçar yazı kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: BigEng

Şu oto sürüş olayının oyurmasına daha çok var. Şuan bu tür modellerden uzak durmak gerek. Şahsen ben bir arabaya o kadar para versem onu sürmek isterim :D

o kadar para veriyosam kendi kendine gitsin uraştırmasın beni :D

• blackzeros B kullanıcısına yanıt
    Kaza haberleri neden bi anda patladı peki?

• şoför hatası yada sabotaj daha büyük ihtimal.

• Debriyaj nerde diye ararken gaza basmıştır bu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Tesla sahipleri arasında belirli firmalarla anlaşmalı suikastçi müşterileri var bence. Petrole girmiyorum bile,Adamın röportajında 90 yaşındaki biri ile karıştırılmasın demesi bile başlı başına bi komplo olduğuna inandırdı beni.

Valla şoför kadın deyince bir an acaba kadının çenesine mi dayanamadı araç dedim

• Bunlar olacak yapıcak bir şey yok. Şu an geçiş dönemi gibi bir dönemdeyiz. Bütün otonom araçlar bunları yapacak kazalara karışacak ve böyle gelişecek.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.