Şimdi Ara

4000mAh kapasiteli Samsung Galaxy S7 Active duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4000mAh kapasiteli Samsung Galaxy S7 Active duyuruldu

Samsung’un dayanıklı telefon kategorisinde yer alan Galaxy S Active serisi, yıllardır pazardaki yerini korumaya devam ediyor. İlgi görmesine rağmen sadece ABD pazarı içerisinde satılan serinin yeni modeli de duyuruldu.

Galaxy S7 Active adındaki yeni model sadece AT&T operatörü ile kullanılabiliyor. Önceki nesilden hatırlayacağımız üzere, Galaxy S7 Active üzerindeki batarya kapasitesi, orijinal modelin kullanıcılarına keşke dedirtiyor. Galaxy S7 modelindeki 3000mAh kapasiteli ve Galaxy S7 Edge modelindeki 3600mAh kapasiteli bataryanın aksine, Galaxy S7 Active modelinde 4000mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor.

Peki aynı versiyona neden bu kadar büyük kapasite sığabiliyor? Aslında Galaxy S7 Active orijinal seriden kaynaklanıyor ancak dayanıklılık odaklı askeri standartlar nedeniyle biraz daha kalınlaşıyor. Artan termal bütçe sayesinde batarya kapasitesi de büyüyor. Ayrıca butonlar da tamamen fiziksel hale geliyor. Bunun haricindeki özellikler ise değişmiyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 6 tasarımı sızdırıldı

5.1 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran barındran modelde Snapdragon 820 yonga seti yer alıyor. Ayrıca 4GB LPDDR4 RAM, 32GB artırılabilir depolama kapasitesi, 12MP çözünürlüğünde arka kamera, Android 6.0 işletim sistemi şeklinde özellikler mevcut.

Dayanıklılık tarafında ise, su altında 1.5 metreye kadar 30 dakika kalabildiğini belirten IP 68 sertifikası ile düşme ve ısı değişimlerine dayanıklı olduğu belirten MIL STD 810G askeri sertifika yer alıyor. Ayrıca ekran da çizilmelere karşı dayanıklı. Samsung’un FM Radyo yongası ekleyerek bir sürpriz yaptığını belirtmek gerek. Model 800$ fiyat etiketi veya 24 ay 33$ taahhütlü ödeme ile satılacak. 

• Eski samsung geri döndü ucube tasarimlar devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S7 alıp kılıf takacağına bu modelden almak daha mantıklı.

• Bir Türkiye'de ki operatör telefonlarına ve fiyatlarına bakın birde Amerika ve Avrupa'dakilere.

Adamlar orjinal fiyatı 24 e bölüp satıyorlar,

bizimkiler ise 24 ay için %50, 36 ay için ise %75 fazlasını dayıyorlar bize.

S7 Active Türkiye'ye gelse çok satabilir.

Standart modele kılıf takınca zaten boyutlar eşitleniyor.

Artı olarak çok daha dayanıklı ve büyük bataryaya sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 6 Haziran 2016; 20:21:50 >
  • Bu telefonun amacı farklı, tasarımına laf edenler az öteye gidin.

Umarım note 6 da en az 4.000 mah batarya ile gelir.

• Yaw kimisi diyor neden dokunmatik tuş yok komedi, bu telefon askeri telefon gerekirse tuşlara basıp sualtında çağrı atarsın

• Her şeyi anladım da araya FM Radyoyu da sıkıştırmışlar! Diğer S7 sahipleri, duyun bunları! :D

• Parmak izi okuyucu mevcut mu?

• s7 edge 3,6Ah degilmiydi?

• Aktive modelleri hoşuma gidiyor benim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şeytan diyor çak bundan bir tane emenike.

• Kesinlikle orijinal S7 ya da S7 Edge modellerine göre alması daha mantıklı bir cihaz bana göre. 4000 mAh pilin bunda iyi bir önemi var tabi. Yalnız sanırım S7 almayacak olma sebebim olan çıkarılamayan pil olayı bunda da var ki çok gereksiz bir şey olmuş. Arka kısmına vidalı bir kapak yapabilirsin, herkes değil ama cidden ihtiyacı olanlar bari kullanabilir. Adam bunla mesela dağa gitti, günlerce de dönmeyecek. Tamam şarj cihazı taşır ama değiştirilebilir bir pil çok daha hızlı bir çözüm böyle durumlarda.

Ha böyle olmasa da kılıflar da çok iyi iş görebiliyor. Benim kullandığım normal Galaxy S5 ama Spigen kılıfı ile aletle ceviz bile kırıyorum. :D Pili de kolayca değişiyor...
  • Fiziksel tuşlar rezalet. Daha estetik birşey yapılabilirdi

• Hala tasarım diyenler var. Telefon askeri amaçlı fiziksel koşullara dayanıklılık esas alınarak yapılmış. Tasarım tabii ki ön planda olmamalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harika telefon ama bunu alsam yine bi şeffaf kılıfla sararım
  • günün sorusu şu ; işlemcisi fazla mı pil tüketiyor !?

yoksa tek şarjla uzun ömürlü olsun diye mi ! böyle yapmışlar !?

• Keşke Türkiye'ye gelse hic bi zaman s serisini almadim 4 disinda. Cunku hep bu activelerden bitane alamadigjm icin cok üzüldüm

• Gayet kasli bir telefon, fiziksel tuslarda bu sert görünüşü ve yapisini destekler nitelikte.. Bence gaddar kullanima yönelik çok ideal bir cihaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

günün sorusu şu ; işlemcisi fazla mı pil tüketiyor !?

yoksa tek şarjla uzun ömürlü olsun diye mi ! böyle yapmışlar !?

tek şarjla uzun ömür için yapmışlar s7 ve s7 edge nin amerika versiyonları zaten snapdragon 820 kullanıyor bataryaları exynos sürümleriyle aynı olmasına rağmen
  • 24 x 33 $ birkez daha nefret ettim ülkemin operatörlerinden

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.