Şimdi Ara

Elon Musk, makineleri üreten makineler üretmek için kolları sıvadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elon Musk, makineleri üreten makineler üretmek için kolları sıvadı 
    Tesla Motors’un 31 Mayıs’ta gerçekleşen yıllık toplantısında üç saat süren bir soru-cevap bölümü de yapıldı. Soru-cevap bölümünün yaklaşık iki saatinde tek başına sorulara cevap veren yönetim kurulu başkanı Elon Musk şirketin geçmişine ve kaç kere iflas aşamasından dönüldüğüne değindi.

Tesla’nın şu anda sahip olduğu yıllık 50.000 adetlik üretimin kapasitesinin sadece iki yıl sonra on katının da fazlasına çıkıp çıkamayacağını soranlara Musk, Roadster’ın üretim rakamlarından bu aşamaya gelmenin daha zor olduğunu ifade etti.

Model X’te ortaya çıkan yazılım sorunlarına da çözüm bulunduğunu söyleyen Musk, Model 3 sahiplerinin Supercharger ağını kullanımının ücretsiz olmayacağını, bunun bir opsiyon olarak sunulacağını da sözlerine ekledi.

Sonrasında üretimle ilgili daha fazla açıklama yapan Musk, fabrikalarını günümüzden 10, hatta 100 kat daha verimli hale getireceklerini ifade etti. Bunu başarmak içinse makineleri üreten makineleri üretme sürecinde değişiklikler yapılması gerektiğini belirtti.

Artık ofis yerine zamanının neredeyse tamamını üretim hatlarında harcadığını ifade eden Musk, bu alanlarda otomobilleri üreten makinelerin işleyişini takip ettiğini ve fiziğin temel ilkelerini kullanarak üretim kapasitelerinin nasıl katlanarak artırabileceğini düşündüğünü söyledi. Bu konuda asıl çözümün ise fabrikaları kurarken yapılacak geliştirmelerde yattığını ifade etti.

Günümüz fabrikalarını modası geçmiş ve verimsiz olarak niteleyen Musk, makineleri üreten makineler üzerinde yapılacak çok fazla iyileştirme olduğunu ancak çoğu insanın bu fikre katılmadığını, buna rağmen bu işin üstesinden geleceklerini ifade etti.

Musk’ın beklentilerini her zaman yüksek tutan bir insan olduğunu biliyoruz. 2025’te Mars’a yapılacak ilk insanlı yolculuğu hedef olarak belirleyen Musk’ın, Mars’a insanlı yolculuğu sağlayacak bir özel şirket kurma hayalinin yıllar öncesine dayandığını söylersek, beklentilerinin ne kadar yüksek olduğuna dair bir kanıt sağlamış oluruz. Peki Musk’ın hedeflediği üstün verimliliğe sahip fabrikalar sadece bir hayal mi yoksa Musk bu konuda yine devrim yaratacak bir girişimde mi bulunacak hep beraber göreceğiz. Kesin olan bir şey varsa, o da Musk’ın hiçbir zaman küçük düşünmediği gerçeği.

• Düşünebilen ve yaratıcılığı olan makine yapta gör dünyanın kaç bucak olduğunu

• Biz Google sanıyorduk, Elon'muş Skynet..

• Paypal'ın ortaklarından biri de bu adam.

• "makineleri üreten makineler üretmek" tekerleme gibi olmuş:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Paypal'ın ortaklarından biri de bu adam.

Kurucusu

Ayrıca bu adam ne derse yapar
  • Bi rahat dur, biz daha faiz mi enflasyondan çıkar yoksa meleklerin cinsiyeti mı daha önemli kısmını çözemedik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kolay bir şeymiş gibi bahsetmişte,onca para harcayıp istediğin verime ulaşamama gibi büyük riskleri olan bir atılım,daha geçenlerde Mesut apple hala insan kullanıyo çünkü hata yüzdesi daha iyi diyordu,onca masraf yapıp büyük hata yüzdeleriyle iş yaparlarsa,geri önüş yapk zorunda kalırlar daha önce bunu deneyenler gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Biz Google sanıyorduk, Elonmuş Skynet..

yok bu adam bi gün ultron gibi bişi çıkaracak başımıza gerçek dünyadaki tony stark ya adam

sky net ayrı :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

"makineleri üreten makineler üretmek" tekerleme gibi olmuş:)

Kaynakta da tekerleme gibi yazdığından ben de öyle olmasını istedim. Umarım yazının anlaşılmasında sıkıntı yaratmamıştır :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hayır.
  • Elon Musk dediyse yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Paypal'ın ortaklarından biri de bu adam.

Satalı yıllar oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam düşündüğüm, hayal ettiğim şeyleri sıralıyor arkadaş. Sıra şekerdeki enerjiyi kullanmakta Elektrikle çalışan mobil eşyaların, araçların geleceği bu. Elon bir el at hacı şu işe tez elden.
  • En sonunda adam dünyaya felaket getirecek. Deccal'mıdır nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nat Geo kanalında Tesla fabrikasının belgeselini izlemiştim. O belgeseli izleyip bu haberi okursanız ne demek istediğini çok iyi anlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob
    Makineception

Sen bana birini android reloaded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 4 Haziran 2016; 1:01:13 >
  • ve skynet ortaya çıkar..

• 1-Bir robot, bir insana zarar veremez ya da zarar görmesine seyirci kalamaz.
    2-Bir robot, birinci kuralla çelişmediği sürece bir insanın emirlerine uymak zorundadır.
    3-Bir robot, birinci ve ikinci kuralla çelişmediği sürece kendi varlığını korumakla mükelleftir.
    Asimov'un 3 robot yasasına uyulduğu sürece korkmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

1-Bir robot, bir insana zarar veremez ya da zarar görmesine seyirci kalamaz. 2-Bir robot, birinci kuralla çelişmediği sürece bir insanın emirlerine uymak zorundadır. 3-Bir robot, birinci ve ikinci kuralla çelişmediği sürece kendi varlığını korumakla mükelleftir. Asimovun 3 robot yasasına uyulduğu sürece korkmanıza gerek yok.

Ya virüs girerse?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.