Şimdi Ara

Hepsi-bir-arada bilgisayarlarda GTX 1080 dönemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsi-bir-arada bilgisayarlarda GTX 1080 dönemi

Oyun severlerin merakla beklediği performans canavarı Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı, pek çok bilgisayar kasasında şimdiden yerini ayırtmış durumda. Mobil tarafta da farklı bir versiyonla boy göstermesini beklediğimiz GTX 1080, farklı bir sektörü daha ayağa kaldırıyor.

Genelde ofis uygulamaları gibi düşük yükteki işlemler için kullanılan ve bu bakımdan mütevazi donanımlar belirleyen hepsi-bir-arada bilgisayar sistemleri, son dönemde güçlü örnekleri ile kabuğunu kırmaya başladığını göstermişti. Şimdi GTX 1080 takviyesi ile oyuncuların da ilk tercihlerinden olmaya hazırlanıyor.

Ayrıca Bkz.Asus ROG G31 Edition 10: İki GTX 1080’li canavar

ABD’li Digital Storm tarafından Computex 2016 fuarına getirilen Aura adındaki hepsi-bir-arada bilgisayar modeli, Nvidia GeForce GTX 1080 Founders Edition ile oyuncuların 4K seviyesinde bile takılmadan oyun oynamalarını sağlayabilecek. Skylake ve Broadwell-E tabanlı işlemci seçeneklerinin olduğu sistem, firmanın kendi sıvı soğutma çözümünü kullanıyor.

34 inçlik 3440x1440 piksel çözünürlükte 60Hz kavisli bir ekrana sahip olan modelin, yukarıda saydığımız konfigürasyonu epey pahalı ve 2600$ seviyesine kadar çıkıyor. Gigabyte Z170N-Gaming 5 Mini-ITX üzerinde şekillenen sistemde, GeForce GTX 960, GTX 980, Titan X 12GB, 32GB DDR4 2666MHz RAM, 1TB 7200RPM HDD gibi geniş bir seçenek yelpazesi var. Henüz X99 tabanlı bir anakart seçeneği eklenmemiş.

Başlangıç fiyatı 1999$ olan sistem, oyun severlerin bilgisayar toplarken mutlaka göz atacağı bir alternatif haline gelecektir. Nvidia G-Sync teknolojisinin olmadığını tahmin ettiğimiz sistem, bu anlamda biraz eksik kalabilir. Model ABD ve Kanada’da satışa sunulacak. 

Hepsi-bir-arada bilgisayarlarda GTX 1080 dönemi 

• Bileşenler nasıl soğutuluyor ki böyle bir sistemde,sıcaktan ateş almasın sonra
  • 32GB of DDR4 ram... Çeviri yapıyorsunuz da ne yazdığınızı bir okuyun be arkadaş...

• Gelecekte kasa ve monitörün ayrı ayrı satılacağını düşünmüyorum. Parçalar küçüldükçe , enerji tüketimi düştükçe ve ısınma sorunları giderildikçe bu tür modeller en yaygın kullanılan bilgisayarlar olacaktır.

• @donanimhaber 3K 4K vs yapcaklarina direk full hd 1080p yapsinlar 144hz yazeleme yasa 240hz yapsinlar 10numara 5yildiz olur

• Monitore gerek yok, tum donanimi ps4 kasasina sigdirsinlar herkes rahatlasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlangıç fiyatı sadece 1999 dolar dostum, araç takası da olur
  • Sadece monitor 1000 dolar olduğu için fiyatlar normal. Ekran biraz büyük o ayrı. İlk defa eli yüzü düzgün all in one oyuncu bilgisayarı görüyorum. Ekonomik sorun olmasaydı da alsaydık.

Edit: Bu arada Su soğutmalı i7 6700, 1TB SSD ve 1080 ile fiyatı 3280 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simbolmina -- 2 Haziran 2016; 16:23:35 >
  • o değil de fiyat iyi yanlız. benim 1070 hariç hepsini topladığım sistem (masa ve hoparlör hariç herşey) 1070 dahil 2200 dolar yapıyo. 1080 le 2500. artı eşdeğer montör desen en az 2700. gayet alınabilecek bir fiyat. ama ssd yoksa işler değişir. :D

• bi an durum düşünelim ABD'de yaşıyorum 2000$-3000$ arası gelirim var (TR'de kazandığım ile aynı sadece ABD olduğu için $) 2600$'a AiO alırmıydım tabikide evet alırdım... Almamak için tek bahanem G-Sync olmayışı olurdu...

• Çok hoşuma gitti, Türkiye'ye gelse alırım.

• 32GB of DDR4 ram... editör arkadaş ram mıktarını yazarken of çekmiş :)

• ekranın altına çayını koy devamlı sıcak kalsın
  • bu fiyatı pahalı ama değer diyenler, bunun tr fiyatını görünce (tabi gelirse) hayalleri yıkılacak.
  • tasasım züper valla 7500binlira geliyo
    zati böle sistem 10000tl tutar güzel

• Türkiye deki teknoloji sitelerinin çoğu 1080 i inceledi ama donanım haberde eser yok. İlla bir inceleme olacak ama bu kadar geç olması değerini çok azaltıyor inanın. Tecnopat incelemesini yayınlayalı 2 hafta oldu mesela.

• Stok sogutma sıkıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Türkiye deki teknoloji sitelerinin çoğu 1080 i inceledi ama donanım haberde eser yok. İlla bir inceleme olacak ama bu kadar geç olması değerini çok azaltıyor inanın. Tecnopat incelemesini yayınlayalı 2 hafta oldu mesela.

Bu sitem bir reklam değildir mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: LuN4TiC

quote:

Orijinalden alıntı: strathmoreaTürkiye deki teknoloji sitelerinin çoğu 1080 i inceledi ama donanım haberde eser yok. İlla bir inceleme olacak ama bu kadar geç olması değerini çok azaltıyor inanın. Tecnopat incelemesini yayınlayalı 2 hafta oldu mesela.
    Bu sitem bir reklam değildir mesela

Aynen, genellikle incelemelerini pek beğenmiyorum zaten. 1 saniye bile nefes almadan konuşuyorlar boğuyor insanı.

• Ekran ve donanim cok iyi. Ancak klavye ve mouse ile oyun oynamayi anlamiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.