Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band 2, OLED ekran ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi Band 2, OLED ekran ile geliyor

Nihayet Xiaomi’nin merakla beklenen yeni fitness takip cihazı Mi Band 2 resmiyet kazandı. Firmanın giyilebilir cihaz pazarında üst sıralara tırmanmasını sağlayan Mi Band serisi, artık OLED ekrana sahip.

Zaman zaman firmanın patronu Lei Jun ve yardımcısı Hugo Barra’nın yeni bilekliği taktıklarına şahit oluyorduk. Bu bakımdan gayri resmi olarak tanıtılmış gibiydi. Yeni modelin en önemli tarafı şüphesiz OLED ekranı olacak.

Ayrıca Bkz.Samsung’dan çok küçük ama çok hızlı SSD sürücüler

0.42 inç boyutundaki OLED ekran, kullanım sürelerini çok kısaltmamak adına dokunmatik değil. Bununla birlikte parmak kirlerini önleyici bir kaplama ve çizilmelere karşı dayanıklılık sunuyor. Fitness ve nabız değerlerini görebilmeniz açısından yerleştirilmiş ekranın altındaki buton ile gerekli geçişler sağlanıyor. Sadece 7 gram olan bileklik, nabız ölçümünü ve atılan adımları daha akıcı bir şekilde analiz edebiliyor.

Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan cihaz, IP67 sertifikası ile 1 metreye kadar su altında 30 dakika kullanılabiliyor. 70mAh kapasiteli batarya ise 20 gün bekleme süresi sunuyor. Önceki versiyonlar gibi, gelen arama ve SMS’ler ikonlar yardımıyla ekranda gösteriliyor. Ayrıca 2 farklı titreşimli uyarı modu da mevcut. 3 farklı renk seçeneği ile gelen bilekliğin fiyatı biraz artmış ve 22$ olmuş. Satışlara haftaya başlanacak.

• Simdi onlar dusunsunnnn! Bende ilki vardi, tek eksigi kucuk saat ekrani idi. 1 ay pili gidiyor ya, 1 ay!

• Ne zaman satışa çıkacak belli mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PaTRaiN1

Ne zaman satışa çıkacak belli mi ?

7 Haziran yazıyordu sitesinde. Aliexpress gibi yerlere daha geç düşebilir.

• aynen ben çok memnunum bilekliğimden...
    22 USD fiyat var ama nabız ölçen serisini 1s i 26-30 USD aralığında satmışlardı.
    Şimdi fiyatı düştü ama...
    Bunda da 22 USD fiyatı daha sonra artış gösterecek mi bakalım.

• Ben de kullanıyorum, uyku takibi çok iyi değil ancak adım sayarı başarılı. Bataryası tam bir efsane senin ki az gidiyormuş benimki en son 46 gün gitti; şarj kablosunu koyduğum yeri unutacam diye korkumdan sürekli bilgisayara takılı bırakıyorum.
    Gerçekten de çok başarılı ve ucuz bir giyilebilir cihaz.
  • $46.99'a tinydeal'da ön sipariş ile satılmaya başlanmış bile.

• Makibes id107 miz ile çok mutluyuz.

• Aliexpress'te falan satılsa da alsam hemen

• bu fiyata böyle iyi bir cihaz. tam fiyat performans cihazı. fiyatı küçük, yararı büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Makibes id107 miz ile çok mutluyuz.

Hocam ismini okuyunca tırt bir cihaz sandım ama o da gayet iyi bir seçenekmiş. Kaç gün gidiyor şarjı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi band 1'i almamamın sebebi ekranın olmayışıydı, ekranlı modelin çıkmasını bekledim ve sonunda oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

Hocam ismini okuyunca tırt bir cihaz sandım ama o da gayet iyi bir seçenekmiş. Kaç gün gidiyor şarjı acaba?

10 gün gidiyor hocam. Xiaomi 'nin ekranlısı gelir diye çok beklemiştim ama uzun araştırmalar sonucu makibes id107 aldım. Forumda inceleme konumuz da var bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_116471125//tm.htm#116471125

• Xiaomi çok hafif ve küçük. Makibes düşünmüştüm ancak kaba geldi. Bazı problemleri de okuyunca ekransız mi band almıştım. Ekranlısı iyi oldu çıkması. 22 dolar fiyat hikaye olarak kalır, o fiyattan almak imkansız bizim için. Uzunca bir süre 35 dolar altına düşmez sanırım. 29-30 doların altını uzun vadede bile görmez.

• Alırım muhtemelen

• Tahmini kaç 'TL' olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 70 Tl civarı bir rakam ama çinli siteler en az 2 kat fiyatına satarlar ilk başta.

• İlk haftalar 29-35 dolar arası gider.

• xiaomi mi band 1s kullanıyorum çok memnunum dayanıklı ve şık şarj ömrü epey uzun tavsiye ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

10 gün gidiyor hocam. Xiaomi 'nin ekranlısı gelir diye çok beklemiştim ama uzun araştırmalar sonucu makibes id107 aldım. Forumda inceleme konumuz da var bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_116471125//tm.htm#116471125

Baya iyiymiş hocam. İncelemeye göz attıktan sonra yazmıştım yorumu. Gerçekten beklediğimden çok daha ayrıntılı bir inceleme olmuş. Sanki bir editör yapmış gibi :) Mobil uygulamaları da gayet iyi olmuş.

Ama yine de Xiaomi daha çekici geliyor nedense. Makibes'in tasarımı bir adım önde olmasına rağmen.

Bu cihazlar varken halihazırda 1 gün çalışan cihazlara pek gerek kalmıyor. (1-2 kullanım alanı dışında başka artıları yok)

Tek sorunum, tüm gün kullanacağımız bu cihazların bir zararı olur mu? (Sar değerleri telefondan kat kat azdır ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 2 Haziran 2016; 22:57:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.