Şimdi Ara

iPhone'lar sadece üç yılda bir büyük yenilik ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone'lar sadece üç yılda bir büyük yenilik ile gelecek

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPhone'un, 2014 versiyonu ile karşılaştırıldığına sadece bazı küçük iyileştirmelerle gelen geçen yılki iPhone'dan çok da farklı olması beklenmiyor. Ancak tüm bu benzerliklerin arkasında tamamiyle bir strateji yatıyor. Nikkei tarafından yayınlanan rapora göre Apple, iPhone modellerinin piyasaya sürülme döngüsünü, her üç yılda bir büyük yükseltmeler sunulacak şekilde değiştirmiş durumda.

Bu da yeni tasarım, ekran tipi veya önemli kamera yükseltmeleriyle büyük revizyondan geçmiş iPhone modellerini ancak üç yılda bir görebileceğimiz anlamına geliyor. Diğer tüm versiyonlar ise oldukça küçük iyileştirmelerle gelecek. İddialara göre 6/6S/7 yinelemesi üç yıl boyunca benzer tasarımla sunulan ilk cihazlar olacak ancak bu model, gelecekte de devam ettirilecek. Yani geçen yılki gibi görünen bir iPhone istemiyorsanız 2017 yılını beklemeniz gerekecek. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek modelin AMOLED ekrana sahip ilk iPhone modeli olacağı söyleniyor.

Ayrıca Bkz.iPhone'larda 16GB seçeneği kalkıyor başlangıç modeli 32GB oluyor iddiası
    Apple'ın sürüm döngüsünü değiştirme kararı satışların yavaşlaması ve mevcut piyasa koşullarıyla ilgili. Bir başka nedeni de şu anda iPhone'lara dahil edilmeye değer dünyayı sarsacak yeni bir teknolojinin olmayışı. Yani iPhone 7 ile bizleri su geçirmezlik özelliği, daha iyi bir kamera (Plus modelinde çift lens ile) belki daha büyük bir pil ve 3.5mm kulaklık jakının kaldırılmasından daha fazla şeyler beklemiyor.

Şirketler inovasyon konusunda birbirleriyle yarışırken ve özellikle de Samsung gibi rakipleri daha yenilikçi ürünler çıkarmayı sürdürürken Apple, son birkaç yıldır duraklama dönemine girmiş durumda. Örneğin Galaxy S7 su geçirmezlik, kablosuz ve hızlı şarj gibi henüz iPhone'larda mevcut olmayan özelliklerle birlikte geliyor. Apple üç yılda bir büyük yükseltmeler yapmayı beklerken rakipleri yeni özellikler sunmaya devam ederlerse, potansiyel iPhone alıcıları gemiden ayrılarak bir Android cihaz satın alabilirler. Bu nedenle karar aynı zamanda şirket için çok büyük bir risk teşkil ediyor.

• Ne yani 2 senede bir kasayı değiştirmek zor mu bu kadar, bir tasarım yap 3 yıl üstüne yat, kebap iş vallahi bu jony ive'inki.

• İşimiz gücümüz yok 3 yıl iPhone bekleyek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıl da bir kez iPhone alırız bizde.

• 3 yıl sonra ödeme dışında kullanılan nfc koyarlar, 3 yıl sonra sdcard, 3 yıl sonra büyük pil. 9 yılı yırttılar.

• Adamlar paraya doymuş anlaşılan. Böylesine rekabetçi bir sektörde 3 yılda bir yapılacak radikal değişiklik firmayı ileri değil geri götürür. Çünkü piyasada çok daha iyi fiyatlara çok daha fonksiyonel cihazlar olacak. Halbuki "Apple tuğla yapsa alırım" zihniyetinde olan bir çok kullanıcı var. Böyle kullanıcıları 3 yıl bekletmek demek rakip firmalara ben paraya doydum biraz da siz yiyin demek olur.

• Apple bir sonun başlangıcına girdi, bu çok net.

• Trip atanları anlamıyorum almayın abicim senede bir android değiştirin sizde.
    Apple her zaman sektöre öncülük etmiş bir firma, 3 yıl sonra bir şekil yapar android eko sisteminin ekseni kayar siz rahatınıza bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpion28 -- 1 Haziran 2016; 13:04:11 >
  • 2 senede 1 kasasi degisiyordu bu gelenek bozuldu 3 yila cikartildi ... Yazik ...

• yapacak yenilik bulamıyoruz artık demiyolar da 3 yıl da birmiş. apple steve jobs dan sonra bitmiştir benim gözümde

• Daha ortalama yeniliklere adapte olamadılar çift hoparlör(hızlı şarj, suya dayanıklılık vs.) gibi "dünyayı sarsacak" birşey beklemeleri vs. tamamen editörün şişirmesi.

• Bu donanımhaberde de hep apple karşıtı haberler ben android kullanıcısıyım ancak adamlar dünyanın en değerli ve en fazla nakit parası olan şirket parası olan adam android almamaya başladı s7edge ve s7 kaç kişinin elinde gördüm bilmiyorum 6/6s gırla..

• "İddialara göre 6/6S/7 yinelemesi üç yıl boyunca benzer tasarımla sunulan ilk cihazlar olacak"

Ben mi yanlış anladım bu cümleyi bilmiyorum ama 4 4S 5 5S de tasarım olarak birbirine benzemiyor mu?

• Ne yani Samsung bunları üretirken Apple hala hurda metal parçası olarak mı kalacak ??
    Bu mesaja eklenen görseller:

• göstere göstere yapmasalar iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Ne yani Samsung bunları üretirken Apple hala hurda metal parçası olarak mı kalacak ??
    Bu mesaja eklenen görseller:

konsept tasarım diye biliyorum ?

• Apple'ın satışları zaten düşüşteydi. Artık iyice düşmeye başlar. Her zirvenin bir düşüşü olur elbet. Kapalı bi sistem sadece bir şirket geliştiriyor. Androidde ise onlarca farklı marka argesiyle geliştiriyorlar telefonlarını. Olası bir durumdu zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crista galli -- 1 Haziran 2016; 14:03:49 >
  • Ahaha masaya koyup hava atmayı seven yeni kasa hastalarına iyi oldu. Boşuna beklediniz şimdi 7s'i beklemeye başlayabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eleştiren zevatın ellerindekiler 3 yıl önceki cihazlardan öte kan şekeri ölçüyor tümör tespit ediyor he babam he....
  • Bence bütün üreticiler 2-3 yılda bir telefon çıkartmalı. Her sene piyasaya telefon sürmek bana mantıksız geliyor. Hem bu şekilde yazılım desteklerini daha iyi verebilirler hem de süre uzun olduğu için daha iyi bir AR-GE çalışması ile büyük yenilikler getirebilirler. Zaten piyasa da doyum noktasına ulaştı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.