Şimdi Ara

Sony Xperia E5 artık resmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu yıldan itibaren Xperia X markası altında yoluna devam edeceğini duyuran Sony, bir sürpriz yaptı ve bizi geçmişe götürdü. Giriş seviyesi Xperia E5 akıllı telefonu, Xperia X serisinin tasarımından ilham alıyor ve donanım olarak Xperia XA modelinin biraz kırpılmışı.

5 inçlik IPS ekranında 720p çözünürlük sunan Xperia E5, MT6735 yonga setinden güç alıyor. 4 adet Cortex-A53 çekirdeği ve Mali-T720 grafik birimi barındıran yonga seti, 1.5GB RAM ile pek de tatmin edici sonuçlar veremeyebilir.

Ayrıca Bkz.ARM Cortex-A73: Tüm zamanların en küçük boyutlu üst seviye mobil işlemci çekirdeği

Cihazın arka kısmındaki 13MP çözünürlüğünde ve ön kısmındaki 5MP çözünürlüğünde kamera, LED flaş ile desteklenmiş. 16GB depolama kapasitesini harici kartlarla 200GB daha artırabiliyor. 2700mAh kapasiteli batarya ile cihaz, 2 günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Sony bunun için, kullanıcı arayüzünde bazı optimizasyonlar yapmış.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi, LTE, NFC, çift SIM kart gibi özelliklere sahip olan Xperia E5 için 199 Avro fiyat etiketi belirlenmiş. Cihazın Haziran ayı sonlarına doğru piyasada olması bekleniyor. 

• Ram 2 gb olsaymış tasarımı ve bataryası sayesinde 160-180$ dan (700 tl max) tutulucak bi cihaz olabilirmiş markası sayesinde. Fakat 1.5 gb ram ve 200 euro fiyatla şansı yok.

• Sony bitmiş...

• tipi çok yakışıklı.

• Kendi kendime soz vermistim

ÇÖP DEMIYECEM DEMIYECEM DEMIYECEM !

• Sony Xperia E5 artık resmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A3 2016ya rakip olur şahsen çipşeti s410 olsaydı ve 6 ay önce falan çıkasaydı a3 yerine bunu alabilrdm ve sony neden kulaklık girişini alta almıyorsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony bunu 200 avrodan satmaya mi kalkacak?

• Kaliteli çöp.

• x serisi tasarımından ilham almış nedir ya
    5 senedir bu çerçeve tasarımı var zaten

• lenovo zuk 2 ye bak 250 dolar

buna bak 200 euro

• Çift simkart iyi olmuş. xperia E4G (en ucuz 4g cihazı) ve 64 bit lolipop veya M desteği yok.....

• Aşagı yukarı M4 Aqua ile aynı fiyatdan olur onun işlemçisi ramı daha yüksek üstelik suda geçirmiyor. Sony kendi ayağına sıkıyor Mediatek nedir arkadaş uçuzda digil türkiye fiyatı bunun en az 850-900 lira. Sony cıvıttı 1 kere aldım pişman oldum böle yaparak iyiçe şansını kaybetti. Zaten her telefonuna 2 gün diyor adamlar sadece konuşup saate bakıçak sanıyor kullanmasak yiçez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 31 Mayıs 2016; 23:06:10 >
  • sony kafa olarak microsoftu izliyor sonu nokia gibi olur.

• Çöp.

• Sony e4g 550 liraya alınabiliyor. İlk çıktığında 699 liraydı sanırım. Eğer e5te 699 lira ile çıkarsa bir şansı olabilir. Özellikleri de normal giriş seviyesi için özellikle tasarım olarak baya değiştirmişler yakışıklı olmuş :)

• benden 100$ calışır. 101 etmez

• Kim ne derse desin Satar sony ye böyle modellerde lazım

• şu güzelim tasarımı yemişler 1.5 gb ram ile...

• E4G de 200€ diye tanıtıldı ama geçen sene anneme vatan'dan dist. garantili 550 liraya aldım. Bunun fiyatı da uygun olabilir. Yine de 2gb ram olması gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 1 Haziran 2016; 8:06:02 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.