Şimdi Ara

45TL'e sınırsız 4.5G'i test ettik 'özel video'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Computex Fuarı için geldiğim Tayvan'da ilk yaptığım şey internet paketi olan telefon hattı almak oldu. Zaten bu kısa videoda, hattın özelliklerinden, kaç para ödediğimden ve hızında bahsedeceğim arkadaşlar.

Görmekte olduğunuz SIM kart, Tayvan Mobil firmasına ait. Chungwa isimli operatörden sonra ülkenin en büyük ikinci mobil servis sağlayıcısı. Hatta kuruluş tarihi 1997'de, yani aslında bizdeki operatörle çok benzer bir geçmişe sahip olduğunu söymek yanlış olmaz.

Satın aldığım hat, havalimanına özel, kota sınırı olmayan bir çözüm. 500 Tayvan doları verdiğim, yani 15 dolar, bir başka ifade ile yaklaşık 45TL ödediğim bu hattı, tam 10 gün boyunca data sınırı olmadan kullanacağım arkadaşlar.
    Yani uzun lafın kısası satın almış olduğum hatta kota değil, gün sınırı var. Ancak 10 gün oldukça uzun bir süre zaten, ben bir hafta kalıcam zaten.

SIM kartın kendisi Nano boyutta ama tüm boyutlarda var, cihazın desteklediği form faktörde kart talep edebiliyorsunuz. Ayrıca hat, hotspot kullanımına da sınır getirmiyor, yani bir SIM kartı bir cihaza bağlayarak yanınızdaki diğer cihazlara internet bağlantısı da sağlayabilirsiniz. Bazı ülklerde bazı operatörler, hotspot kullanımına sınır getirebiliyor veya ekstra ücret talep edebiliyor dostlar. Gelelim en çok merak edilen konuya yani bağlantı hızına. Şimdi isterseniz bir Speed-Test yapalım ayrıca marketten bir şeyler indirerek teori ve pratikteki hızlarını da yakından görmüş olalım. 

Taipei şehrinin farklı noktalarında yaptığım hız testleri.
    Kotasız olması ve makul değerler sunmasıyla beğenimizi kazanmayı başarıyor.

100 megabitlere varan mucizevi bir hız göremedim belki ancak ortaya çıkan sonuç benim için fazlasıyla yeterli. Üstelik kota sınırı olmadan kullanacak olmam da cabası. Dilediğim zaman arzu ettiğim herhangi bir yerden canlı yayın açabileceğim örneğin. Bu arada bulunduğumuz bölgenin, bağlantı hızına ne kadar etki ettiği de ayrı bir soru işareti ancak günün sonunda ortaya çıkan gerçekten makul düzeyde.

• Yer taiwan,taipei
    hızlar
    U 33 - 47 Mbps
    D 42 - 36 Mbps

Fiyat 10 günlük 45 tl

Video izlemeye üşenenler için :)

edit: İlk mesaja eklemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 30 Mayıs 2016; 17:04:03 >
  • İphone 5s'te video acilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.5G hızında sınırsız 4gb

bilmem kaç liraya satanlar izleyin bu videoyu...

• dirokzan D kullanıcısına yanıt
    Türk telekomdan 19 liraya alınabiliyor 4gb

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell 3g deki sınırsız internetinin hızını 96 kbps de tutuyodu ve bu hızlı 4.5 g de artıracaktı noldu o iş? internet sitesinde paket detaylarında hala 3g hızları yazıyor bilen var mı.

• bizim ülkede sabit turkcell superonline alsan oda tarifeli fiyatı 2 yıl tarifede kalmak zorunlu paket 100tl 25mbps down 5mbps up birde fiber değerleri bunlar, videodan şunu çıkartıyorum 10gün 45 tl ise aylık 135 tl ver 30 gün al diyeceğim ama sınırlama olduğunu düşünüyorum yani ayda 1 kerelik bu özelliği kullanma sınırı olabilir neyse konumuza dönelim aylık tarifeleri varsa aynı paketin bence 120tl gibi bir fiyata o ülkede 40 mbps up 40 mbps download satın alabiliyorsunuz. bizde daha sabit hatlarda böyle değerler yok

• Ne güzel kotasız her yerde internet. Yok wifi cihazıydı modemiydi felan uğraşmak yok keşke burdada olsa.

• 45 Tl 10 gün için iyi bir fiyat heleki sınırsız diyorsa bizim operatörler sınırsız diyip akk si olan paketleri 40 45 liradan başlayan fiyatlardan satıyor zaten akk en fazla 4 gb.

• 70 tl olsun tüm ay sınırsız olsun yine iss den iyidir her türlü.

• Arkadaşlar 30 günlük pakette 32.68$(96 lira) imiş ki bunlar havaalanı paketleri olarak geçiyor(Turist işi olabilir). Normal tarifeleri dahada ucuz olabilir.

• Allah bh ülkedeki firmaların belasını versin. Her sektör sömürüyor bizi.

• Ben evde 130mbps gördüm ,hızımız iyi ama kotanın en az 2 kat ucuzlaması lazım

• Ülkemizdeki opertörlerin yöneticilerini bir odaya zorla toplayıp ibret olarak izletmemiz gerek. Sınırsız internet için gayet iyi paketleri var moralim bozuldu.

• kaypak duzen heryerde yuzumuze vuruyor malesef...

ve gıttıkce .oktan olmaya sömurulmeye devam edılıyoruz kımse dur demıyor,aksıne gelen ıktıdarlar *2 yapıyor.

• 500dk
    1000sms
    4gb -- 50 TL ödüyom lan. TTnet'e 63 tl

Superonline AKK olmayan pakete geçsem 99 tl... Ne sömürüyolar be..
  • Şu günleri TR'de görmeden ölmek istemiyorum :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi hoş bize gösterdin. Konuya vakıf olduk sayende eyvallah. Ama Erdi kusura bakma Türk İSS temsilcileriyle yaptığın röportajlarda kota meselesine yeterince değinmediğin gibi, kotaları sorarken sezercik gibi oluyorsun :D resmen kotaları sormaya çekiniyorsun.

Sitem ettik kusura bakma. Ama sitedeki diğer editörlerde aynı şekilde. Söylemezsek olmaz şimdi.

Edit: Türkiye'de faaliyet gösteren tüm teknoloji basını ve editörleri için bir genelleme yaptım aynı zamanda. Diğer editörlere göre nispeten daha cesur olmakla beraber, beklediğimizi göremediğimizin altını çizeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 31 Mayıs 2016; 17:55:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

İyi hoş bize gösterdin. Konuya vakıf olduk sayende eyvallah. Ama Erdi kusura bakma Türk İSS temsilcileriyle yaptığın röportajlarda kota meselesine yeterince değinmediğin gibi, kotaları sorarken sezercik gibi oluyorsun :D resmen kotaları sormaya çekiniyorsun.

Sitem ettik kusura bakma. Ama sitedeki diğer editörlerde aynı şekilde. Söylemezsek olmaz şimdi.

Merhaba,

Bu şekilde bir yorum için ya videoları dikkatli izlemiyor olman, ya da bir miktar art niyetli olman gerekir.

Özellikle son Turkcell röportajlarına dikkat edersen, benimki kadar okuyucunun merak ettiği soruları soran başka bir editör olmadığını görürsün.

Hatta Turkcell CEO'suna, paylaştığınız hızları baz istasyonuna dibine çöküp mü ulaştınız diye okuyucu yorumu soracak kadar da objektifim.

Bence videoları tekrar izle derim.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bir Tayvan'daki duruma bakın, bir de bizdeki duruma bakın. Ne reklamlar ve pohpohlamalar yapıldı, yine komik koşullarla sürünüyoruz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.