Şimdi Ara

HEPSİBURADA.COM KULLANILMIŞ ÜRÜNÜ SIFIR DİYE SATIYOR... İADE EDİLDİ.İPHONE 6S PLUS 64 GB GOLD (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
3.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben plusla değiştirmek istiyorum dedim iade almadılar :)

İade edecekseniz telefonun jelatinin çıkarılmamış ve sim kart takışmamış olması gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Varsın geç gelsin... Kesinlikle Apple Store'dan şaşmayın derim, bakın şimdi iade işlemleri, kartın paraya geri yatması gibi süreçleri bekleyeceksiniz, gene aynı zaman dilimine denk gelecek.

1,5 yıl önce Apple Store'dan iPhone 6 Plus siparişi vermiştim, 2 günde gelmişti. Cihazı hevesle açtım ama ekranın ortasında kocaman bir ölü piksel. Hemen iletişime geçtim tabi, moralim acayip bozulmuştu. Sorgusuz sualsiz bana hemen o an ikinci telefonu gönderdiler, yeni sipariş olarak işlendi. İkinci telefon gelene kadar da elinizdeki ölü pikselli iPhone'u kullanın mağdur olmayın, sadece dikkat edin düşmesin çizilmesin dediler. 2 gün sonra diğer iPhone 6 Plus'ım da geldi, onda çok şükür bir sorun yoktu. Yenisi gelince eskisini de bir kaç gün sonra iade ettim :)

Yani demek istediğim böyle bir hizmet anlayışı varken Hepsiburada'ya hiç bulaşmasaydınız keşke, paranızla rezil olmuşsunuz.

• BurcuHale kullanıcısına yanıt
    Ne demek 'müstahak'? Sadece kendi dükkanından mı alışveriş yapabilir insanlar? Bu mantığınızla hiçbir markayı elinize almıyor olmamız lazım çünkü birinci elden satın almayı nasıl becereceksiniz bilemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Ben plusla değiştirmek istiyorum dedim iade almadılar :)

İade edecekseniz telefonun jelatinin çıkarılmamış ve sim kart takışmamış olması gerekiyor.

6s teknosadan ön sipariş ile aldım ve isterseniz koşulsuz şartsız 14 gün içinde iade edebildiniz dediler. Appel da da işler böyle bu kanununen hakkımız

• Türkbey kullanıcısına yanıt
    mesafeli satış sözleşmesine ne oldu diye mesaj attım teşekkür ederiz ilgilinize iyi günler dileriz diye bir mesaj attılar. Çok değiştirmek istemediğim için üzerine gitmedim. Hepsiburada sıkıntılı bir site.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sudo

Ne demek 'müstahak'? Sadece kendi dükkanından mı alışveriş yapabilir insanlar? Bu mantığınızla hiçbir markayı elinize almıyor olmamız lazım çünkü birinci elden satın almayı nasıl becereceksiniz bilemiyorum...

Konuyu çarpıtmayalım. Ben diğer ürünler için değil, iPhone için, Apple için yaptım o yorumu. 3 bin tl'den fazla para verip, kendi yerinden almak en mantıklısı. Ama yok ben aracı firma istiyorum diyorsan, kendin kaşınıyorsun biz napalım.

• quote:

Biraz da şans işi ben hepsinuradadan ithalat garantili aldım hiçbir sorun yok.

bende hepsiburada dan almayı düşünüyordum. beyefendi sizin aldıgınız urun kutusu acılmıs mıydı?

6s 64gb paralel ithalat 2820 tl gayet uygun bir fiyat
    Fiyat mevzusunu açtığınıza göre konuyu çarpıtmıyorum, beyaz eşyayı da buna göre kendi markası haricinde satan yerlerden almazsınız 3000-4000TL göz önünde bulundurulduğunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: siskohobit

Sebebini bilmiyorum ama 1 gün önce başlıyor nedense bendede öyle oldu sıfırken bilgi yoktu kartı taktıktan sonra baktım dün aktive edilmiş :)

Aktive etmeden önce sorgulama yaptığınızda herhangi bir garanti bilgisi-süre çıkmıyorsa sorun yoktur, aktive ettikten sonra 1 gün fark şeklinde yansıyabilir, apple sunucuları amerikada olduğundan arada oynama olabiliyor 1 gün. Ama daha cihaz aktvite edilmeden aktive olmuş gibi garanti bilgisi süresi v.s çıkıyorsa şüpheli bir durumdur.

1 gün fazla olması server delay felan açıklanır da 1 gün eksik olmasına anlam veremedim. eğer ki gün üzerinden sayılıyorsa garanti 365 gün diye şubat 29 çektiğinde 366 ya çıkıp gün kaymış olabilir. başka açıklama gelmedi aklıma. ondan merak ettim başkalarında da şubat 29 öncesi alınan cihazlarda aynı mı diye

Zaten Apple sitesinde tahmini diyor, ben 11 Mayıs'ta aktifleştirmeme rağmen tahmini olarak 10 Mayıs diyor. Takmqmqk lazım bence.

• Arkadaşlar akşam üzeri hb den gelen ürünü dış kutlusunu bile açmadan direk iade diye gönderdim.

Gittim çarşıdan kendime 6s plus 64 gb aldım sorunsuz kusursuz çıktı apple dan sorguladım tarih 30mayıs 2018 demekte sıkıntı yok yani... Hb de yarın iade ürünü alır be iadeyi onaylar diye düşünüyorum

• sudo S kullanıcısına yanıt
    Tabii ki de. Mesela beyaz eşyada da kendi yerlerini tercih ediyorum. En azından sadece tek marka satan veya telif haklarını almış sadece aynı marka satan centerları.

• Inşallah onaylar ben olsam hiç teslim almazdım sonuçta hat takılmış yarın hb sen taktın bu hattı deyip saçma birşeyler uydurabilir tabi bunlar sadece düşüncem askerdeyken eve led tv aldım tv geldiğinde de evdekilere söyledim sakın kutuyu açmayın onlarda kutuyu açmadılar servis geldi kutu açıldı tv kırık servis tutanak tuttu ve iade aldılar ancak biz açsaydık belki daha büyük sorun çıkabilirdi teslim almamak en iyisi 2 gün fazla bekle kafan rahat olsun.
  • Yok hocam sıfır ürün geldi.

Böylelikle etiket fiyatına en yakın fiyatı da ödemiş oluyorsunuz. Sırf başka satıcıdan aldı diye kendisine ikinci el ürün satılmasını müstahak bulmanız ve insanların da size katılmasını garipsedim, sanırım garip olan benim.

Kanuni olarak satıcının sağlaması gereken şey sattığı ürünün sıfır olması değil mi?

• quote:

Biraz da şans işi ben hepsinuradadan ithalat garantili aldım hiçbir sorun yok.

Hocam fiyat uygun geldiği için hepsiburada'dan ithalatçı garantili 6s plus 64gb almayı düşünüyorum. 1 yıl distribütör 1 yıl ithalatçı garantili şeklinde satıyorlar bildiğiniz üzere. (size hangi ithalatçı ürünü geldi-servis tecrübesi yaşadınız mı?) İlk yıl nasıl bir servis hizmeti alınıyor bilgi verebilir misiniz? İstanbul dışında yaşıyorum illaki istanbuldaki apple store'dan mı servis almak gerekiyor? ya da kargo ile ürün kabul ediyorlar mı? ya kvk, genpa servisleri ile muhattap olabiliyor musunuz? Son olarak ekran falan kırıldığında servis tarafından bin lira civarına cihazı değiştirmek gibi seçenekler sunuluyor bu tarz avantajlardan yararlanabiliyor muyuz? Tecrübelerinizi ve bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkkürler.

• sudo S kullanıcısına yanıt
    Evet kanuni olarak öyle. Ama hangi kanun düzgün işliyor bu ülkede o ayrı ve çok uzun bir konu. :)
    Benim demek istediğim Apple Store, dururken başka yerlerden iPhone almanın, biraz macera aramak olduğuydu.
    Takdir edersiniz ki, en güvenilir yer dururken, başka yerden alıyorsa müşteri, bazı şeyleri göze almalı.

• evet hepsiburada bu işi fazlaca yapmaya başladı
    kargo iadelerinde şubede 3 gün bekleme mecburiyeti varmış (yasal olarak)
    ben olsam hiç teslim almam ,varsın 3 gün geç gitsin
    diğer türlü açmışsın gibisinden yalan söyleme durumu çıkarsa daha çok uğraşırsın
    Göze almak ayrı konu, söylediğinize katılıyorum ama bu ülkede kanunun uygulanmıyor olmasının kaynağı da yine bizim bu anlayışımız. Biz ona zaten müstahak dediğimizde kanunun olmasına gerek bile kalmıyor farkındaysanız. Ondan sonra herkes kendi atını koşturuyor memlekette, çünkü bu ülkeye her şey 'müstahak'...

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    hocam noldu geldi mi?
    geri gönderdiniz mi?
  • Suan baktım normalde 6s Plus 64 =3900 tl Hepsiburada.com ithalata garantili 3,350 tl nerdeyse 16 GB 6splus Apple turkiye garantilisinden bile ucuz yani ucuz etin suyu kara oluyor haliyle umarım sorun duzelir...

Asıl merak ettigim icine simkartı takan icloud aktif eden nasıl sattı iade etti hepsiburada.com bile bile almaz iade geri simkart takılan oyle olursa sizden aldıgı cihazı baska birine satar yarın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.