- x
Fiat punto 1.3 multijet, citroen c3 1.4 hdi.
55 Cevap11031 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

12 Mesaj
20 Ocak 2007; 17:42:24 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Fiat punto 1.3 multijet ve citroen c3 1.4 hdi arasında kaldım...
önemli olan dış görünüm veya performans değil.
ekonomik olması, servis kolaylığı, yedek parça ücretleri, sürüş konforu ve donanim zenginlikleri...
(başka arabadan bahsetmiyorum... sadece bu ikisi... mutlaka şimdi "bırak onları bir volksweagen passat al miss gibi olur" diyenler çıkacak... )
mümkünse karşılaştırırmısınız?

2174 Mesaj
20 Ocak 2007; 23:39:38 

bu Fiat Punto Multijet kaç model acaba ?

700 Mesaj
20 Ocak 2007; 23:47:35 

Dış görünüş önemli değil demişsin, o zaman tabiki Fiat, servis ağı en yaygın olan renault ile fiat sanırım. Yedek parçası da citroen den kesinlikle ucuzdur.

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

1129 Mesaj
21 Ocak 2007; 1:10:22 

ekonomik olması, servis kolaylığı, yedek parça ücretleri, ise FİAT tabii ki

Kılıçla herşeyi yaparsın ama üstüne oturamazsın
Talleyrand

1777 Mesaj
21 Ocak 2007; 3:12:12 

SAÇMA SAPAN TİPİ İĞRENÇ PLASTİK İÇİ GÜDÜK ARKASI İPE SAPA GELMEZ ANİDEN SAVRULUR OLMASI YÜZÜNDEN FİATA

2014 TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.4d 4d İNCİ BEYAZI

1777 Mesaj
21 Ocak 2007; 3:15:54 

C3 TABİKİ OARTADA KAÇTANE VAR PUNTO?YA NE BU FİAT AŞKI FİAT ARABA MARABA DEĞİL YAW

700 Mesaj
21 Ocak 2007; 12:01:07 

ekonomik olması, servis kolaylığı, yedek parça ücretleri, sürüş konforu ve donanim zenginlikleri...

Soruyu soran arkadaş bu kriterleri belirlemiş, biz de ona göre yorum yaotık. Bu kriterlere bakınca sence hangisi ağır basar? Citroen mi Fİat mı?

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

2174 Mesaj
21 Ocak 2007; 12:10:05 

tabiki FIAT.

13 Mesaj
21 Ocak 2007; 12:30:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Giannizzero

bu Fiat Punto Multijet kaç model acaba ?

2004 olacak sanırım...
peki bu sene punto üretimini bitiriyor duyduğuma göre fiat... (eski puntonun yani...)
yedek parçada sorun çıkarırmı bu?

1777 Mesaj
21 Ocak 2007; 19:58:15 

alpitürk sence hdi c3 ekonomik değilmi?konfor demişin c3 100 kere konforlu puntodan.grande punto demiyolar punto diyolar dikkatinizi çekerim.punto bitti zaten

2174 Mesaj
21 Ocak 2007; 23:43:05 

quote:

Orjinalden alıntı: bocelek

2004 olacak sanırım...
peki bu sene punto üretimini bitiriyor duyduğuma göre fiat... (eski puntonun yani...)
yedek parçada sorun çıkarırmı bu?
her üretimi duran aracın yedek parçası sorun çıkarsa ikinci el diye birşey kalmaz :) Ben iki sene 2004 Punto Multijet kullandım iyi arabadır,işkembeden atanlara pek aldırma.Motor olarak da performans olarak da C3 den iyidir.10 sene üretilmiş,kasası üç kez makyajlanmış Fiat'ın Avrupa da en çok satan modellerinden biri olmuştur.Yedek parçası da servisi de can yakmaz.Burda fanatiklik yapmaya gerek yok ben de Citroen kullanıcısıyım ama babamın fabrikası olmadığına göre doğru konuşmak lazım.Senin ihtiyaçlarına Punto uyar,yok ben fantazi araba istiyorum deseydin git C2 al derdim mesela :))

4 Mesaj
22 Ocak 2007; 1:31:05 

fıat derim citroen e fransayada

131 Mesaj
22 Ocak 2007; 2:00:12 

eğer grandeyse punto hem servis ağı hem kolay elden çıkarırsn eğer normal puntoy sa c3 derim bunu anlamak için pek uğraşmaya da gerek yok bi fiat ın bide citroenin forum una bak msj sayılarına vs. hangisinn daha çok tutuldugunu anlayablrsn

2012 Renault Megane 1.5 Dci 110 HP DYNAMİC ''EDC''

12 Mesaj
22 Ocak 2007; 18:43:15 

ya aslına bakarsanız yakıt tüketimleri aynı, donanımlar desen neredeyse birbirlerine yakın, geriye servis ve sorun olayı kalıyor.
c3 tip olarak hoşuma gidiyor, c3 sevebilenlerdenim yani, puntoya ise ancak "ehhh" diyebiliyorum.
ama tabi dediğim gibi tip öle müthiş önemli değil.
c3 araştırmalarımda bol bol sorun çıkardığını öğrendim, yani ne bileyim, turbosu bozulan var, yolda giderken vites kutusu boşalan var, kırmızı ışıkta durduk yere stop edenler var, arabayı gece bırakıp sabah çalıştırmaya çalıştığında çalıştıramayanlar var...
benim merak ettiklerim daha çok bunlar.
bu sorunlar eğer çıkacaksa c3ü direk eliycem. ama dersenizki kullanıcının aracı kullanmasına bağlı o zaman c3'e yoğunlaşmayı düşünüyorum.
bilgileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

2749 Mesaj
22 Ocak 2007; 19:29:15 

quote:

Orjinalden alıntı: tracksin

SAÇMA SAPAN TİPİ İĞRENÇ PLASTİK İÇİ GÜDÜK ARKASI İPE SAPA GELMEZ ANİDEN SAVRULUR OLMASI YÜZÜNDEN FİATA

sana

sınıfının en iyi donanım yol tutuş vb. gibi özelliklere sahip grande puntoyu üreten firmayı kötüleyen

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

2174 Mesaj
22 Ocak 2007; 19:49:34 

quote:

Orjinalden alıntı: hoowy

ya aslına bakarsanız yakıt tüketimleri aynı, donanımlar desen neredeyse birbirlerine yakın, geriye servis ve sorun olayı kalıyor.
c3 tip olarak hoşuma gidiyor, c3 sevebilenlerdenim yani, puntoya ise ancak "ehhh" diyebiliyorum.
ama tabi dediğim gibi tip öle müthiş önemli değil.
c3 araştırmalarımda bol bol sorun çıkardığını öğrendim, yani ne bileyim, turbosu bozulan var, yolda giderken vites kutusu boşalan var, kırmızı ışıkta durduk yere stop edenler var, arabayı gece bırakıp sabah çalıştırmaya çalıştığında çalıştıramayanlar var...
benim merak ettiklerim daha çok bunlar.
bu sorunlar eğer çıkacaksa c3ü direk eliycem. ama dersenizki kullanıcının aracı kullanmasına bağlı o zaman c3'e yoğunlaşmayı düşünüyorum.
bilgileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

turbo her araçda bozulabilir,benim Punto iki senede bozulmuştu.Önemli olan bu değil,bozulan turbo maddi yönden canını ne kadar yakacak.450 ytl ye Citroen Turbo değiştirir mi.Hiç sanmam

13 Mesaj
22 Ocak 2007; 23:03:37 

bir şikayette 5,000ytl fiyat söylendiğini okudum...
ya şunu söylemeye getiriyorum...
aracı aldıktan sonra bir turboda 5,000ytl, ne bileyim bir frende 300-400ytl para bayılcaksam hiç yanaşmamam gerek citroen'e...
gerçi tüm c3lerde çıkan iki üç kronik sorun var, 1 süspansiyonlardan gelen sesler, 2 direksiyondan gelen sesler, 3 durduk yere stop etmesi ve aracın çalışmaması...
citroen sahipleri, sizlere soruyorum, aracınızda yaşadığınız sorunlar ve servisler hakkında bilgi verirmisiniz?
aloooooo!

2174 Mesaj
23 Ocak 2007; 13:20:26 

9 aydır citroen kullanıyorum henüz birşey söylemek için çok erken ama ben bir sorun yaşamadım,direksiyon yada amortisör den ses duymadım (gerçi c2 vtr nin amortisörleri zaten sert spor amortisörler) stop etme problemi de olmadı ki Fiat kullandığım dönemlerde soğuk havalarda (motor iyi ısınmamışsa) ışıklarda vs. stop etme oluyordu.

61 Mesaj
23 Ocak 2007; 14:28:02 

fazla uzun olmadı 1 senedir c3 90 BG tiptronik benzinli kullanıyorum.
şu ana kadar 0 problem..ne bir ses ne bir şey.. allah bozmasın!!
ancak dizeli konusunda bişey diyemiceğim.Fakat sonuçta ford ta pejo da aynı motor kullanılıyor. motordan bi problem çıkacağını zannetmem..

157 Mesaj
23 Ocak 2007; 17:02:56 

GRANDE PUNTO DERİM BEN...

12 Mesaj
23 Ocak 2007; 23:01:28 

quote:

Orjinalden alıntı: BERCESTE33

GRANDE PUNTO DERİM BEN...

ben bağırıyorum burda bu ikisi sadece diye...
punto dediğimiz grande değil...
eski grande'siz punto!!!
yoksa c3le grande arasında kalınırmı...

794 Mesaj
24 Ocak 2007; 10:05:55 

grande ile c3 elbette kıyaslanmaz,c4 ile kıyaslamak gerekir grande yi,çünkü o sınıfa ait bir otomobil
punto yu ise hangi c3 ile kıyaslıyorsunuz,dizel mi benzinli mi,dizel ise 92 hp mi 70 hp mi
benzinlilerde ise 1,400 cc 80 hp mi,1,600 cc 110 hp mi?
tercih belirtirseniz,fikirler o yönde yoğunlaşacaktır,sizinde karar vermeniz oldukça kolaylaşacaktır.
saygılar

551 Mesaj
24 Ocak 2007; 10:27:21 

bahsettiğiniz araçlar arasında bende kalmıştım bir seneyi geçkin süredir c3 1.4 sx hdi 92 hp kullanıyorum. performans tabiki harika yanımdan ne normal punto nede grande punto geçemez. yakıt tüketimi aynı değil daha iyi c3 de. donanım olarakta 92 beygirlik alırsan puntodan daha iyi yol tutuş ve frenlerde daha iyi derim. daha doğrusu punto sadece yedek parça fiyatları olarak ucuz olabilir onuda tam bilmiyorum. geriye kalan tüm özellikler kesinlikle c3 daha iyi

eko-mod

14 Mesaj
28 Ocak 2007; 15:52:09 

Tabiki c3 hayatta fiat almam senelerce konserve kutularıyla milleti kazıklayanlar halen yerli üretim bir aracın fiyatının üzerinde satıyorlar bence.... 2004-2006 yılları arasında c3 1.4 92 hp kullandım ve aracın yakıt tüketimi harikaydı sesi derdi yoktu servis ücretleri düşüktü az yakar çok kaçar... takiiiii bir kamyonet kırmızıda geçip aracın ön tarafını koparana kadar duran bir c3'e 110 km hızla vurulunca bu testide istemeyerek yaptım araba gayet sağlam hala yaşıyorum ..... BENCE C3...

12 Mesaj
28 Ocak 2007; 21:13:36 

evet.. herkes c3 demiş... bu gayet güzel birşey ama son olarak bir soru daha sormak istiyorum...
multijet punto 1.3'ün yakıt sarfiyatı hakkında bilgisi olan varmı?
arabam.com'da 100kmde 4.9lt diyor ama bu sanırım kullanıcıların söylemesi gereken, onlardan duyulması gereken bir özellik...
fikri olan?

14 Mesaj
3 Şubat 2007; 11:31:47 

Biraz geçte olsa cevabım...hoowy fabrika verileriyle hiç bir mrkanın yol verileri (kullanıcı) uyuşmuyor tamamen kullanana kalmış bir durum...vites aralıklarını uzun tutar deviri yüksek kullanırsan her araba fazla yakar ama c3 için benim karma ölçümüm 5.3 lt civarında. şehirleri arasında ise 4-4.5 arasında değişiyordu.....saygılar

13 Mesaj
4 Şubat 2007; 10:32:27 

listeye birde clio hb 1.5dci modelini ekledim...
sanırım yedek parça pahalılığı nedeniyle c3'ü, piyasada hiç görmediğim için ve satın almak için uygun fiyata bir tane bulamadığım için puntoyu eliyip, uygun bir fiyata clio hb alıcam... denildğine göre hem yedek parça ucuz, hem çarpsan ucuza (hatta kendin)yaptırıyorsun.)
tabi sizinde yorumlarınız lazım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Şubat 2007; 9:05:29 

bence punto servis ağı ekonomik çok güzel biaraba bence punto

100 Mesaj
10 Mart 2007; 19:57:16 

BAHSETTİĞİN KRİTERLERE GORE TABİKİ FİAT ÖNE ÇIKIYOR...

BUNU TARTISMAYA BİLE GEREK YOK YANİ FİATLA CİTROENİN SERVİS AĞINI MI KIYASLAYACAĞIZ YANİ TÜRKİYEDE?????*

RENAULTU DA EKLEDİM DİYOSUN LİSTEYE.... TAMAM ONUN DA SERVİS AĞI VE YEDEK PARÇASI FİAT KADAR GELİŞMİŞTİR HATTA GEÇMİŞ BİLE OLABİLİR FİATI....

CLİO DA FENA ARABA DEĞİL AMA SU YENİ GRANDE PUNTOLAR DA A FENA ARABALR DEĞİL YANİ...

BENCE GRANDE PUNTO VEYA CLİODAN BİRİNİ ALIRSAN PİŞMAN OLMAZSIN AMA FORD FİESTA 1.4 DİZELİ DE EKLE DERİM LİSTENE

RENAULT VE FİAT TURKİYEDE TARTISILMAZ.... YEDEK PARÇA OLSUN SERVİS AĞI OLSUN.....
İKİSİ DE EKONOMİK SONUCTA DİZEL MOTORLAR

SAYGILARIMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosphorus199 -- 10 Mart 2007; 20:03:00 >

55 Mesaj
18 Mart 2007; 1:14:19 

fiat grande punto yu denedim citröen c3 ü de denedim. İç dizayn olarak punto çok güzelama kalite dersen kesinlikle ve kesinlikle c3 derim. 20 derecelik bir eğimi punto 3. viteste çıkamıyor. Denildiği gibi en önemli olaylardan biride servis c3 çok sıkıntı çıkarır servis yüzünden . Clio hb yada seden dci en akıllıcası. servis bol parça ucuz çok az yakıyor. Ama benden sana tavsiye hb alma satarken çooook uğraşırsın. Sedan en akıllıca çözüm...

HYUNDAİ ACCENT ERA 1.6 TEAM ABS

635 Mesaj
19 Mart 2007; 10:08:08 

clio'dan her türlü uzak dur... hele yerli sedan alacaksan sakınnn diyorum.. şirkete geçen kasımda c3 aldık 1.4 hdi 70 hp son derece memnunuz.. benim xsara 1.6i vtR'im var..citroen'i tek geçerim.. 7 yaşına gelecek neredeyse,daha kaput açmadık periyodik bakım dışında,şükürler olsun....

99 Citroen Xantia 2.0 16v Break

4 Mesaj
20 Mart 2007; 21:24:09 

citroenmi fiat g.puntomu tabiki punto hiç birinizin bi seyden haberi yok ya citroen surda tutulalı kac gun oldu daha dogru duzgun servısı bıle yok tofas desenız turkıyenın dort bır yanında servısı var ıkı arabadanda kullandım cıtroen bıldıgın kalas gıbı araba kullandıgın araba ınsanın ıcını acması lazım degılmı arkadaslar punto nun iç tasarımıda dıs tasarımıda dogrusu mükemmel bı araba performans desen ucak rahatlık desen yıne aynı bı kere c3 un dıs tasarımıda ıc tasarımıda hıc bıseye yaramaz o c3 guzel dıyen arkadaslar kımse kendı malını kotulemez ama uzun lafın kısası g. puntooooooooooooooooo muhtesemmm 1.3 multijet 75 ligin km ye 60 bın yaktıgını duydum TURKIYEDE ARABA ALCAKSAN CEBIN ICIN RENAULT FİAT FORD TAN SASMA OK MI ARKADASIM SIMDI YENI CIKAN MARKALARIN COGU FASA FISO CITROENE

dfdfdf

635 Mesaj
21 Mart 2007; 11:32:34 

quote:

Orjinalden alıntı: TOLGA_1905

citroenmi fiat g.puntomu tabiki punto hiç birinizin bi seyden haberi yok ya citroen surda tutulalı kac gun oldu daha dogru duzgun servısı bıle yok tofas desenız turkıyenın dort bır yanında servısı var ıkı arabadanda kullandım cıtroen bıldıgın kalas gıbı araba kullandıgın araba ınsanın ıcını acması lazım degılmı arkadaslar punto nun iç tasarımıda dıs tasarımıda dogrusu mükemmel bı araba performans desen ucak rahatlık desen yıne aynı bı kere c3 un dıs tasarımıda ıc tasarımıda hıc bıseye yaramaz o c3 guzel dıyen arkadaslar kımse kendı malını kotulemez ama uzun lafın kısası g. puntooooooooooooooooo muhtesemmm 1.3 multijet 75 ligin km ye 60 bın yaktıgını duydum TURKIYEDE ARABA ALCAKSAN CEBIN ICIN RENAULT FİAT FORD TAN SASMA OK MI ARKADASIM SIMDI YENI CIKAN MARKALARIN COGU FASA FISO CITROENE

grande değil normal puntoyu soruyor....

82 Mesaj
26 Mart 2007; 12:42:05 

Punto mu var piyasada_?

Kolay satılabileceğini düşünmüyorum, C3 tutuldu piyasayı oturdu,

Madem ekonomi arıyorsun satarken de zarar etmemen önemlidir,

bu bakımdan C3 HDI öneririm.

İnsan Kıyafetiyle Karşılanır, Bilgisiyle Uğurlanır...

4 Mesaj
31 Mart 2007; 23:54:32 

herkesten ozur dılerım c3 le eslestırdıgınız grande punto sanmıstım

dfdfdf

12234 Mesaj
31 Mart 2007; 23:56:44 

Gözüne kestirdiğini al, sonuçta ikisi de son derece ekonomik araçlardır.
Ama punto daha bi sportif gibi tip olarak...

"Bize her yer Nişantaşı!"

23 Mesaj
1 Nisan 2007; 11:50:06 

2 Sene c3 1.4 dizel kullandım.2 sene boyunca bi motor sorunu çıkarmadı.Yakıt ekonomisi olarakda bence sınıfının en iyilerinden.

1777 Mesaj
3 Nisan 2007; 21:16:43 

PUNTO AL BOYASI ATSIN HEMEN Bİ ARKADAŞTA ORTADA C3 GÖREMİYOMUŞ.KARDEŞ NERDE YAŞIYON SEN?ASIL PUNTO YOK ORTADA BE. BENCE C3 PUNTODANDA GRANDE PUNTODANDA İYİ.GRANDEYMİŞ HERYERİN GRANDE OLSA NE YAZAR YA FİAT DEĞİLMİ

FİATA

2057 Mesaj
4 Nisan 2007; 17:03:15 

Arkadaş ekonomik olmasını istiyor, tip falan göreceli kavramlar,

C3 ü savunanlar varmısınız 100.000 km masraflarını hesaplayalım

Hem C3 ün Hem Punto MJ in_? Fiat Babamınoğlu değil ben hesapladım

Punto aldım, üstelik 2.eli de c3 ten çok daha ucuz.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
5 Nisan 2007; 12:47:56 

bence de fiat

Uzaklaştırılmış
5 Nisan 2007; 20:48:57 

ben c3ü öneririm
yedek parça fiyatları daha fazla olsada
güzenlik ve ekonomisi daha iyidir

c3ün sürüş konforu ve donanım zenginlikleri de fiatdan daha iyidir

sana bişey diyim bi arabaları yanyana getir sora fiatın içine bak bide c3ün sonra kararını verirsin

1777 Mesaj
6 Nisan 2007; 5:14:01 

Evet bide içine bakın.Abi Citroen'in 850.000 km 'yi devirmiş hala faal arabalarının canlı ısbatını sunarım.fiat diyip durmayın hala yaw Bende C4 var ama VW Bora kullanıyorum ama Citroen bence VW ninde üzerinde.kim ne derse desin arkadaş

227 Mesaj
10 Temmuz 2007; 13:23:51 

yaa fiat arabaylaa citroen bir tutulurmu ben fıat ın en lüksüyle c3 ü bile karşılaştırmam tamam c3de süspansiyon sesi var bu doğru ama citroen dünyada tanınmış ve ilklerin arabalarını üretmiş bir fabrika bmw,mercede´audi bile araba ürettiği zaman citroene telef hakkı ödüyolar fiat ne yaa fıatın iddalı olduğu sadece tek bir nokta varr oda yedek parça çıkmasını bulursun yada yan sanayisini fiat la citroeni karşılaştırmak büyük yanlış isteyen istediği yeri araştırsın

635 Mesaj
11 Temmuz 2007; 16:41:44 

quote:

Orjinalden alıntı: online_629

yaa fiat arabaylaa citroen bir tutulurmu ben fıat ın en lüksüyle c3 ü bile karşılaştırmam tamam c3de süspansiyon sesi var bu doğru ama citroen dünyada tanınmış ve ilklerin arabalarını üretmiş bir fabrika bmw,mercede´audi bile araba ürettiği zaman citroene telef hakkı ödüyolar fiat ne yaa fıatın iddalı olduğu sadece tek bir nokta varr oda yedek parça çıkmasını bulursun yada yan sanayisini fiat la citroeni karşılaştırmak büyük yanlış isteyen istediği yeri araştırsın

+9999999

1597 Mesaj
11 Temmuz 2007; 18:20:17 

her iki aracı da kullanmış biri olarak tartışmasız ve kesinlikle grande punto.sorudaki satışı biten eski punto ise yorum yapamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliserpil2006 -- 11 Temmuz 2007; 18:22:25 >

10191 Mesaj
29 Ağustos 2007; 13:07:38 

Not : Fiat derken Şahin yan Sanayisinden bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz şey Türkiye' de üretilmeyen birşey. Şayet maksat Multijet sistemlerin yedek parçaları ve özellikle yürür aksam ise, size yapılacak garanti muamelesi,parça özürlü 1989 model Lancia Thema veyahut Alfa 164GT ile aynı olacak, parçanın İtalya'dan gelmesi için en az 20 işgünü beklemeniz gerekecektir.

Öyle 20 liraya far değişeyim 100 liraya kaportayı yenileyim vs. vs. bunlar sadece kuş serisinde olan şeyler.

Bu arada şu turbo meselesine gelince, ucuz olan turbolar Çin temelli "Wuxi Mingzhu" firmasınca üretilmektedir.

Link : http://www.asianproduct...1809352720374762___.htm

Ve uzun vadede üretimi bol olsa da bilyelerinde sık yağlam sorunu yaşanıyor bu turbolarda. Sonra da 2 senede bozuldu 4 senede kırıldı gibi şikayetler sık gelir.

Ucuzdur ancak alışı 200 dolarlık turbonun da ancak o kadar ömrü olur. Yani 500 ytl ye değişir ama verimi tartışılır.

Citroen' de ise parça pahalılığının sebebi, kullanılan malzeme kalitesindendir.
Bana bir tane babayiğit söyleyin turbo olarak KKK , IHI ya da turbolader koysun fabrika çıkışı ?

Ha isterseniz aracın garanti süresinin sonunda istemediğiniz kadar basıncı uyumlu ucuz turboyu takabilirsiniz aracınıza,istediğniz modu da yedirirsiniz araca ancak sorumluluk size ait olur. Ama garanti süresince sanayi sitesine sadece yağ değişimi için uğramak isterseniz Citroen derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acharad -- 29 Ağustos 2007; 13:09:12 >

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..

Uzaklaştırılmış
29 Ağustos 2007; 20:49:30 

pejo 206hdi doğru seçim punto içerisi çok berbat citroende aynen parana yazık

55 Mesaj
1 Eylül 2007; 20:45:59 

ben yıllardır citröen kullanıyorum şu anda c3 1.4 hdı kullanıyorum bir sorun yok tüketim değerleri fıat a göre daha makul servis bakım aralığı ve işletme maliyetleri olarakda zaten kullandığı motor psa grubuna ait ve uzun dönemde herhangi bir sorun çıkaracağını tahmin etmiyorun tabiki yakıt kalitesi kullanım ve servis olayında sıkıntı olmadığını kabul edersek

55 Mesaj
1 Eylül 2007; 20:49:27 

arkadaşım peugeot ve citröen aynı üretim bandından çıkıyor ve yazılımları bile aynı sadece dış görünümden yola çıkarak yorum yapmak doğru olurmu bilmem 'YERİNDE SÖZ SÖYLEMESİNİ BİLEN ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALMAZ'Fatih Sultan Mehmet HAN

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2007; 20:37:17 

aynıbandı dinlememek lazım yeni bandıda dinlemek lazım. yeni corsa yeni clio ve 207 bu araçlarda 207 önde gelen isimolmuştur c3 un ahı bitmiş vahı kalmamış

929 Mesaj
5 Eylül 2007; 16:20:24 

fiatlar 2007 doğan gibi gelior bana forever citroen

4502 Mesaj
5 Eylül 2007; 16:26:22 

punto, aradığın kriterlerde C3'den üstün bir araç. özellikle de servis konusunda. tip olarak üstünlüğü de bonusun olur.

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

Uzaklaştırılmış
5 Eylül 2007; 17:25:25 

quote:

Orjinalden alıntı: onurdag89

punto, aradığın kriterlerde C3'den üstün bir araç. özellikle de servis konusunda. tip olarak üstünlüğü de bonusun olur.

+999999999999

1777 Mesaj
7 Eylül 2007; 14:04:57 

quote:

Orjinalden alıntı: onurdag89

TİP GÖRECELİDİR ARKADAŞIM NEYİN BONUSU OLACAK???????

64 Mesaj
7 Eylül 2007; 15:10:42 

arkadaşlar tartışmayı bırakın artık.konuyu açan arkadaş yaklaşık 6 ay önce arabayı aldı sanırım...nerdenmi biliyorum....fiat bölümünde bulabilirsiniz....

son olarak tabikide C3 akıllıyca idi....

14 Mesaj
23 Eylül 2007; 20:01:21 

Saçmalamayın arkadaşlar ne fiatı ya neresi üstün susun bi!!Kalite olarakta teknoloji olarakta hertürlü C3 ün gençlik binmeden konuşmayalım..!

HERTÜRLÜ C3 DERİM BEN.......

@/_TUG
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Citroen » Fiat punto 1.3 multijet, citroen c3 1.4 hdi.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.320