Şimdi Ara

Canon 1300D İncelemesi Soru - Cevap

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
5.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Canon 1300D giriş seviyesi DSLR meraklıları için Canon 1200D’nin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraf çekmeye ufak adımlarla başlamayı düşünüyorsanız ve “İsim Soyisim Photography” sayfası açma yolunda insanlık için küçük ama kendiniz için büyük bir adım atmak istiyorsanız en uygun fotoğraf makinelerinden birisi Canon 1300D. Keyifli seyirler :)

Makine ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu başlık altına cevap olarak yazarsanız sorularınızı elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca sizler de 1300D sahibiyseniz çektiğiniz fotoğrafları konu içine fırlatabilirsiniz.

1300D İnceleme:https://www.youtube.com/watch?v=im3dqdhQaL0

• Merhaba;
    Canon eos 1300 D almak istiyorum.en uygun fiyat nedir ?
    Yurt dışından daha uygun fiyata alınabilirmi.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Senin için küçük bir karşılaştırma yaptım.

BH'de ürün 499 dolar. Yani 1500tl :http://www.bhphotovideo.com/c/product/1238183-REG/canon_1159c003_eos_rebel_t6_dslr.html
    Fotografium.com'da ise ürün 1599tl :https://fotografium.com/urun/canon-1300d-18-55-is-ii-dslr-fotograf-makinesi

Fotografium'da aynı zamanda çanta ve hafıza kartı hediye.

Eğer ürünü yurtdışından alırsan garantisi Türkiye'de geçerli olmayacak. Teknik destek alamayacaksın. Aynı zamanda taksit ve kart seçeneklerinde sıkıntı yaşayacağını düşünüyorum.

Ürünü 2 yıl Canon Eurasia garantili olarak fotografiumdan almanı tavsiye ediyorum. Hem makine ilgili yaşadığını problemleri fotografium teknik destek hattından rahatlıkla çözebilirsin hem de yurtdışıyla neredeyse aynı fiyata ürüne sahip olacaksın. Bu fiyattan daha ucuza ancak spot veya ikinci el olarak bulabilirsin fakat bu yöntemleri hiç tavsiye etmiyorum nice koçyiğit spot mal yüzünden telef oldu :). Git gönül rahatlığıyla ürünü 2 yıl türkiye garantili fotografium.com'dan al
    Yanındaki hediyelerde cabası.

Umarım soruna yanıt verebilmişimdir. Görüşmek üzere.
  • herkese merhaba...
    1300d'yi almak üzereyim. amatör bile değilim ama bu parayı vermişken şunu al dediğiniz model varsa onun tavsiyesini de alabilirim..

wifi var 1300d'de, çok güzel özellik oldugunu düşünüyorum, çek paylaş hesabı.. yoksa pc falan uğraştırır.
    wifi olmasa kesinlikle 100d almıştım ama wifi olunca digic4+ olması, 3fps olması gözüme batmadı diyebilirim.
    "öyle düşünme, ne yaptığının farkında mısın sen bu alınır mı?" diyen varsa itinayla dikkate alınır..

cevaplar için teşekkürler, 4 gözle bekliyor olacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rec25

herkese merhaba...
    1300d'yi almak üzereyim. amatör bile değilim ama bu parayı vermişken şunu al dediğiniz model varsa onun tavsiyesini de alabilirim..

wifi var 1300d'de, çok güzel özellik oldugunu düşünüyorum, çek paylaş hesabı.. yoksa pc falan uğraştırır.
    wifi olmasa kesinlikle 100d almıştım ama wifi olunca digic4+ olması, 3fps olması gözüme batmadı diyebilirim.
    "öyle düşünme, ne yaptığının farkında mısın sen bu alınır mı?" diyen varsa itinayla dikkate alınır..

Var !..
    Buyrun şöyle ,https://fotoptik.wordpress.com/2016/12/29/canon-1300d-alinir-mi-alternatif-neler-var/
    Biraz daha bilgi edinin ve daha geniş bir açı ile bakın...

Fiyattan da Canon Türkiye çok güzel yakalarsam muck muck yapmış Türk vatandaşına :)
    Avrupa'daysanız şöyle bir durumu da paylaşayım...http://www.mediamarkt.de/de/product/_canon-eos-1300-d-18-55mm-is-ii-2116798.html - Daha ucuz !!! 1.650 TL'ye geliyor sanırım bugün.

Peki kimiz biz, kimden daha çok para isteniyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 12 Ocak 2017; 19:23:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

herkese merhaba...

Var !..
    Buyrun şöyle ,https://fotoptik.wordpress.com/2016/12/29/canon-1300d-alinir-mi-alternatif-neler-var/
    Biraz daha bilgi edinin ve daha geniş bir açı ile bakın...

Fiyattan da Canon Türkiye çok güzel yakalarsam muck muck yapmış Türk vatandaşına :)
    Avrupa'daysanız şöyle bir durumu da paylaşayım...http://www.mediamarkt.de/de/product/_canon-eos-1300-d-18-55mm-is-ii-2116798.html - Daha ucuz !!! 1.650 TL'ye geliyor sanırım bugün.

Peki kimiz biz, kimden daha çok para isteniyor ?

Hocam aynı linki görmüştüm..

Bugün itibariyle 1390 tl ye 100d aldım 18 55 is stm lensle birlikte..

Bütçem kısıtlıydı. Ayrıca bu paraya 2.el alacak tecrübem de yoktu.

100d aldım digic5 apsc sensör 4fps ve afII video gibi özellikleriyle 100d iyidir diye düşündüm.

Bi de ezShare WiFi sd kart aldım 8gb class10.

İlk izlenim iyi. 1300d'ye herkes çöp diyor. Dikkate aldım.

Teşekkürler..
  • quote:

Hocam aynı linki görmüştüm..

Bugün itibariyle 1390 tl ye 100d aldım 18 55 is stm lensle birlikte..

Bütçem kısıtlıydı. Ayrıca bu paraya 2.el alacak tecrübem de yoktu.

100d aldım digic5 apsc sensör 4fps ve afII video gibi özellikleriyle 100d iyidir diye düşündüm.

Bi de ezShare WiFi sd kart aldım 8gb class10.

İlk izlenim iyi. 1300d'ye herkes çöp diyor. Dikkate aldım.

Teşekkürler..

Rica ederim...
    Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Bence doğru tercih. Haydi parmak deklanşöre bundan sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 15 Ocak 2017; 20:37:58 >
  • 1300D kötü mü dediniz anlamadım yukarda :) bende almayı düşünüyorum wifi/nfc özelliği gerçekten işime yarayacak bi özellik. arkadaş sonradan 100D mi almış neden almış ne oldu da vazgeçti :) nikon 3300 istiyordum ama onda NFC ayrı bi aparatla oluyormuş soğudum. 1300 hakkında ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

1300D kötü mü dediniz anlamadım yukarda :) bende almayı düşünüyorum wifi/nfc özelliği gerçekten işime yarayacak bi özellik. arkadaş sonradan 100D mi almış neden almış ne oldu da vazgeçti :) nikon 3300 istiyordum ama onda NFC ayrı bi aparatla oluyormuş soğudum. 1300 hakkında ne dersiniz ?

Bu makinelerdeki wifi,nfc ise yaramaz. Cunku denedigim kadariyla aktarim, hem coook yavas hem de pili cok kisa surede bitiriyor.

Gerci bu normal. Cunku normal boyutta cektiniz 1 fotograf en azindan 7mb olur. 3 dklik video en az 100mb olur.

Bir kac foto veya bir videoyu aktarmaya kalksaniz yarim saat surer.

Yani bir makinede en azindan gunumuz icin wifi aranilacak bir ozellik degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumu kullanıcısına yanıt
    hmm o halde 1300 değil de canon 1200D mi dersiniz yoksa nikon 3300 mü?

standart KİTlerinde titreşim sabitleme özellikleri mevcut mu bu cihazların ?

ve 1200 ile 3300 u en hangi sitede karşılaştırabilirim
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    Daha sonra almak isteyeceginiz lensleri hesaba katarsak canon almaniz daha mantikli. Cunku nikonun af motorlu lensleri daha pahali.

Adinin sonunda IS olan canon lensler, VR olan nikon lensler titresim engelleme ozelligine sahip. Ve bu ozellik cok onemli bir ozellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

hmm o halde 1300 değil de canon 1200D mi dersiniz yoksa nikon 3300 mü?

standart KİTlerinde titreşim sabitleme özellikleri mevcut mu bu cihazların ?

ve 1200 ile 3300 u en hangi sitede karşılaştırabilirim

Canon 1300D ile Nikon D3300 kıyaslanır ise Nikon D3300 baya baya fark atar.

Şöyle bakarsanız,https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-1200D-versus-Nikon-D3300___940_928
    ...ama burada Canon 1200D var diye şaşırmayın. 1300D'nin sensör ve işlemci olarak hiç farkı yok. Sadece cep tel bağlantısı koymuşlar gibi görünüyor kağıt üzerinde. Yani tahminim alacağı sonuç ya aynı olur yada 1-2 puan belki daha iyi olabilir.

Bildiğim kadarı ile ( ! ) bir tek 50mm. F1.8 lenste bu AF motoru durumu var ve fiyat farkı var. Onu da 2.el alırsınız o fark o kadar olmaz. Lensi bu şekilde, bi şekilde halletmek mümkün olabilir ama gövde bu kadar geride olunca o sensörü halletmeniz imkansız.

Yukarıda bahsettiğim 18-55 DC lensi de "standart" diye yediriyorlar kimi zaman. Burada çok gördük, ya bilerek ya bilmeyerek DC lens alıp titrek fotolara doyan !..

Şöyle de bakın,

Kaynak :https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-rebel-t6-1300d-review/4
    Sarı bölgelerde Nikon D3300'ün ne kadar daha iyi olduğunu görüyorsunuz. Özellikle imaj kalitesi yönünde baya fark atıyor. Videoda da çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 6 Şubat 2017; 22:25:27 >
  • hocam iyi güzel konusuyorsun ama amatörüz teknik olayları fazla bilmem :) 1300 vardı aklımda oda pili çabuk biter dedin (NFC yüzünden) ondan vazgeçtim :)
    1200D ile şu nikon arasında kaldım ama nikon piyasası ölü ve lensleri pahalı. şu standart lens idare eder gibi dah ailerde 50'lik mi ne onu alırım belki. Foto çeksin yeter TEL çekimlerinden sıkıldım RAW falan işim olmaz. he arada video çekerim o kadar.
  • beyler bugun bunu arkadas almayi dusunuyoruz ilk defa pro makine alicaz bu konuda daha yeni giris seviyesi olarak bu makineyi bize onerirmisiniz. 1300d ile 1200d arasinda kaldik yardimci olurmusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakobb -- 7 Şubat 2017; 10:34:0 >
  • Bilmeyen bilsin diye şu grafik, linkini paylaştığım test sonucu falan gayet açık.
    imaj kalitesi diyor ve ne kadar fark olduğunu gösteriyor.
    ISO/az ışıkta çekim gücü diyor, farkı gösteriyor. Performans genel anlamda makinanın hızı, video mod olarak video kayıt yeteneği ve kalitesi.
    Hele ki uzun süre kit lens ile kullanırım, belki ileride bir 50mm. 1.8 alırım diyorsanız hem sensörü bu kadar fark yemiş, hem de Canon 1200/1300D'ler 18mp. Nikon D3300 24mp. Bu da ayrıca önemli bir avantaj olacaktır.
  • elime 1200d gecti bedavaya kullaniyim dedim harbiden çöp 1300d ninde farkli olacagini sanmiyorum tabiki telefon kamerasoyla karsilastirinca iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1300d'nin nfc ve wifi olayına aldanmayın. güzel özellik ama 1300d pek iyi makina değil anladığım kadarıyla.
    maximum 100 liraya tüm platformlarda kullanılabilecek wifi'li sd kart iş görüyor.

100d ile 1000 resim çekmişimdir, çok başarılı diyebilirim..
  • quote:

1300d'nin nfc ve wifi olayına aldanmayın. güzel özellik ama 1300d pek iyi makina değil anladığım kadarıyla.
    maximum 100 liraya tüm platformlarda kullanılabilecek wifi'li sd kart iş görüyor.

100d ile 1000 resim çekmişimdir, çok başarılı diyebilirim..

100D zaten iç donanımsal özelliklerine bakılınca 700D dengi, o sınıfta bir makinadır. Yani Giriş-Orta sınıftadır. 1000,1200,1300, gelir ise 1400 serisi ise giriş-alt seviyededir ve asla giriş-orta seviyeye üreticisi tarafından yaklaştırılmaz donanımsal özellikleri ve yetenekleri bakımından. 100D'nin yarın çıkar ise Canon 1400D'den bile iyi olabileceğini beklerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.