Şimdi Ara

2.el OTOMOBİL UZMANI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
18
Favori
5.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba almak isteyenlere araç tavsiyeleri, satmak isteyenlere fiyatlandırma gibi arabalar hakkında her konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
    Yine de bunun dışında ki araba alımı sırasında ki prosedürsel kredi,garanti kasko gibi konular hakkında da sorular sorabilirsiniz.

Arkadaşlar forumu açma amacım sadece insanlara yardımcı olmak. Bu nedenle eğer bilgi alışverişi dışında bir niyetiniz varsa lütfen konuyu boş mesajlarla doldurmayın.

Güncelleme

Değerli arkadaşlar çok fazla direk mesaj alıyorum ve genelde şundan yakınılıyor "benim arabam malum sitede şu kadar ama ben arabamı o fiyata koymama rağmen satamıyorum."

Arkadaşlar 2 çeşit fiyat vardır:
    1- Gerçek piyasa fiyatı yani reel piyasası
    2- Hayal edilen fiyatı

İşte bütün sorun 2. şıkta Hayal edilen fiyatta herkesin arabası değerlidir. Heleki malum sitede incelenen araçları görenler haklı yere şu soruyu soruyorlar onun ki bu fiyatsa benimki hayli hayli şu eder diye ama şunu bilmek lazım onun yazdığı fiyat ne derece doğru. Bu nedenle 6 ay ilanda olan araçlar var.

2. el alacak ve satacak arkadaşlarım piyasa çok net değil malumunuz bazen tutturabilen tutturduğu fiyata alır, satar olabilir. Ama bunlar arabanın gerçek piyasasını değiştirmez .

Bu nedenle 3 sene önce sıfırını 50bin tl'ye almış olan arkadaş bugun arabasına 55bin tl isterse satamaz.

Saygılarımla,

Serkan

Web adresimiz:http://kebapcilaroto.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istoc.ikinciel -- 2 Haziran 2016; 17:45:05 >

• 2015 Fluence Touch 1.5dci EDC.
    Beyaz renk maksimum 20-30 bin km de mumkunse filodan cikmamis.
    Hatasız boyasız arıyorum en fazla kaç para vermeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55000 tl den fazla vermeyin
  • 1.2 tsi motor için düşünceleriniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • konu içinde büyük yazı ile yazmamak
  • Fiat stilo neden fiyat olarak modeline gore dusuk kronik arizasi mi var.
    Focus1 ler neden bu kadar cok tutuluyor ve pahali.
    Honda civic benzin lpg hepsinde cok yakiyo diyolar neden boyle
    Dizel eski araba almak cok mu tehlikeli or:320d eski olanlar ilk cikanlar almak cok mu risk masrafi nasil cikar

• Bu soruların cevabı buraya sığmaz 😊😊

• hayirli işler.
  • istoc.ikinciel kullanıcısına yanıt
    Ford Kuga 1.6 Eceboost 184Hp tork konvertörü sanzımanı nasıldır ? Yakıtı ve performansı ne derece törpüler , bu konu hakkında bilginiz varmıdır ?
  • Hocam yakın zamanda araç değiştirmeyi düşünüyoruz.

Kriterlerimiz

1-Turbo olacak
    2-Benzinli olacak
    3-Sedan olacak
    4-Otomatik olacak

Bu kriterleri göz önüne alınca 1.4 t sport sedan opel astra düşünüyoruz 2012-2013 model ve km olarak en fazla 25-30 bin olmalı.Maksimum bütçemiz 57-58 bin tl bu koşullarda ne dersiniz ? Ne önerirsiniz ?
  • 500L nin ikinci el piyasası size göre nasıldır.
  • Adamı zorlar bu forum ama bilmiş olun
  • Aynen zor forum oldu😊

• 500L olabilir yalnız 2014 üstü az km olmalı

• 2013 yılında 4 yaşındaki kusursuz d sınıfı aracı sıfır b sınıfı fiyatına alabilirken, yani 30 bin TL'ye, günümüzde neden 2012 d sınıfı aracı 40 45 bin liraya alamiyoruz(bunu cevaplarsaniz başlığınizi kanıtlamış olacaksınız benim için)

• dddr D kullanıcısına yanıt
    çünkü fakiriz

• Tabiki cevaplıyayım 2013 te dolar kuru ile bugunkü kur malumunuz % 35-40 oranında değişiklik gösterdi. Araçların tamamında yurt dışından ithal ettiğimiz bir piyasada bulunuyoruz bu fiyatlarda direk bağlantılı bir sevep. Ayrıca son 3 yılda sıfır araçlarda ötv zammı ile bu etken sıfır fiyatlarını dahada yükseltmiş oldu

• Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Fakiriz mi fakirlestik mi? Fakirlestiysek eğer o yıllardan beri her sene satış rekorları kırılıyor du, bu sene biraz düştü herhalde

• Bizler fakirleştik bu bilimsel bir gerçeklik

• istoc.ikinciel kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum, 0 fiyatları yyükseldi, dolar da yükseldi, fakat benim sorum da 0 ve 2.el kıyas ediyorum, o yüzden ben hala bu mevzuyu anlayamadım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.