Şimdi Ara

Askerlik Kağıdım Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar haziran 1997 doğumluyum askerlik kağıdı geldi.Şubat 2017 ye kadar yoklamanızı yaptırın yada varsa erteleme mazeretinizi gösterin diye.Bunları yapmazsanız yoklama kaçağına düşersiniz ve kolluk kuvvetlerince aranırsınız gibi şeyler yazıyor kağıtta.Bu kağıt beni biraz tırsıttı açıkçası.Ben bu sene üniversiteye girmek istiyorum ve askerliğimi ertelettirmek istiyorum.Ama birkaç sorum var:
    1-Tecil yada yoklama yaptırmazsam,Şubat 2017ye kadar polisler tarafından aranma,hakkımda tutanak tutulma ihtimali varmı?Yani en merak ettğim sorulardan biri mesela bi kimlik kontrolü oldu ve polisler sen askerlik yoklamanı yaptırmamışsın bizimle geliyosun yada şurayı imzala deme ihtimalleri varmı.Bu duruma düşmek için yoklama kaçağı mı olmak gerekiyor?
    2-Acele etmeme gerek varmı yani belirlenen süreye kadar istediğim zaman tecil yaptırabilirmiyim?
    3-Tecil yaptırma talebimin reddedilme ihtimali varmı?
    4-Tecil yaptırdıktan sonra yoklama işlemini gerçekleştirmeme gerek varmı?
    Evet arkadaşlar bu soruların cevaplarını konunun uzmanlarından duymak isterim.Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhancloud

Arkadaşlar haziran 1997 doğumluyum askerlik kağıdı geldi.Şubat 2017 ye kadar yoklamanızı yaptırın yada varsa erteleme mazeretinizi gösterin diye.Bunları yapmazsanız yoklama kaçağına düşersiniz ve kolluk kuvvetlerince aranırsınız gibi şeyler yazıyor kağıtta.Bu kağıt beni biraz tırsıttı açıkçası.Ben bu sene üniversiteye girmek istiyorum ve askerliğimi ertelettirmek istiyorum.Ama birkaç sorum var:
    1-Tecil yada yoklama yaptırmazsam,Şubat 2017ye kadar polisler tarafından aranma,hakkımda tutanak tutulma ihtimali varmı?Yani en merak ettğim sorulardan biri mesela bi kimlik kontrolü oldu ve polisler sen askerlik yoklamanı yaptırmamışsın bizimle geliyosun yada şurayı imzala deme ihtimalleri varmı.Bu duruma düşmek için yoklama kaçağı mı olmak gerekiyor?
    2-Acele etmeme gerek varmı yani belirlenen süreye kadar istediğim zaman tecil yaptırabilirmiyim?
    3-Tecil yaptırma talebimin reddedilme ihtimali varmı?
    4-Tecil yaptırdıktan sonra yoklama işlemini gerçekleştirmeme gerek varmı?
    Evet arkadaşlar bu soruların cevaplarını konunun uzmanlarından duymak isterim.Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

Askerlik şubesine gidip tecil dilekçesi vereceksin hepsi bu kadar yazılılara bakma sen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.