Şimdi Ara

4S 8GB'a 9.3.2 Yükleyeyim mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu alalı 2 seneyi geçti. Aldığımda üzerinde 7.1 yüklü idi ve hiç bir güncellem, sıfırlama yapmadım. Ancak telefon çok kasma yapmaya başladı. Artık sıfırlama ya da güncelleme yapmam gerekiyor. Bir arkadaşım asla güncelleme yapma, bilgileri yedekleyip telefonu tamamen sıfırla dedi.

Yeni iOS sürümünün eski modellere odaklı yapıldığı yazıyor ve iki farklı 4S de yüklü olan en son sürüm iOS'u inceledim, hiç fena gelmedi. Ancak o telefonlar 16 GB model...

Sizce ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncelleyecek kadar cesaretli misin? 😂 Bu soruyu sormak bile fena cesaret ister 👏🏻👏🏻👏🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokkek -- 28 Mayıs 2016; 12:08:55 >
  • 8gb olan 4s e yuklenebiliyor mu?
    Benimde 8 gb 7.0.4 versiyon. Güncellemede 8.4.1 yüklenebilir durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 28 Mayıs 2016; 20:10:20 >
  • HanKaĞaN kullanıcısına yanıt
    Telefonun 8G yada 16GB kapasitesi olmasının hızıyla/performansıyla bir ilgisi yok. Eğer 16 GB 4S'te gördüğünüz performans size tatmin edici geldiyse kurabilirsiniz.
  • 4s i galaxy s3 e çevirmek istersen yükle. telefonu öldürüyor resmen. Yerinde olsam hayatta geçmezdim.
  • kendine küfredersin :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüklememi önermeyen kardeşler;

Daha önce 4S'e son güncellemeyi yaptınız mı ya da güncellenmiş bir 4S deneyiminiz var mı? Yoksa 'iPhone'lar son güncellemede her zaman yavaşlar' efsanesine binaen mi kati olarak güncelleme diyorsunuz?

Çünkü ben bugün üzerine son sürüm yüklenmiş iki adet 4S'i inceledim. Benim 4S'de yüklü olan 7.1'den daha yavaş değildi gerçekten. Ben bir fark görmedim. Bu yüzden güncellemeye biraz sıcak bakıyorum ama, konu hakkında bilgisi olan forumdaşlardan bilgi almak için bu konuyu açtım.

Babamda 3GS var ve en son sürümü olan iOS 6 var. Telefon kullanılamayacak bir yavaşlıkta değil. Ben telefondan ilk çıktığı dönemki akıcılığı da beklemiyorum. Çok şişti ve restore yapmam gerekiyor. Güncelleyeyim mi, sıfırlayayım mı, bilemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanKaĞaN

Yüklememi önermeyen kardeşler;

Daha önce 4S'e son güncellemeyi yaptınız mı ya da güncellenmiş bir 4S deneyiminiz var mı? Yoksa 'iPhone'lar son güncellemede her zaman yavaşlar' efsanesine binaen mi kati olarak güncelleme diyorsunuz?

Çünkü ben bugün üzerine son sürüm yüklenmiş iki adet 4S'i inceledim. Benim 4S'de yüklü olan 7.1'den daha yavaş değildi gerçekten. Ben bir fark görmedim. Bu yüzden güncellemeye biraz sıcak bakıyorum ama, konu hakkında bilgisi olan forumdaşlardan bilgi almak için bu konuyu açtım.

Babamda 3GS var ve en son sürümü olan iOS 6 var. Telefon kullanılamayacak bir yavaşlıkta değil. Ben telefondan ilk çıktığı dönemki akıcılığı da beklemiyorum. Çok şişti ve restore yapmam gerekiyor. Güncelleyeyim mi, sıfırlayayım mı, bilemedim...

denedim. böle ıkınıyor bazen tel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• https://youtu.be/iLDcU-J309s Bazen bi video çok şey açıklar

• quote:

Arkadaşım 'iPhone'lar son güncellemede her zaman yavaşlar' efsanesine binaen kati olarak güncelleme dedim. Yalan yok :D Ama büyük ihtimalle de haklıyımdır bence :)

• Instagram ile YouTube hariç çok bıktırıcı bi kasma görmedim ben. Şuan aynı yavaşlığı 7.1'de yaşıyorum zaten. Ben şöyle yapayım diyorum;

Önce 7.1 üzerinde tamamen sıfırlama yapayım, değişen birşey olmazsa en son sürüme güncellerim.

Sıfırlama yapmadan önce bilgisayara yedekleme yapsam, ardından tüm verileri eksiksiz yükleyebilir miyim? iCloud, iOS 8'in altındaki sürümlerde çalışmıyor çünkü...
  • Cihaz 7.0.4 de gayet hızlı ama birçok uygulama ıos 8 ve üstü istiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüksel75 Y kullanıcısına yanıt
    Olmazsa olmaz uygulamaların sürüme uygun versiyonlarını indirebiliyoruz ne var ki... Bunların haricinde diğer uygulamalar benim için çok önemli değil...
  • quote:

İos 8 kullanırken telefon sürünüyordu. sonra ios 6 ya downgrade edince uçmaya başladı.

ama çoğu program ios6 dan desteğini çektiği için tekrar ios 8 e ordada jailbreak yüzünden restore etmek zorunda kalınca öecbur ios 9 a ve o haliyle küçük yeğenime telefon olmaya gitti.

ios9 lu 4s sana yeni, telefon aldırır.

• İphone 4s 16 gb var bendede 5 gün önce dwgişim oldu 7.1.2 geldi yine 9 a geçtim hızlı yanıt yeni yazı tipi pil modu vs baya iyi şeyler var 932 sarj bitmiyor resmen 7 nin bir anlamı kalmadı uygulamalar bile optimize değil

• quote:

Olmazsa olmaz uygulamaların sürüme uygun versiyonlarını indirebiliyoruz ne var ki... Bunların haricinde diğer uygulamalar benim için çok önemli değil...

Mesela twitter

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklife3434

İphone 4s 16 gb var bendede 5 gün önce dwgişim oldu 7.1.2 geldi yine 9 a geçtim hızlı yanıt yeni yazı tipi pil modu vs baya iyi şeyler var 932 sarj bitmiyor resmen 7 nin bir anlamı kalmadı uygulamalar bile optimize değil

Ayarlara baktığımda sadece ayarlar/ yazılım güncelleme dediğimde 8.4.1'e güncelleme görünüyor, 9.3.2 yok. Acaba 8 güncellemesinden sonra mı görünecek. Aslında 9.3.2 görünmesi lazım ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 28 Mayıs 2016; 21:23:23 >
  • u.r.k. U kullanıcısına yanıt
    8'in yavaşlığını ben de görmüştüm. Ancak iOS 9'lu 4S denediniz mi bilmiyorum ama, iOS 9 biraz da eski model iPhone'lara odaklı hazırlanmış bir sürüm. iOS 8 yavaşlığını yaşatmıyor. Üstte yazdığım gibi, benim incelediğim iOS 9'lu 4S'in yavaşlığı ile, 7.1'in yavaşlığı arasında ben Instagram ve YouTube haricinde bir fark görmedim. Ama yine de belki sıfırlayınca kendine gelir diye önce 7.1'i sıfıralama yapacağım...
  • blacklife3434 B kullanıcısına yanıt
    Bende de şarj sorunu ve kasma problemleri hasıl oldu. Bu yüzden hangisini yapayım diye konu açtım zaten. Sizce yükleyeyim mi yani?
  • quote:

8'in yavaşlığını ben de görmüştüm. Ancak iOS 9'lu 4S denediniz mi bilmiyorum ama, iOS 9 biraz da eski model iPhone'lara odaklı hazırlanmış bir sürüm. iOS 8 yavaşlığını yaşatmıyor. Üstte yazdığım gibi, benim incelediğim iOS 9'lu 4S'in yavaşlığı ile, 7.1'in yavaşlığı arasında ben Instagram ve YouTube haricinde bir fark görmedim. Ama yine de belki sıfırlayınca kendine gelir diye önce 7.1'i sıfıralama yapacağım...

ios 9 la ios 8 arasında fark yok. 7 den sonra 4s çöp oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.