Şimdi Ara

Sabit Çözünürlükte Ekran Boyutunun Görüntü Kalitesine Etkisi (Asus MX259H-VX239H)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba. Bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istediğim bir konu var.

Ofiste çizim/tasarım işleri için kullandığım monitörümü değiştirmek, aynı amaçla yeni bir monitör almak istiyorum. 1920/1080 çözünürlüğünde bir panelin 23'' olması ile 25'' olması arasında kalite açısından ne gibi bir fark vardır? Canlı karşılaştırma yapmak için mağazaya gittiğimde bunu kontrol edebilmem için 25'' boyutunda monitör yoktu. 25'' için daha yüksek bir çözünürlük mü gerekir? Yani ideal görüntüyü bozmamak adına.

Şuan kullandığım monitör 18.5''. 25'' monitorün de açıkçası büyük gelebileceğini düşünüyorum. Kararsız kaldım.

Düşündüğüm modeller : 23'' Asus VX239H ile 25'' Asus MX259H

Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Saygılar.

• 0.tolerans 0 kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz uygunsa MX259H alın, tasarımı çok daha güzel.
  • erkange E kullanıcısına yanıt
    Aslında benim beğendiğim de MX modeli ama forumları okuduğum zaman çok eleştiri almış bu model. Aslında MX239H ve MX279H a göre daha yeni paneli var. VX modeli ile ilgili pek olumsuz bir şey yok. VX'te karar kılamamın tek nedeni şuan ekran boyutuna karar verememiş olmam. Aynı çözünürlükte boyut büyüdükçe netlik azalır diye düşünüyorum, ancak ne kadar azalır kestiremiyorum. Aldığıma pişman olmak istemem. Cevap için teşekkür ederim.
  • 0.tolerans 0 kullanıcısına yanıt
    VP239H Olanını alın aynı monitörün son çıkan modeli VX239H 2013 Paneli
  • Yorum ve model öneriniz için teşekkürler. VP serisinin VX'e göre özellikleri kırpılmış biraz. Size göre VP daha iyi sanırım aklımda olsun. Tekrar teşekkürler.
  • never_ever N kullanıcısına yanıt
    Özelliklerinin Kırpılıp kırplılmadıgı hakkında bilgim yok ben VX239H Kullanıyorum memnunum daha yeni modelinin VP Serisi oldugunu sözleyemek istedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.