Şimdi Ara

Iphone SE Home Tuşu Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu çıkar cıkmaz Turkcell hattımın üzerine aldım.

Son 2-3 gündür home tuşu sertleşti ve basınca bişe kırılmış gibi bi ses çıkıyor. Bazen yumuşuyor bazen acayip sertleşiyor.

Özellikle uzun süre kullanmadıgımda home tuşuna basınca inanılmaz sertleşiyor. Bu arada hiçbir şekilde hor kullanmadım ve kesinlikle düşürmedim. Size sorum;

- Değişim yaparlar mı ?

- Ve telefonu nereye vermeliyim. Adana'da yaşıyorum ve en hızlı şekilde nasıl sonuc alabilirm ?

- Zorlu ya da Akasya'ya götürsem hemen değişim yaparlar mı ?

• Pimpiriklisin. Hepsi bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Wiggle kullanıcısına yanıt
    Normalde böyle bi mesaja cevap vermezdim ama dayanamadım.

Bu telefona 2.000 TL civarı para veriyoruz ve henüz 1 aylık olmasına rağmen böyle bi sorun çıkardı. Hiçbir kötü kullanım olmamasına rağmen bunu yapıyorsa telefon sorunludur.

Bunun pinpirikli olmakla alakası yok, bozuksa onarılır veya değiştirilir.

Lütfen sorunumla ilgili mesajlar atın arkadaslar,tartısma amaclı konu acmadım.
  • Hocam bende geçen ay ip 5s aldım sıfır ilk 2 hafta aynı dediğiniz sorun bendede vardı bazen düzelip bazen garip bir ses yapıyordu takılı kalıyor gibi servise verecektim fakat biraz daha beklemek istedim 1 aya yaklaşınca tuş düzeldi şu anda bir sorunu yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yaşadığın şey gayet nırmal bir şey tuşların altındaki malzemeden kaynaklanıyor ve tv kumandalarında bile bu vardır. Teknik konuda bilgili arkadaşlar daha bilimsel yönden açıklayabilirler. Üstteki arkadaş doğru söylemiş diyebilirim.

• MA11 kullanıcısına yanıt
    Tartışalıö diye yazmadım. Benim telefonum da böyle ilk günde böyleydi son günde. Değiştirdim yenisi de ilk günde böyleydi hala da böyle.
    6s kullanıyorum.

• İlk başlarda fazla umarsamamıştım fakat bugun özellike acayip sertleşti ve basınca inanılmaz ses çıkarıyor.

Akasya veya Zorlu'ya versem değişim yaparlar mı ?

Birde bunlar dışında hangi garantilere verirsem en kolay sonucu alabilirim ? Cihaz sanırım KVK garantili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MA11

Normalde böyle bi mesaja cevap vermezdim ama dayanamadım.

Bu telefona 2.000 TL civarı para veriyoruz ve henüz 1 aylık olmasına rağmen böyle bi sorun çıkardı. Hiçbir kötü kullanım olmamasına rağmen bunu yapıyorsa telefon sorunludur.

Bunun pinpirikli olmakla alakası yok, bozuksa onarılır veya değiştirilir.

Lütfen sorunumla ilgili mesajlar atın arkadaslar,tartısma amaclı konu acmadım.

4.500 liralık cihaz kullanıyorum. Bazen bende de oluyor. Olay parada değil.

Cihaz değişimi yapmazlar bence.
    Aynen dediğiniz gibi bekleyince sertleşiyor biraz basınca yumuşama oluyor fakat bende bu aorun geçti çok kafanıza takıyorsanız apple ile görüşün hangi aervis daha hızlı sonuç verir o konuda bir bilgim yok malesef

Hocam dört yıldır 4S kullanıyorum, ilk aldığım zaman dediğiniz gibiydi bende de durum ve sizin gibi kafama takmıştım ben de, ancak telefonum yurtdışı olduğu için garantiye de verememiştim. Daha sonra umursamamaya başladım ve zamanla kullandıkça da bu olay kayboldu. Değişim yapacaklarını sanmıyorum, ancak telefonunuz garantili, İstanbul'a gitme şansınız varsa şansınızı deneyin derim ben. Ancak dediğim gibi, umursamayınca ses kayboluyor
  • O ses normal kardeşim parmak izi okuyucu ve kristaller var
  • bu ses çok normal aynı soruna sahiptim alkolü kulak pamuğuna batırıp home tuşu üzerinde bastırarak gezdirdim ve tuş artık ses çıkarmaz oldu ama asıl sesin sebebi TOUCH ID'den kaynaklanıyor

Sanki tuşun içinde bir şey varmış gibi gıcırtılı çalışıp sonraki basışlarda geçici olarak düzeliyorsa bu sorun benim 5s telefonumda da vardı.
    Zorlu'da ön panel değişimi yaptırdım sorun çözüldü,gıcırdama yapmıyor artık.
  • Hatrısayılır paralara telefon satıyorlar üzerinde tek tuş olan telefonun genel sorunu bu tek tuş oluyor. Birden fazla tuşlu yapsaydılar telefonun hali ne olurdu acaba

• Degişim yapmazlar hocam direk panel degişimi yapılıyor.
    Bir kaç gün evvel touch id cıtlama sesi yüzünden bende verdim ve panel degişimi yapıldı. Cihazı teslim aldıgımda sol ve sag üst ekranın tepkisizligini tabiri caizse cin malı basmatik ekranlar gibi tepki verdigini gördüm birde üstüne power tuşu öncesine göre birkaç mm içeri girmişti. Tekrar akasyaya yolladım arkadaş aracılıgıyla, 10 dk'da yenisiyle degiştirdiler

• bende aynı problem değişim yaptılar. 4S de :D

• Bence bu bi sorun değil. Basış şiddetine göre farklılık gösteriyo. 7 yıldır 4 farklı iphone kullanıyorum daha dikkat etmemiştim home tuşuna basış olayına. Sen diyince baktım peş peşe 10 kere bastım her seferinde farklı hissiyat uyandırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: MA11

Telefonu çıkar cıkmaz Turkcell hattımın üzerine aldım.

Son 2-3 gündür home tuşu sertleşti ve basınca bişe kırılmış gibi bi ses çıkıyor. Bazen yumuşuyor bazen acayip sertleşiyor.

Özellikle uzun süre kullanmadıgımda home tuşuna basınca inanılmaz sertleşiyor. Bu arada hiçbir şekilde hor kullanmadım ve kesinlikle düşürmedim. Size sorum;

- Değişim yaparlar mı ?

- Ve telefonu nereye vermeliyim. Adana'da yaşıyorum ve en hızlı şekilde nasıl sonuc alabilirm ?

- Zorlu ya da Akasya'ya götürsem hemen değişim yaparlar mı ?

Aynı sorunu Iphone 6 cihazımda yaşadım ve apple ön panel değişimi yapacağız dedi. Ekran değişiminden sonra kalibrasyon başarılı olmayınca yeni cihaz verdiler. Benim cihazımın home tuşunun arasına sanki kum kaçmış gibiydi ve soğuk havalarda bu problem daha fazla oluyordu.

• Benım sorunumu halletsinler değişim olmasada olur. Tek sıkıntım 1.5 aylık telefonda böyle bir sorun çıkması.

Zorlu'dan randevu aldım gidip görüşeceğim,durumu yazarım buraya.
  • Hallederler aklınız kalmasın ;)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.