Şimdi Ara

İş yerleri köle arıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu gün çok sevdiğim bir abime iş bakmak için yola koyulduk. Kendisi hizmet sektöründe ama gel gelelim..........
    Resmen köle arıyorlar. Hele yemen kahvesi ve Osmanlı kahvesi asgari ücret ödüyor, fakat yatan maaşın 340 TL sini geri istiyor. Günde 12 saat çalıştıranlar sigorta yapmayanlar. Adam evli perişan halde :(
    Millet neden şikayet etmiyor ? Herkes halinden memnun herhalde ?
    Başkalarını zengin ettiğimiz yeter. Patron neden aman iş bulamam mantığı yüzünden çalışmıyor kölelik yapıyoruz.
    Bu maliyeci vs bakanlar ne iş yapıyor ? Anlamak mümkün değil.
    Biliyorum ezelden beri böyle demek ki millet halinden memnun

• Biz isyan edelim sen de kaymağını ye.
  • Bugün 20 işvereni şikayet ettim. Sadece şikayet etmek yetmiyor.
    Biliyorum evde ekmek bekleyen insanlar var fakat bu böyle yürümez arkadaşım.
  • Tabi kaynar, buna bu halk müstehaktır. İşverenlerini yolunacak kaz olarak gören hükümet, dış geliri elinin tersiyle itmektedir. Elimizde varolan işverenler ise kar etmek için hıncını işçi sınıfından çıkarmaktadır. Arz talep işi bunlar, adam çoksa işgücünün değeri azalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakma ama hiçbirinize acımıyorum çünkü biliyorum ki işveren olsan sen de aynısını yapacaksın. Vergi kaçıracaksın. Fiş kesmeyeceksin. Anca çalışan olunca şikayet ediyorsunuz. Daha alışveriş yaptığınız yerden fiş dahi istemiyorsunuz.
  • Bizde esnafız deri üzerine :) Personel sayısı 50 ve hiç kimsenin hakkı yenmiyor.
    Ön yargılı olma derim :)
  • Bende haftalık olarak 350 lira alanları anlamıyorum, başka bir şeye kafa yorup günde 50 liralık minimum satış yapsan kendi işinin patronu olursun.

Yine de asgari ücrete çalışıp hedefleri büyük olanlara bir şey diyemem, toyken bende asgariye çalışırdım şimdi altımda birini çalıştırıyorum, asgariye çalışırken de atölye açacağım diye birikim peşindeydim.

Bu ülkede ne kurnazlıklar dönüyor, sadece sigorta primini ödememek için kaçan patronları geçtim elemanlar da belirli bir zamandan sonra işsizlik maaşı almak için sigortadan çıkmayı göze alıyorlar. Karaktersizlik iki taraflı olarak da diz boyu.
  • Yalakalarin milyonlarca lira vergi borclari tek kalemde silinir, acisini zam yaparak garibandan cikartan devlet asgari ucretliyi mi dusunecek?

En yakin ornek oturdugum semtte bir lokantayi sigortasiz isci calistiriyo diye zabitaya sikayet ettim, ertesi gun teftise geldiler oturup çay icip gittiler. Sonradan ögrendim ki belediye baskaninin arkadasiymis lokanta sahibi.

Hak, hukuk falan devlette arkasi saglam olana yarar, gerisi teferruat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Bende haftalık olarak 350 lira alanları anlamıyorum, başka bir şeye kafa yorup günde 50 liralık minimum satış yapsan kendi işinin patronu olursun.

Yine de asgari ücrete çalışıp hedefleri büyük olanlara bir şey diyemem, toyken bende asgariye çalışırdım şimdi altımda birini çalıştırıyorum, asgariye çalışırken de atölye açacağım diye birikim peşindeydim.

Bu ülkede ne kurnazlıklar dönüyor, sadece sigorta primini ödememek için kaçan patronları geçtim elemanlar da belirli bir zamandan sonra işsizlik maaşı almak için sigortadan çıkmayı göze alıyorlar. Karaktersizlik iki taraflı olarak da diz boyu.

Katılıyorum. Ne ahlak var ne vicdan ama müslümanlığa gelince kimse laf söyletmez. Beğenmedikleri 'kafir patron' hepsinden vicdanlı ve ahlaklı.

• Amedra kullanıcısına yanıt
    Hocam 5 yıldız oteller bile ne doğru düzgün maaş veriyor nede mesai parası veriyor.
    Düzgün bir iş bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor. Aylık kazançları 4 5 milyon Türk lirasını bulan adamlar 3 5 kuruşun peşinde küçük esnaf tam kan emici vaziyette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_web

Yalakalarin milyonlarca lira vergi borclari tek kalemde silinir, acisini zam yaparak garibandan cikartan devlet asgari ucretliyi mi dusunecek?

En yakin ornek oturdugum semtte bir lokantayi sigortasiz isci calistiriyo diye zabitaya sikayet ettim, ertesi gun teftise geldiler oturup çay icip gittiler. Sonradan ögrendim ki belediye baskaninin arkadasiymis lokanta sahibi.

Hak, hukuk falan devlette arkasi saglam olana yarar, gerisi teferruat.

Zabıta sigortayı denetleyemez ki? Maliyeye şikayet etmen gerekiyor ki maliye çok ciddi. Çat diye cezayı kesiyor ve tanıdık falan da işlemiyor. Zabıta kabahatlar kanuna göre hareket edebilir anca işte gürültü, kirlilik falan.
  • boşamı diyoruz işçiler örgütlensin diye.örgütlü bir halkı hiç bir güç yenemez.en güçlü örgüt halkın,egemen işçilerin örgütüdür.
  • Evet doğru söylüyor. Zabıtalar rüşvet peşinde varsa belki 1 2 tane işini ciddi anlamda yapanlardır.
    Koca şirketler mağaza zinciri kurmuş adamlar bile bunun peşindedir.
  • Hocam nasıl şikayet ediyorsunuz işliyormu şikayet, bildiğim part time çalıştıran ve sigorta yapmayan yer var part -time sigorta zorunlu mu? Herhangi bir girdi çıktı yok iş yerinde pcde saatler yazıyor saate göre çalıştırıp ücreti veriyorlar sigorta yok nasıl şikayet ederim 170 ilgilenir mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim ülkedeki büyük bir kesim başkasını zengin edip kendisini sömürttürüp mutlu olan ses çıkarmayan cahil biatçı bir kesimdir bu ülkede işçilerinde hakkı yenir halklarında. İşçiler sesini duyurmaya kalksa polis biber gazıyla saldırıp göz altına alır koyunlarda vatan haini diye oturdukları yerden küfür ederler adamlara. Bu ülke dünyanın cehennemi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.