Şimdi Ara

Lol için 144 hz 1.000 küsür liralık ekran almaya değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimdeki ekranın 75hz desteklediğini öğrendikten sonra 60fps ile 75fps arasindaki farki gorunce ekranları araştırmaya başladım.

Prof oyuncular ve streamlerların sistemlerine baktığımda bir çoğunun 144hz(140-150fps)ile oynadığını gördüm. (Özellikle gosu sistem özelliklerinde belirtmiş)

60hz ile 75hz arasinda bu kadar akicilik farki varsa acaba 144hz bir monitör nasil olur diye düşünmeden edemedim.

144 hz 1ms tepkimeli ekran kullanan var mı? Değer mi sizce? 75 hz bir ekran yeterli mi lol için?

Elimdeki ekran 900p, 75hz, 5ms tepkimeli bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 25 Mayıs 2016; 14:57:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekran alınmaya değer de lol için değer mi bilmem
  • kedi_adam kullanıcısına yanıt
    Evet onu farkettim de cogunlukla lol oynuyorum. Sistemi yenilemişken monitoru de yeniliyim dedim. Arada diger oyunlari da oynarim, Ama dedigim gibi tek tük. Lol oynayan biri anlar dediğimi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: M 9

Evet onu farkettim de cogunlukla lol oynuyorum. Sistemi yenilemişken monitoru de yeniliyim dedim. Arada diger oyunlari da oynarim, Ama dedigim gibi tek tük. Lol oynayan biri anlar dediğimi :)

1.000TL ye 49'' FULL HD 200hertz 60ghz Tv aldım bence monitörü boşver tv al , gerçekden inanılmaz oluyor 4k daha iyi olur ama oyun için fazla.

Sttutering yok input lag yok ben monitörden farkını göremedim.
  • FİT GYM kullanıcısına yanıt
    Hocam tvlerdeki hertz ile bu hertz teknik olarak aynı değil diye okumuştum. Televizyonlardaki şişirilmiş hertz görüntülemede farklılık yaratıyormuş oyunlara vs pek etkisi yokmuş. Şuan piyasada en fazla 165 hz bilgisayar monitoru var. O da asus predator mü ne fiyati 9bin tl civarında 24" oyuncu monitoru. Farkı burdan anlayabilirsin

Yoksa benimde aklima gelmedi degil boşta duran samsung 4khd ekranı pcye baglamak :)) kör eder adamı valla büyük ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 25 Mayıs 2016; 15:29:11 >
  • Maddi açıdan zor bir duruma gireceksen tabii ki de alınmaz. Elinde imkan varsa da gerçekten vakit harcayacaksan da tabii ki de alınır. Biraz ayrıntı vermeniz lazım
  • CrashBone kullanıcısına yanıt
    2.el 900-1300 liraya kadar falan temiz bulabilirim elden tanıdıktan vs. Eğer gerçekten fark yaratıcaksa (60dan 75 e o kadar fark olduysa 144 ne olur pek kestiremedim). Bırak normal lag i bilgisayarin en ufak kasılması bile tilt ediyor beni. Ozellikle maini adc olan biriyim ve late game teamfightlarda o fpsnin 45 e hatta 25 e düsmesi tam cinayet, kite ve pozisyon alma performansını çok düşürüyor. O yüzden sistemi baştan yeniliyorum, mönitörü de dahil etsem mi işin içine dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 25 Mayıs 2016; 16:54:07 >
  • quote:

Hocam tvlerdeki hertz ile bu hertz teknik olarak aynı değil diye okumuştum. Televizyonlardaki şişirilmiş hertz görüntülemede farklılık yaratıyormuş oyunlara vs pek etkisi yokmuş. Şuan piyasada en fazla 165 hz bilgisayar monitoru var. O da asus predator mü ne fiyati 9bin tl civarında 24" oyuncu monitoru. Farkı burdan anlayabilirsin

Yoksa benimde aklima gelmedi degil boşta duran samsung 4khd ekranı pcye baglamak :)) kör eder adamı valla büyük ekran

Çok fazla kurcalamadım bilmiyorum daha önce 1 ms monitörüm vardı içine su kaçtı bozuldu bende gdip 49'' Tv aldım bağladım pc'ye dibinde oturmazsan problem olmaz diye düşünüyorum yoksa gerçekden kör eder adamı akşamları lol oynuyorum çok değişik oluyor daha çok zevk alıyorum oyundan kocaman ekranda lol oynamak futbol macı oynamak fps oyun ayrı bi zevk veriyor.

• Lol için pc ye vida almaya bile değmez.
  • quote:

Elimdeki ekranın 75hz desteklediğini öğrendikten sonra 60fps ile 75fps arasindaki farki gorunce ekranları araştırmaya başladım.

Prof oyuncular ve streamlerların sistemlerine baktığımda bir çoğunun 144hz(140-150fps)ile oynadığını gördüm. (Özellikle gosu sistem özelliklerinde belirtmiş)

60hz ile 75hz arasinda bu kadar akicilik farki varsa acaba 144hz bir monitör nasil olur diye düşünmeden edemedim.

144 hz 1ms tepkimeli ekran kullanan var mı? Değer mi sizce? 75 hz bir ekran yeterli mi lol için?

Elimdeki ekran 900p, 75hz, 5ms tepkimeli bu arada.

Bende sadece lol oynuyorum. 3-4 ay once aldim 144hz monutor, bundan onceki monutorse bu baska bisey diyorum. Aliskanlik yapiyor, degermi degmez miye gelince her kurusu hakettigini dusunuyorum.
    Tavsiyem imkaniniz varsa deneyin, alin pisman olmazsiniz.

Edit; bu arada tam performans icin ekran kartinizin gtx670 veya uzeri olmasi 144hz i desteklemesi gerekir. Zira monutorum 144hz deyip dusuk seviye ekran kartiyla 144hz goruntu alamazsiniz. Kartinizin destekleyip desteklemdigine bakin once.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_KHA -- 25 Mayıs 2016; 16:05:23 >

• Değer ekran kartında sağlamsa gider

• quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

quote:

1.000TL ye 49'' FULL HD 200hertz 60ghz Tv aldım bence monitörü boşver tv al , gerçekden inanılmaz oluyor 4k daha iyi olur ama oyun için fazla.

Sadece buyuk ekran a gecmissiniz, 60hz yukarisinda oyun oynamadan film izlemeden yorum yapmayin bence. Bakin tavsiye ve incelemelere videolar var youtube ta, birsey fark edemediniz mi gidin bir teknomarkete deneyin. Gozunuzde sorun yoksa lag input varmiymis yokmuymus o zaman soyleyin

• Gtx 1070 i bekliyorum. Fiyatı yüksek olursa duruma göre gtx 970 veya 980ti alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 25 Mayıs 2016; 16:16:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_KHA

quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

quote:

Sadece buyuk ekran a gecmissiniz, 60hz yukarisinda oyun oynamadan film izlemeden yorum yapmayin bence. Bakin tavsiye ve incelemelere videolar var youtube ta, birsey fark edemediniz mi gidin bir teknomarkete deneyin. Gozunuzde sorun yoksa lag input varmiymis yokmuymus o zaman soyleyin

Eee oyun film için aldım diyorum oynamadan izlemeden nasıl bu fikre sahip olabilirki insan zaten ??? inceleme hepsine baktım tabiki 3.000TL lik Tv'ler arasında farklar olucak varda zaten, ama ben öyle aman aman farklar göremedim lolde, fps oyunlarında ve filmde. input lag olayını çok araştırdım almadan önce sizde 144ghz'lik monitör var diye abartmayın isterseniz, oyuncu monitörü değil bendeki sıradan bir tv sonucda ikisini kıyaslamak saçma, ben 27'' monitörde kullandım şimdi bunuda kullanıyorum büyük ekranın verdiği o tadı vermiyor ufak monitör isterse 500ghz olsun.

Peki ghosting testi yaptınız mi? Gecikme olcumu vs? Youtube ta tv vs monitör karsilastirmasi vardi. Ayni ekran kartına hem tv hem monitor baglamisti tepkisellikte tv fark yiyordu. Oyun monitörde oynanir. Konsolcuysan farkli tabi.

Cevaba gelirsek 144hz monitorler dışında kalanlardan nefret edebilirsiniz.

• Hala tüplü monitör kullanıyorum
    Valla 144hz kaymak gibi oluyor diyebilirim. Kalite degil akicilik acisindan. Buyuk ekranda denemistim bende, araba kullanırken nasıl sağ aynaya bakmak için kafamızı çeviriyoruz aynısı minimapte oluyordu. Çok göz yoruyor:) uzağa alınca da detayları görmek için kendini kasıyorsun yine yoruyor

• Verdiğin 1000 liraya için acımıyorsa sıkıntı yok ama yinede lol için değmez.

• ben anlamadım ki bunun ekranla ne alakası var , her haltı 300 liralık monitorde de yapamıyor musunuz. Oyun akıcı olsunda Fps oyunu kadar gerekli mi
    daha fazla yükselmek için ekranı bahane ediyorsanız boşverin oynamayın
  • M 9 kullanıcısına yanıt
    GTX 980 ile aynı fiyatta olacak yüksek ihtimal. 980Ti alacak bütçen varsa 1080 al 2850 TL Türkiye fiyatı, Ti lar 3000+. 144Hz monitörü alabiliyorsan kesinlikle al.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.