Şimdi Ara

en uygun fiyatlı 144hz monitör?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Hangi siteye girersem gireyim 144 hz filtresini bulanıyorum, hatta sanki bile bile inatla "hz" ibaresini eklemiyolarmış gibi fiyat araştırması yapamadım tam anlamıyla.
    Çoğu 144 hz 1 ms sanırım. Inç veya diger ozellikler onemli degil. En uygun fiyatlı 144 veya 122 hz monitör nedir şuan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 25 Mayıs 2016; 10:44:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vg248qe flicker free yok

Xl2411q renkleri berbat

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Sistem yeniliyorum da, çoğunlukla lol oynuyorum fakat sistemi kurduktan sonra diğer oyunları da azar azar oynamayı düşünüyorum.
    Mönitörümün 75hz destekledigini ogrendim(5ms gecikme sureli samsung 900p ayarda). 60hzden 75 e yükseltince çok daha iyi performans aldım. Acaba lol gibi bir oyun için 144hz monitör almaya değer mi sence?

• quote:

Orijinalden alıntı: M 9

Teşekkür ederim.
    Sistem yeniliyorum da, çoğunlukla lol oynuyorum fakat sistemi kurduktan sonra diğer oyunları da azar azar oynamayı düşünüyorum.
    Mönitörümün 75hz destekledigini ogrendim(5ms gecikme sureli samsung 900p ayarda). 60hzden 75 e yükseltince çok daha iyi performans aldım. Acaba lol gibi bir oyun için 144hz monitör almaya değer mi sence?

144hz fareyi ilk hareket ettirdiğinde bile anlayabiliyorsun yani masaüstü kullanımında da işe yarar. Lol dota2 gibi oyunlarda 144hz şart değil, asıl fark fps oyunlarında ortaya çıkıyor. Param çok diyorsan 144hz alabilirsin fakat kendini zora sokup 144hz alacaksan lol için gerek yok derim. Fakat şu an ki monitorunden memnun değilsen ve monitor almak zorundaysan 144hz alabilirsin. Ayrıca oynadğın oyunlardan +144fps alamazsan 144hz monitorun bir anlamı olmuyor, ne kadar fps alırsan hz de o kadar görürsün.

Bu saaten sonra 24inch 144hz alıncaksa MG248Q alınmalı daha geçen ay dünyada satılmaya başladı, türkiyeyede 1 haftadır satılıyor. 1500 tl, yanında doom veriyor onuda 100 tl ye satarsın 1400 tl ye denk gelmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 25 Mayıs 2016; 15:30:25 >

Anladım. Sistemi yeniliyorum 1 aya falan anca toplarım hatta gtx 1070 in çıkmasını bekliyorum. Ekranımdan memnunum da acaba ekranı da değiştirsem mi dedim. Baktığımda çoğu prof lol oyuncusu ve streamer 144hz kullanıyor, turnuvalarda da keza öyle. Deneme imkanı bulursam adeks gibi bir cafede deniycem duruma göre alabilirim. Önerdiğin modele de bakıcam. Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 25 Mayıs 2016; 15:39:46 >
  • quote:

Merhabalar. Hangi siteye girersem gireyim 144 hz filtresini bulanıyorum, hatta sanki bile bile inatla "hz" ibaresini eklemiyolarmış gibi fiyat araştırması yapamadım tam anlamıyla.
    Çoğu 144 hz 1 ms sanırım. Inç veya diger ozellikler onemli degil. En uygun fiyatlı 144 veya 122 hz monitör nedir şuan?

asus vg248qe modelini düşünebilirsin vatanda şuanda 1114tl ye satılıyor.http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg248qe-1ms-144hz-full-hd-hdmi-dp-3d-gaming-monitor.html

• quote:

Anladım. Sistemi yeniliyorum 1 aya falan anca toplarım hatta gtx 1070 in çıkmasını bekliyorum. Ekranımdan memnunum da acaba ekranı da değiştirsem mi dedim. Baktığımda çoğu prof lol oyuncusu ve streamer 144hz kullanıyor, turnuvalarda da keza öyle. Deneme imkanı bulursam adeks gibi bir cafede deniycem duruma göre alabilirim. Önerdiğin modele de bakıcam. Teşekkürler :)

Mesela 1070 alacaksan kesinlikle 144hz de al derim çünkü 1070 ile her AAA oyundan +60 fps alırsın, dota lol csgo gibi oyunlarda ise +250 FPS. Bu kadar FPS alabilen kart varken gidip 60-75hz bir monitor kulalnırsan kendi kendine kartını sınırlamış olursun yani sen lolu 250 fps de oynasan bile monitorun en fazla 70hz ise 70fps görürsün.

Profosyonel oyunculara donanımı sponsorlar verir, turnuvalarada yine sponsorlar verir. Bu yüzden hepsinin 144hz monitor kullanması normal %90'ı kendi cebinden para verip almaz özellikle moba oynayanlar.

Anladım. Yani lol için şart değil ama boyle bi sistem topladıktan sonra da öteki oyunlara da zaman ayırmamak, düşük hz bir ekran kullanmak saçma olur yani.

• M 9 kullanıcısına yanıt
    Fiyat anlamında çok uygun birşey istiyorsan VG248QE 1100 TL civarlarında, Tavsiyem arkadaşında önerdiği gibi MG248Q Türkiyede satışta ve oldukça başarılı bir monitör ve piyasada 1500 TL den bulabilirsin aşağıdaki linkte monitörü incele derim.

http://forum.donanimhaber.com/m_116030167/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cho35

Fiyat anlamında çok uygun birşey istiyorsan VG248QE 1100 TL civarlarında, Tavsiyem arkadaşında önerdiği gibi MG248Q Türkiyede satışta ve oldukça başarılı bir monitör ve piyasada 1500 TL den bulabilirsin aşağıdaki linkte monitörü incele derim.

http://forum.donanimhaber.com/m_116030167/tm.htm

Peki ne gibi farklar var o iki monitor arasında? Ikisi de asus 144 hz 1ms tepkime süreli 24" ekran. Panel farkı mı var acaba?

24" den başka çeşitliliğe gidemiyoruz sanırım bu fiyat aralığında. Widescreen vs.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.