Şimdi Ara

iPhone 7 sızıntıları detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaz aylarına yaklaşmamız ile birlikte, yeni nesil iPhone modelleri ile ilgili sızıntılar da arttı ve daha net hale gelmeye başladı. Son olarak internete düşen bileşenler ve tasarım plakaları, pek çok konuda soru işaretlerini gideriyor.

Daha önceki bilgilerde, iPhone 7 modelinde OIS destekli bir arka kamera, iPhone 7 Plus modelinde ise OIS destekli çift sensör kombinasyonu yer alacağı ifade ediliyordu. Arka kapak bileşeni ve tasarım plakalarına baktığımızda, iddiaların güçlendiğini görebiliyoruz. Hatta iPhone 7 modelinde, kamera yuvasının biraz daha sol üst köşeye yaklaştığı ve büyüdüğü söylenebilir. Muhtemelen OIS desteği ve yüksek kalite optimizasyonları, böyle bir büyümeye neden oldu.

Diğer taraftan, arka kapak tasarımında da değişiklik var ve anten çizgilerinin alt-üst kenarlara çekildiği gözlerden kaçmıyor. Böylece, kullanıcının anten ile olası etkileşimlerinin en aza indirilmesi amaçlanıyor.

Ayrıca Bkz.Android N arka plan güncellemesi, her telefona uygun olmayacak

3.5mm kulaklık girişi konusunda, farklı kaynaklar değişiklik olmayacağını ifade etmişti. Bu bakımdan, dış tasarımın yukarıdaki küçük ayrıntılar dışında büyük bir değişikliğe uğramayacağı tahmin ediliyor. Boyutlar ise yine 4.7 inç ve 5.5 inç olarak devam edecek.

Kaputun altında ise önemli değişiklikler mevcut. Yonga seti tarafında daha güçlü ve bir ihtimal 10nm fabrikasyon süreci ile üretilecek Apple A10 yer alırken, iPhone 7 Plus için 3GB RAM olabileceği ifade ediliyor. Yine iPhone 7 Plus modelinde 256GB depolama seçeneği de yer alacak.

Tim Cook, yeni iPhone modelleri için tüketicinin olmadan yaşayamayacağı özelliklere sahip olacağı tanımlamasını kullanmıştı. 3GB RAM, 256GB kapasite seçeneği veya çift sensör kombinasyonu bu tanımlamanın içerisinde mi bilemiyoruz. Tüketicinin yeni modellere göstereceği ilgi çok önemli zira bu yıl satışlarda düşüş yaşayan Apple, kısa sürede toparlanma sürecine girebilir. 

iPhone 7 sızıntıları detaylanıyor 

• Bir meizu pro 6 gördüm sanki...

• o pörtlek kamera çıkıntısıyla masada asimetrik duruşuna herkesin hayran kalacağına eminim

• Apple'ın şu açıdan köşeye sıkıştığını düşünüyorum. İzledikleri strateji gereği kasa inceliği gibi faktörlerden dolayı pili büyütemiyorlar.

Bu yüzden istedikleri performansı ortaya çıkaracak bileşenleri kullanamıyorlar gibi geliyor. Ekran çözünürlüğü ve parlaklığı mesela.

Artık pil kapasitesinin diğer bileşenlere sıkıntı yarattığı bir döneme giriyor gibiler.

Tabi bunlar benim tamamen sallamasyon fikirlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 25 Mayıs 2016; 10:38:25 >
  • Tasarım 6 serisinden çok çok daha güzel olmuş. Hiç değilse Apple markası olduğu belli. Apple fanları atladı hemen apple yaptı diye 6'ye. sahte samsunglardan bir farkını göremedim ben 6 için. Bunun arka tasarımı güzel, traşlanmış metalle çok iyi görünür.

• Maymun oyuncağı gibi alete bak..

• 2 yıldır yatıp son gün yapılmış gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Tasarım 6 serisinden çok çok daha güzel olmuş. Hiç değilse Apple markası olduğu belli. Apple fanları atladı hemen apple yaptı diye 6ye. sahte samsunglardan bir farkını göremedim ben 6 için. Bunun arka tasarımı güzel, traşlanmış metalle çok iyi görünür.

tasarım anten çizgileri hariç aynı. değişen birşey yok ki?

• Apple'dan nefret ederler, teknolojiden anlamayan insanların satın aldığını düşünürler ve apple ile ilgili her makaleye ilk tıklayıp yorum yapan olurlar. Burası DH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 25 Mayıs 2016; 11:02:33 >
  • Apple tasarımları çoook eskidi. Hem arayüz hem de dış görünüm.

Şimdi değişiklik kriz haline geldi. Lakin yapacakları arayüz ve dış tasarım değişiklikleri tutmaz ise tarih sahnesinden silinirler. Bunun korkusuyla radikal denemeler de yapamıyorlar.
    Merakla bekliyorum...

• bildiğin 6 tasarımı işte? böyle gelirse hayal kırıklığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN

o pörtlek kamera çıkıntısıyla masada asimetrik duruşuna herkesin hayran kalacağına eminim

köşelere koruma çıkıntısı yapmışlar sanki. Bu köşe çıkıntıları ile kamera çıkıntısı hizadaysa eğer duruş düz olur.

• Şahsım; haberi yazan editörü görür ve usulca başlığı terk eder

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan666

quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRNo pörtlek kamera çıkıntısıyla masada asimetrik duruşuna herkesin hayran kalacağına eminim
    köşelere koruma çıkıntısı yapmışlar sanki. Bu köşe çıkıntıları ile kamera çıkıntısı hizadaysa eğer duruş düz olur.

Onları koruma çıkıntısı değil anten çıkışları.

• quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

Appledan nefret ederler, teknolojiden anlamayan insanların satın aldığını düşünürler ve apple ile ilgili her makaleye ilk tıklayıp yorum yapan olurlar. Burası DH

Hocam yorum yazınca özel mesaj atarsanız, sizden sonra yorumumuzu yazabiliriz. Sileriz yorumu kardeş sıkıntı yapma.

Forum kurallarında gözümden kaçmış olmalı, nefret edince (nefret etmek ne lan :) yorum yazılmaması gerektiğini bilmiyordum.

bkz. egosantrizim

https://en.wikipedia.org/wiki/Egocentrism

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 25 Mayıs 2016; 11:41:28 >
  • Hindistan uzay mekiği fırlatmış.Biz iphone'da çift kamera olacak mı diye düşünüyoruz
  • bekoc kullanıcısına yanıt
    Öyle bakarsan ne yapabilirler ki ? Apple'da radikal adım atma olayı yoktur. Ne yapsa sevilecekler ama illla yavaş yavaş yapacaklar ki para kazansınlar daha fazla. Samsung ya da LG gibi bir firma değil Apple. Küçük farklar var zaten telefonların tasarım farklarında. HTC gibi m7'den sonra s.çıp batırdıysa 5'ten sonra Apple aynı şeyi yaptı. m7 ile m8 arasında ne fark vardı oysaki ?
  • kaptan666 kullanıcısına yanıt
    arka kısımda alüminyum döküm kullanıp kenarları oval olursa 6'ya kenarları köşeli olursa 5'e benzer istediğiniz değişikliğin gerçekleşmesi için cam malzemeyle harmanlanıp sunulabilir ama onu da bu sefer samsung kullandı o yüzden bu tasarımla gelmesi muhtemel bence iphone hala daha şık gözüken bir cihaz mesela benimde s7 özellikle sarısı hiç hoşuma gitmiyor, zevkleri tartışmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 25 Mayıs 2016; 13:04:26 >
  • yine aynı tasarım off baydı artık

• Yine yapamadılar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.