Şimdi Ara

Superonline vdsl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar internet saglayıcımı degistirmeyi dusunuyorum fakat fibernet olmadıgı ıcın vdsl e gecmeyı dusunuyorum turk telekomu aradıgımda vdsl kullanabılecegımı soylediler fakat birkac arkadas altyapında fıbernet yoksa vdsl bır ıse yaramaz hızında cok dusukluk yasarsın dediler bi yardımınızı alırım

• Vodafone 64/240gb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • icnerkl kullanıcısına yanıt
    Alt yapı sorgulaması yaptır kaç mbit alacaksın falan şuanda kullandığın internetin hat değerlerini at yardımcı olurlar burdaki bilgili kişiler
  • Bugun hat degerlerimi ogrendim 16mb e kadar hiz alabilirsin dediler superonline ne fiber ne vdsl vereniliyormus fakat turk telekom 25mb e kadar vdsl verebiliriz dediler.Sizce turk telekom 25mb vdsl mi mantikli yoksa superonline 16mb adsl mi ? Genelde oyun oynayan ve download yapan birisiyim.ping degerleride oldukca onemli benim icn

• Fiber olmadigi icin aralarinda pek fark olcagini dusunmuyorum ama vdls de 25 mbps 20 sini alabilme olasiliginda var 16mbps de 14 de olabilir gerci ic tesisatina da bagli bunlar.ama ping konusuna gelcek olursak superonline de ttnet kadar yogunluk olmaycagi icin rahat edebilirsin gibime geliyor ama iste fiber gibi stabil olmaz not: ttnet yalin hipernet yani vdsl 50mbps 200gb akk kullanicisiyim max 47 mbps aliyorum

• Aynı şekilde bende arkadaş gibiyim, ttnet yalın 50, 47 alıyorum. 2upload hızım var. o değilde hocam şu upload hıznını yükseltmenin bir yolu var mıdır? veya ping düşürmenin

• quote:

Orijinalden alıntı: zam123

Aynı şekilde bende arkadaş gibiyim, ttnet yalın 50, 47 alıyorum. 2upload hızım var. o değilde hocam şu upload hıznını yükseltmenin bir yolu var mıdır? veya ping düşürmenin

hocam upload hızını yukseltemıyorsun turktelekomun yapmıs oldu bır yaptırımdır btk mızda ıs yok bunu msadece sımetrık paketlerde alabılıyorsun yanı download ve upload hızlarının aynı olmasıdır bu paketlerde çok pahalıdır yurt dısında ıse çok ucuzdur 20 dolara 250mbps download ve250mbps upload tarafılerı vardır burası turkıye daha adamalr akk derdınde upload surda kalsın hocam ha pıng degerlerıne gelcek olursak ona çozum bulabılırız bır kac onerım var hocam ev ıcı tesısatını degıstır ankstre kutusundan bulabılıyosan ftp cat6 kablo al bulamıyosan utp cat6 yıne ısını gorur bu kablolar daha stabıl ve 1gbps ye kadar destekler guzel bır splınter ıs gorur splınter gelen hatın hatalarını ayıklar kablosuz bgaglantı kullanıyorsan çekım gucu kuvvetlı bır wifi adaptor ıyıdır kablolu kullanıyorsan yıne modemden pc portuna cat6 cekebılırsın bunları yap demendekı sebebım bınalarda normal adsl kablo dosenır buda ınternetın verımlılıgını dusurur telefon kablosudur bunalr 16 mbps ye akdar stabıl çalıstırır eger daha eskıyse bınalar yada mustakıl evınız eskı tıp ınce kablo ve bır çok yerden ek olabılır berbat hale getırebılır tek parca ve ftp cat6 kablo ısınızı gorebılır modemınız eskıyse degıstırın 2 seneden sonrta modemın verımlılıgı dusuyor ben yenı degıstrdım ve fark ettım bunları yaparsanız ev ıcınde hıc bır sıkıntınız kalmaycaktır gerısı ttnet alt yapısındadır gelıp yapmak zorundalar buyuk ıhtımalle oıngınız duscektır hocam ınsallah faydası olur

• Hocam çok güzel Anlatmışsın ne güzel banada tatlı bi iş çıktı modem işini halettim asus ac68u diye işi abartarak bir modem aldım alıyo olmam gereken değerleri an itibariyle alabiliyorum. misal 50downlod olmasına ragmen 40alıyordum sımdı 49 ve yine 1-60-1.80 upload arası alıyorken yine sözleşmede yazan 2değerini modemin sağlamlılığı sayesinde alabliyorum. Son olarak kablo işleri kaldı pek anladığım işler değil ama zevkle araştırıp hallederim. teşekkürler tekrardan

• quote:

Hocam çok güzel Anlatmışsın ne güzel banada tatlı bi iş çıktı modem işini halettim asus ac68u diye işi abartarak bir modem aldım alıyo olmam gereken değerleri an itibariyle alabiliyorum. misal 50downlod olmasına ragmen 40alıyordum sımdı 49 ve yine 1-60-1.80 upload arası alıyorken yine sözleşmede yazan 2değerini modemin sağlamlılığı sayesinde alabliyorum. Son olarak kablo işleri kaldı pek anladığım işler değil ama zevkle araştırıp hallederim. teşekkürler tekrardan

hocam oncelıkle yardım ettıysem ne mutlu bana modemınız gercekten muhtesem bır modem sızı emın olun yarı yolda bırakmaz bu modem bozulana kadar ozellıklerı çok fazla ve bır gamersenız ve ınternette çokca vakıt gecırıyorsanız bu modem ıyı bır seçımdır hem marka ve ozellıkı yonunden ust duzey bır modem hocam zaten en ust duzeyde degerlerı alıyorsun sorun modemdeymıs ıc tesısatın sakat olsa bu degerlerı alamassın bnce kablolar ıyı gıbıme gelıyor ha param var gelecege yatırım yapmak ıstıyorsanız hocam sıze ftp cat6 almanızı onerırım cat7 suan ıtıbarı ıle gereksız ftp turu olanda ıcınde kılıf vardır dısarıdan gelen zararlı etkenlere karsı korur ve hat degerlerını yuksek tutarsın bu sayede almısken hes kablo al dandırık marka alma rencberde guzel geregını elektırkcı yapar zaten

• Aynen öyle hocam tekrardan sağol. modemden sonra bir hayli gelişme oldu. kablo değişikliğinide bakalım iş çıksın diye başlıyabilirm=D ttnet aboneliğimi uydunete almayı dülünmeye başladım. Araştırdığım kadarıyla ttnet gibi kendi altyapıları varmış. Hemde 50download ve 5uploadı verebilen bir firma olunca aklıma yatttı ama uydunetin de kendi özel modemi varmış adam telefonda söyleyince abi ben özelini aldım dur diyorken yemezler diyip illa bizim ki olursa sinyali alabilirsin dediler aldığım modemi router olarak kullanıp bir şeyler yapmayı düşünüyorum da bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zam123 -- 17 Haziran 2016; 9:01:12 >
  • quote:

Aynen öyle hocam tekrardan sağol. modemden sonra bir hayli gelişme oldu. kablo değişikliğinide bakalım iş çıksın diye başlıyabilirm=D ttnet aboneliğimi uydunete almayı dülünmeye başladım. Araştırdığım kadarıyla ttnet gibi kendi altyapıları varmış. Hemde 50download ve 5uploadı verebilen bir firma olunca aklıma yatttı ama uydunetin de kendi özel modemi varmış adam telefonda söyleyince abi ben özelini aldım dur diyorken yemezler diyip illa bizim ki olursa sinyali alabilirsin dediler aldığım modemi router olarak kullanıp bir şeyler yapmayı düşünüyorum da bakalım

uydunette öyle bir durum var maalesef, modeminizi router olarakta gayet güzel kullanabilirsiniz. Uydunet modemini bridge moduna da alabilirsiniz bildiğim kadarıyla.
    yıl sonu upload 4mbit olmazsa ben de vodafone tercih edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anteke31

quote:

Aynı şekilde bende arkadaş gibiyim, ttnet yalın 50, 47 alıyorum. 2upload hızım var. o değilde hocam şu upload hıznını yükseltmenin bir yolu var mıdır? veya ping düşürmenin

hocam upload hızını yukseltemıyorsun turktelekomun yapmıs oldu bır yaptırımdır btk mızda ıs yok bunu msadece sımetrık paketlerde alabılıyorsun yanı download ve upload hızlarının aynı olmasıdır bu paketlerde çok pahalıdır yurt dısında ıse çok ucuzdur 20 dolara 250mbps download ve250mbps upload tarafılerı vardır burası turkıye daha adamalr akk derdınde upload surda kalsın hocam ha pıng degerlerıne gelcek olursak ona çozum bulabılırız bır kac onerım var hocam ev ıcı tesısatını degıstır ankstre kutusundan bulabılıyosan ftp cat6 kablo al bulamıyosan utp cat6 yıne ısını gorur bu kablolar daha stabıl ve 1gbps ye kadar destekler guzel bır splınter ıs gorur splınter gelen hatın hatalarını ayıklar kablosuz bgaglantı kullanıyorsan çekım gucu kuvvetlı bır wifi adaptor ıyıdır kablolu kullanıyorsan yıne modemden pc portuna cat6 cekebılırsın bunları yap demendekı sebebım bınalarda normal adsl kablo dosenır buda ınternetın verımlılıgını dusurur telefon kablosudur bunalr 16 mbps ye akdar stabıl çalıstırır eger daha eskıyse bınalar yada mustakıl evınız eskı tıp ınce kablo ve bır çok yerden ek olabılır berbat hale getırebılır tek parca ve ftp cat6 kablo ısınızı gorebılır modemınız eskıyse degıstırın 2 seneden sonrta modemın verımlılıgı dusuyor ben yenı degıstrdım ve fark ettım bunları yaparsanız ev ıcınde hıc bır sıkıntınız kalmaycaktır gerısı ttnet alt yapısındadır gelıp yapmak zorundalar buyuk ıhtımalle oıngınız duscektır hocam ınsallah faydası olur

Hocam simetrik paketlere nereden ulaşabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: icnerkl

Bugun hat degerlerimi ogrendim 16mb e kadar hiz alabilirsin dediler superonline ne fiber ne vdsl vereniliyormus fakat turk telekom 25mb e kadar vdsl verebiliriz dediler.Sizce turk telekom 25mb vdsl mi mantikli yoksa superonline 16mb adsl mi ? Genelde oyun oynayan ve download yapan birisiyim.ping degerleride oldukca onemli benim icn

fixnet.com.tr adresinden sorgulama yapın birde.
    Ayrıca Telekom santraline uzaklığınızı da öğrenip vdsl e ona göre karar verin.
    Birde şöyle bir şey var, Superonline fiber altyapısı yoksa pek bulaşmayın derim. Telekom altyapısını kullandığı için tt kasıtlı olarak Superonline vs sağlayıcıları zor durumda bırakıp sabote edebiliyor. Sorun olduğunda çözülmesi çok daha uzun zaman alabiliyor maalesef.
    Bence en mantıklısı ttnet 16mbps adsl2+ şeklinde hizmet almanız olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Orijinalden alıntı: Anteke31

quote:

Hocam simetrik paketlere nereden ulaşabilirim?

Simetrik paketleri genelde kurumsal musterilere satarlar paran ve gucum var diosan sizde alabilirsin sansinizi bir deneyin ben ben simetrik paket almak istiyorum diyin yanliz bu isi telefondan yapin sizden vergi no isteyebilirler yada uydunetin var orda kurumsal olmaniza gerek tabi alt yapiniz varsa alabilirsiniz sitelerinden arastirmak isterseniz bireysel degilde kurumsal bolume girip secenekleri gorun metro nette var ama o cok pahali siz bir inceleyenin bakalim

• quote:

Aynen öyle hocam tekrardan sağol. modemden sonra bir hayli gelişme oldu. kablo değişikliğinide bakalım iş çıksın diye başlıyabilirm=D ttnet aboneliğimi uydunete almayı dülünmeye başladım. Araştırdığım kadarıyla ttnet gibi kendi altyapıları varmış. Hemde 50download ve 5uploadı verebilen bir firma olunca aklıma yatttı ama uydunetin de kendi özel modemi varmış adam telefonda söyleyince abi ben özelini aldım dur diyorken yemezler diyip illa bizim ki olursa sinyali alabilirsin dediler aldığım modemi router olarak kullanıp bir şeyler yapmayı düşünüyorum da bakalım

Aynen hocam uydunetin kendi alt yapisi var hatta param var diosaniz size a
    Simetrik paket bile sunarlar download ve upload hizlari ayni 50mbps ye 50mbps gibi ayrica modemleri farkli docsis modemler kullaniyorlar normal adsl modem.degil onlarin uydu girisi var tv kablosuyla baglanti yapyorlar sizde yeni aldiginiz modemi reaptir yani tekrarlayci olarak kullanabilirsini kablo cekmeden router ise kablo cekerek kullanabilirsiniz nasil isterseniz hocam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anteke31 -- 19 Haziran 2016; 14:58:23 >

• quote:

quote:

Bugun hat degerlerimi ogrendim 16mb e kadar hiz alabilirsin dediler superonline ne fiber ne vdsl vereniliyormus fakat turk telekom 25mb e kadar vdsl verebiliriz dediler.Sizce turk telekom 25mb vdsl mi mantikli yoksa superonline 16mb adsl mi ? Genelde oyun oynayan ve download yapan birisiyim.ping degerleride oldukca onemli benim icn

Birde şöyle bir şey var, Superonline fiber altyapısı yoksa pek bulaşmayın derim. Telekom altyapısını kullandığı için tt kasıtlı olarak Superonline vs sağlayıcıları zor durumda bırakıp sabote edebiliyor. Sorun olduğunda çözülmesi çok daha uzun zaman alabiliyor maalesef.

Turknet kullanıyorum, TT'n,n sabotaj yaptığını görmedim henüz. adsl'de TTnet ten daha iyi bir hız alıyorum

• Anteke31 A kullanıcısına yanıt
    Aynen işte tek kafamı karıştıran şey benim pcde wifi özeliği yok ethernet kablosu ile kullanıyorum modemi ( telefon laptop fln wifi ile evin içinde) benim merak ettiğim ben şimdi bu uyduneti modemini aldığımda yine asusun performansı alabilir miyim? uydunetin ethernet kablosunu mu takıcam yoksa asusun mu anlamadım. Ttnet sözleşmem bitiyor bu yaz ama işte yeni aldığım modemi kullanabilir miyim kafam karıştı satmaya çalışıcam yada

• zam123 Z kullanıcısına yanıt
    Docsis v3 modem verirler siz yinede belirtin onlar gelip kurulumu yapiyor zaten hocam sizin birsey yapmaniza gerek yok modemler iyidir genelde uudunnette sikinti cikacagini sanmiyorum suan yeni aldiniz modemi 3 gun icinde kosulsuz iade edebilirsiniz internnten alinmmisa 14 gune kadar vakti baedir herseyiyle birlikye alimdigi gibi iade edebilirsiniz birkac prosodur daha vardir aklima gelmiyor arastir istersen ama modem aldin kalsin router olarak kullanirsin satma degerinin altimda gider ha iyi fiyata giderse sat sansa kalmis uydunet turkiyede bulup bulabilcegin en iyi altyapiya sahip ve sikinti cok.nadir cikar ciktiginda aninda ekipler gelir haleder keske benim altbyapim desteklese uyduneti tereddutsuz gecerim

• tamamdır hocam tekrardan çok sağol ilgine satasım içimden gelmiyor hiç router işini araştırıcam biraz daha ve yine vodofone için araştırıcam vodofoneda güzel upload hızları veriyor ama çok sorun çıkartıyolarmış bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

quote:

Turknet kullanıyorum, TT'n,n sabotaj yaptığını görmedim henüz. adsl'de TTnet ten daha iyi bir hız alıyorum

Çünkü Türknet kendi altyapısını kullanıyor, TT den bağımsız.
    Zaten dikkat ederseniz forumda da turknet sayfası tt altyapısı kullanan sağlayıcılardan ayrı şekilde düzenlenmiş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.