Şimdi Ara

İklim değişikliğine 'sahtekarlık' diyen Donald Trump, golf sahasının sular altında kalmasını istemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İklim değişikliğine 'sahtekarlık' diyen Donald Trump, golf sahasının sular altında kalmasını istemiyor

İklim değişikliğini Çinlilerin uydurduğu bir aldatmaca olarak değerlendiren Donald Trump, İrlanda kıyılarındaki golf sahasının yükselen deniz seviyelerinden etkilenmemesi için harekete geçti. ABD'den Politico gazetesi, Trump'ın 2014 yılında satın aldığı golf sahasına örülecek olan yeni set için izin başvurularının yapıldığını bildirdi.

Trump International Golf Links & Hotel Ireland'a örülecek olan set erozyonları önlemek amaçlı olacak. İzin başvurusunda "iklim değişikliği ve iklim değişikliğinin etkileri" ibaresinin özellikle yer aldığını belirten Politico gazetesi bölgedeki yükselen deniz seviyesinin erozyon olasılıklarını hızlandırdığını yazdı.

Politico'nun haberiyle ilgili Trump tarafından herhangi bir açıklama da yapılmadı. Konuya ilişkin yorum yapmaktan çekinen Trump organizasyonları kendilerine yöneltilen isteklere cevapsız kalmayı tercih etti.

Ayrıca Bkz.İklim değişikliği: Nisan ayında sıcaklık rekoru, 2016 tarihin en sıcak yılı olacak

İklim değişikliğine "bitmesi gereken bir saçmalık" demişti

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'ın önlenemez yükselişi iklim değişikliği bilim insanlarını da endişelendiriyor. Henüz Mart ayında Washington Post'a yaptığı açıklamalarda, "iklim değişikliği üzerindeki insan etkisine inanmıyorum" sözlerini kullanan Trump, başkan adayı olmadan önceyse iklim değişikliğinin Çinliler tarafından uydurulduğunu belirtmiş ve "durması gereken bir saçmalık" ifadelerini kullanmıştı.

• Küresel ısınmaya neden olan, karbon ayak izi en yüksek olan bu ülkelerin başında kyoto prokolüne imza atmayan Amerika geliyor. O önce kendi ülkesine baksın !
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_carbon_dioxide_emissions

• Bu adamı seviyorum ya. Başkan olmadığı sürece hep kameraların önünde olsun

• Adam cidden troll ya. Hani biz memlekette bakanlara vs laf atıyoruz cahiller diye de bu adam ya bizimkilerden daha cahil ya da reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerekten mal ayağına yatıyor.

• Bu adami bizimkilere benzetiyorum. Hatta gozluklu biri vardi onu animsatiyor bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali Ağaoğlu'nun Amerikan versiyonu gibi.

• Adamlar hayattan Trump'ı aday yapacak kadar sıkılmış. Hadi onlar adrenalin istiyor bizim ne suçumuz var bizim de başımıza bela olacak.

• Donanım haber oldu size AkitHaber. Hillary Clinton propagandası da bekliyoruz sizden.

Hadi bakalım. RabiaHaber.

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Ali Ağaoğlu'nun Amerikan versiyonu gibi.

Ali Ağaogli önce iki kelimeyi kurabilecek beyne sahip olsun ondan sonra benzet

Trump, ağaoglinin yanında tanrı gibi kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Bu adami bizimkilere benzetiyorum. Hatta gozluklu biri vardi onu animsatiyor bana

bende tam bunu yazacaktım :)
  • Acaba kimdir kimdir

• ABD bu adamla batacak. Yazdım buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

Donanım haber oldu size AkitHaber. Hillary Clinton propagandası da bekliyoruz sizden.

Hadi bakalım. RabiaHaber.

Ne alaka??
    Trump'cıysan chp'lisin? Clinton'cıysan akp'lisin?? Bu mudur yani?? Saçma sapan yorumlar yapmayın.

• Adam dünyanın anasını ağlatacak.
  • Şimdi bu adama oy mu verecek milyonlarca insan? Her ülkede akıl tutulması yaşanıyor demek.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Bi bu ayrim kalmisdi ayrismadigimiz kurt turk chpli akpli dinci laikden sonra sira hillaryci trumpciya mi geldi

• Sahtekar

• Iyice propaganda makinesi haline geldi Donanimhaber, su haberdeki üsluba bakin hele. Yakinda "Hillarynin insanliga faydalari" basliklari da gelmeye baslar. Medyanin satilmis oldugu gercegini ve artik haber yerine kendi sapik fikirlerini millete empoze etmeye calisan bir güruh haline geldini gözler önüne sürüyor.

• Vallaha ne yalan söyleyem 2005-2009 yılları arası yaşadığım bölgede almanlar da bu şekilde düşünüyordu. Bir akademisyenin küresel ısınmaya yönelik kanıtların doyurucu olmadığını söylediğini hatırlıyorum.

Daha doğrusu sebebini buzul çağının henüz bitmemesine, bitme aşamasında olduğuna ve doğal bir sürece bağlıyordu.

Bu konunun çok cahiliyim, söylediklerim de tamamen sağdan soldan duyumlar üzerine. Sadece böyle bir şeyler var diye söylemek istedim. Belki bu konuda bilen bir arkadaş bizi aydınlatır, mevcut bilimsel görüşleri ortaya koyar.

• Bu adamın cahil olduğunu Amerika' da biliyor, Dünya' da. Savaş istemeyen, ,insan hayatına saygı duyan kimse bu adama oy vermez zaten. Adam müslümanlıktan, iklim değişikliğine vs. her konuda cahil cahil konuşuyor. Amerika' da yayınlanan bir tv programını izledim. Başkanlığa aday olan herkesle ilgili objektif konuşmaya çalışan bir gazeteci Trump için şunu dedi: "Zor bir soru sorulduğunda konuşmaktan kaçınıyor, cevap veremiyor"
    Trump başkan olursa ki bence olamaz, Obama' yı çok ararız. Çünkü Amerika Başkanı Dünya üzerinde büyük etki yaratabilecek güce sahip.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.