Şimdi Ara

Sözel olmak hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12.sınıf öğrencisiyim, sözelden tercih yapmayı düşünüyorum ama bu karardan çok emin değilim. Görsel İletişim Tasarımı veya Tarih Bölümü düşünüyorum.(Tarih Odtü, Görsel İletişim Tobb Etü) Sözel netlerim iyi ancak acaba eşit ağırlıktan mı gitseydim dediğim çok oluyor. Bu bölümleri okuyup işsiz kalırsam çok pişman olabilirim. Mezuna kalıp eşit ağırlık için mi hazırlansam diye düşünüp duruyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jessepınkman kullanıcısına yanıt
    Eşitağırlık bölümlerinde de hukuk hariç hiçbirinin garantisi yok.

İş bulursun, ÇEKO bitirsen bile iş bulursun o problem değil de nasıl bir iş bulursun o önemli.

Sözel seviyorsan derslerin iyiyse devam et. Yalnız bölüm farketmeksizin gerçekten eli yüzü düzgün bir okula gitmen lazım

ODTÜ eyvallah ama TOBB'u bilemiyorum.

• brnefe2015 kullanıcısına yanıt
    Evet iş bulunuyor sizin de dediğiniz gibi ama önemli olan kendi sektöründe iş bulmak. Teşekkürler yorum için, Tobb konusunda ben de ön yargılıyım özellikle özel üniversite olması sebebiyle. Maalesef ki Görsel İletişim Tasarımı bölümü devlet üniversitelerinde nerdeyse hiç yok. Ben bireysel yeteneklerimi göz önünde bulundurarak görsel iletişim tasarımını hedef olarak belirledim ama şartlardan dolayı sanırım olmayacak.

• Ygs ve netlerin ne durumda kardeşim?

• tariholog kullanıcısına yanıt
    Ygs sosyal sağolsun pek iyi değil
    Ygs3:80k
    Ygs4:78k
    Ygs5:119k
    Netlerim
    Tarih:30-36 arası değişiyor
    Felsefe:15 civarı
    Edebiyat:45-46
    Coğrafya:20 civarı diğeri 10-11

• jessepınkman kullanıcısına yanıt
    Durumun gayet iyi dostum bence ayrıca zaten 100k'nın içinde çok sözelci yok bu da ayrı avantajın.ODTÜ değil Boğaziçi bile olur netleri kıpırdatırsan biraz
  • Hacı bende sözelciyim bende tarih istiyorum fakat ODTÜ ingilizce ders veriyor acaba İngilizce biliyor musun?
  • tariholog kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama Ankara düşünüyorum :).

• jack76 J kullanıcısına yanıt
    İngilizcem fena değil ama hazırlıkta iyi bir duruma gelirim diye düşünüyorum. Zaten herkes İngilizce okumayı tavsiye ediyor akademik kariyer düşünenlere. İyi üniversitelerin çoğunda eğitim dili İngilizce. İngilizce'yi bir şekilde öğrenmek zorundayız :D

• Hıı anladımm. Valla Eylül ayından beridir İngilizce kursuna gidiyorum hala bir halt öğrenemedim çok fazla gayret isteyen bir şey ve birazda yabancı dil öğrenmeye yatkın olmak gerek heralde. Galiba ben pek yatkın değilim ki bir halt anlamıyorum gerçi sınıfın geneli de bir şey bilmiyorum ama olsun. :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.