Şimdi Ara

3 günde 2 çocukla İstanbul'da Nasıl Gezilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eşim, baldıızm, 4,5 ve 1 yaşında iki tane kızımla birlikte 3 gün gezmek için İstanbul'a gideceğim. Nereleri gezmemi tavsiye edersiniz? Vapur turları varmış galiba martılara simit falan yedirilerek gezilen. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden çok teşekkür ederim

• Bu arada kaldığım yer Kumburgaz. merkeze epey uzak galiba
  • konuyu bi tazeleyim
  • Çamlıca tepesinden boğaza bakılabilir, Eminönü, Sultan Ahmet, Beyazıt gibi tarihi ve turistik yerleri barındıran tarihi yarımada ziyaret edilebilir, Topkapı sarayı gezilebilir, Eminönü'nde balık ekmek yenip boğaz turuna çıkılabilir(bahsettiğiniz tur), Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesi ziyaret edilebilir, Emirgan korusu gezilebilir(yanılmıyorsam bu ara lale festivali var yani görülmeye değer bir durum), Üsküdar Salacak sahilinde Kız Kulesine karşı çay içilebilir, Galata kulesine çıkılabilir, İstiklal Caddesinde yürünebilir. Aklıma gelenler bunlar. Aslında bir çok şey var yapılacak, bir çok yer var görülecek. Ben size en bilindik ve aklıma gelenleri söyledim. Bu saydıklarımdan ilginizi çekenler olursa ona benzer örnekleri çoğaltabilirim.
  • Bomba patlayabilir dikkat et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gooogle96

Bomba patlayabilir dikkat et

Ankara'dan geleceğim, o yüzden maalesef alıştırdılar bizi patlamalara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Çelik

Çamlıca tepesinden boğaza bakılabilir, Eminönü, Sultan Ahmet, Beyazıt gibi tarihi ve turistik yerleri barındıran tarihi yarımada ziyaret edilebilir, Topkapı sarayı gezilebilir, Eminönü'nde balık ekmek yenip boğaz turuna çıkılabilir(bahsettiğiniz tur), Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesi ziyaret edilebilir, Emirgan korusu gezilebilir(yanılmıyorsam bu ara lale festivali var yani görülmeye değer bir durum), Üsküdar Salacak sahilinde Kız Kulesine karşı çay içilebilir, Galata kulesine çıkılabilir, İstiklal Caddesinde yürünebilir. Aklıma gelenler bunlar. Aslında bir çok şey var yapılacak, bir çok yer var görülecek. Ben size en bilindik ve aklıma gelenleri söyledim. Bu saydıklarımdan ilginizi çekenler olursa ona benzer örnekleri çoğaltabilirim.

Vapurla adalara gidebiliriz. Hem 4,5 yaşındaki kızım martılara simit verebilir. Tabi eğer korkmazsa
    Topkapı, sultanahmet çocukların ilgisini çekmez henüz, ama galata kulesine çıkmak hiç de fena fikir değil
    Belki Gülhane parkına gidip manzara eşliğinde çay da içilebilir...
    Önerileriniz muhteşem ve ilham verici... Çok teşekkür ederim
  • Camiker gezilebilir veyahut beyazıttaki müzelere de gidilebilir. Size tavsiyen her şeyden biraz yapmaya çalışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: srkndg

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Çelik

Çamlıca tepesinden boğaza bakılabilir, Eminönü, Sultan Ahmet, Beyazıt gibi tarihi ve turistik yerleri barındıran tarihi yarımada ziyaret edilebilir, Topkapı sarayı gezilebilir, Eminönü'nde balık ekmek yenip boğaz turuna çıkılabilir(bahsettiğiniz tur), Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesi ziyaret edilebilir, Emirgan korusu gezilebilir(yanılmıyorsam bu ara lale festivali var yani görülmeye değer bir durum), Üsküdar Salacak sahilinde Kız Kulesine karşı çay içilebilir, Galata kulesine çıkılabilir, İstiklal Caddesinde yürünebilir. Aklıma gelenler bunlar. Aslında bir çok şey var yapılacak, bir çok yer var görülecek. Ben size en bilindik ve aklıma gelenleri söyledim. Bu saydıklarımdan ilginizi çekenler olursa ona benzer örnekleri çoğaltabilirim.

Vapurla adalara gidebiliriz. Hem 4,5 yaşındaki kızım martılara simit verebilir. Tabi eğer korkmazsa
    Topkapı, sultanahmet çocukların ilgisini çekmez henüz, ama galata kulesine çıkmak hiç de fena fikir değil
    Belki Gülhane parkına gidip manzara eşliğinde çay da içilebilir...
    Önerileriniz muhteşem ve ilham verici... Çok teşekkür ederim

Korkulacak bişey yok hocam sadece simiti havaya atacak ufak parçalar halinde. Gerisi martıların uzmanlık alanı zaten Gülhane parkının Sirkeci girişinde bir çay bahçesi var manzarası gayet hoş. Çay demlikle gelir masanıza. Miniatürk e gidebilirsiniz Sütlüce de. Ülkemizdeki eserlerin minyatürleri mevcut.
  • İstanbulda dev bir akvaryum var ama tam nerede bilmiyorum çocuklar için iyi olabilir.

• İstanbul'da sadece vapura binip adalara gittik, Heybeli adada indik. Yemek yedik, ama benim nacizane önerim yemeğe boşu boşuna çılgın paralar vermeyin. 1 ızgara köfte, 2 Tavuk Schnitzel yedik, 2 cola, 1 ayran,1 suya 78 TL verdik geldik. Hizmet kalitesi eksilerde, kızım için tatlı kaşığı istedim ve inanın gelmedi. En son ben kalkıp kendim aldım, hem de çekmeceden
    yemekten sonra faytonla bir ada turu yapalım dedik, faytoncu 70 lira istedi... yuh artık dedik ve kızıma dondurma alıp hemen geri döndük...
    Bu arada kabataş vapur iskelesi yanındaki otoparka da 30 lira verdim. Yani büyük konuşmayım ama istanbul'a ne çalışmaya, ne yaşamaya ne de gezmeye bi daha gitmem. Gidersem de misafir olduğum evden fazla uzaklaşmam:..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Togrıl03

İstanbulda dev bir akvaryum var ama tam nerede bilmiyorum çocuklar için iyi olabilir.

Florya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.