Şimdi Ara

Yeni Peugeot 3008 resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Peugeot 3008 resmi olarak tanıtıldı

C-SUV sınıfının iddialı isimlerinden olması beklenen Peugeot 3008 sonunda resmi olarak tüm detayları ile ortaya çıktı. Donanım seçeneklerinden şasesine kadar komplike bir yenileme sürecinden geçen araç, “heyecan verici bir sürüş deneyimi” iddiası ile pazarlanıyor.

308 ile aynı platformu kullanan araç, bir önceki nesil 3008’den 100kg daha hafif olarak üretilebilmiş. Yeni nesil i-Cockpit tasarımıyla iç kısımda da heyecan verici çizgiler taşıyan araçta zengin motor ve donanım seçenekleri sunuluyor.

Donanıma göre farklılık göstermek kaydı ile aracın benzinli modelleri 1325, dizel motora sahip versiyonlar ise 1375kg ağırlığa sahip. Ayrıca araç önceki modelden 8cm daha uzun, dingil aralığı da 6cm daha geniş. Yerden yükseklik ise 22cm. Aracın bagaj kapasitesi de 90 litre büyümüş durumda. Ayrıca arka koltuklar yatırılarak 1580 litrelik alana erişilebiliyor.

Yeni Peugeot 3008 resmi olarak tanıtıldı 

Peugeot 3008’in diğer bazı teknik detayları ise şöyle:

• 12inç büyüklüğünde dijital gösterge ve eğlence paneli
    • 8inç dokunmatik ekrana sahip yeni i-Cockpit gösterge ekranı
    • 515 Watt gücünde 10 hoparlörlü ses sistemi
    • Masaj yapan ön koltuklar, adaptif hız sabitleme
    • Trafik işareti tanıma ve şerit takip sistemi
    • 3D navigasyon desteği ve 360 derece görüş açısına sahip park asistanı
    • 1.2L PureTech motor, 130 beygir S&S 6 ileri manuel ve otomatik vites
    • 1.6L THP 165 beygir S&S 6 ileri otomatik vitesi
    • 1.6L BlueHDI 100 beygir S&S 5 ileri manuel vites
    • 1.6L BlueHDI 120 beygir S&S 6 ileri otomatik vites
    • 1.6L BlueHDI 120 beygir S&S 6 ileri manuel vites
    • 1.6L BlueHDI 150 beygir S&S 6 ileri manuel vites
    • 1.6L BlueHDI 180 beygir S&S 6 ileri otomatik vites

Aynı sınıfta yer alan Renault Kadjar, Nissan Qashqai gibi modeller ile sıkı bir rekabete girecek olan Peugeot 3008, yıl sonuna doğru ülkemizde satışa sunulmuş olacak. Aracın ülkemizdeki fiyatına ilişkin olaraksa henüz bir bilgi bulunmuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Peugeot 3008 2017 Model Görselleri Galerisi

• Arka harika, içi muhteşem ötesi ama gel gelelim o ön tasarım olmuş mu pejo? Muhtemelen ön farları öyle acayip yapmak yerine 308'deki gibi yapsalar çok daha güzel duracaktı ama ne yapalım bu kadar kusur kadı kızında da olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 180 beygir dizel hoşmuş

• Yıl sonunda ortalık bir hayli kızışacak ateca da yolda. 308 sahibi olarak 3008i heyecanla bekliyorum. Tasarım müthiş.

• ızgara tasarımını biraz değiştirseler daha da şahane olurmuş.

boyutlar 4.50 m'den uzun 180 cm'den geniş 160 cm'den yüksek olarak verilmiş onu göreceğiz artık.
  • Şu modele kanım hiç ısınmıyordu, şimdi belki bir şans verilebilir
  • 1.6 bluehdi 180i 308e koyacan vericen kırbacı...
  • bir önceki nesil suv/crossover'dan çok mpv'lere benzediği için son dönemde tercih edilmiyordu

sonunda düzgün bir suv/crossover tasarımına kavuştu, düzgün fiyatla gelirse potansiyel müşterilerinden biride ben olurum.
  • 1.6 dizel 180 bg diye bir seçenek yok, yazım hatası olmuş.

150 ve 180 beygirlik dizeller 2.0 litre hacminde.

• Boyut atlamış

• 119bin'le 149bin arasında fiyatlanır. 2.0 lar hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 23 Mayıs 2016; 20:21:10 >
  • Şimdi biraz arabaya benzemiş eski versiyonu çok çirkindi.

• şimdi suv'ye benzemiş.

• 1,6 180 BG bence yanlış. Öyle bir motor yapılsa yıkılırdı ortalık. Bir hata olmalı. Öyle bir motor varsa ben bile arabayı satar alırım.

• Kesinlikle premium sinif bir arac konsolu olmus.. tabiki full bir arac gorsellerdeki ama konsolun cizgileri degismeyecektir.. ozellikle yuksek vites bolumu bir onceki jenerasyondaki gibi degismemis.. arka tasarim cok sportif olmus gercekten cok guzel gorunuyor.. on tasarim ise cok ilginc, tasarlanisi sirasinda en kolay cizilen ve genelde en kolay kotarilan yer olmasi gerekirken olmamis.. yani guzel gozukmuyor.. aslinda tek bir sikinti var o da farin icindeki cikinti.. ben bir benzinli duz vitesci olarak guzel bir orta donanima 80000 tl verilir diyorum.. umarim yaniltmaz.. qashqai tekna 82500 diye biliyorum..

• kesbi kullanıcısına yanıt
    bluehdi 150 ve 180 hp 2.0 motor, yukarda yanlış yazılmış, ama şu an opelde renaultta hondada 1.6 dizel 160lık motor var, renault 2 sene içinde 1.6 dizel 180hplik motorunu çıkaracak
  • Önden çirkin olmuş 3008.ama özellikle konsola bayıldım.suv sınıfı karışacak kesinlikle.önce tuscon,tiguan,ateca derken bi de 3008.(ateca aralarında en ucuzu olacak tabi)

• bu aracı tatmin edilebilir motor-şanzuman ve donanım seçeneği ile 100 bine verseler iyi satar ama 120 bine gelecek ve insanlar diğer alternatiflere yönelecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Zaten alamayacaktım
  • Konsol hakikaten iyiymiş ama nedendir bilmiyorum peugeotya antipatim var çıksın da o kokpitte test sürüşü yapmak isterim gerçekten çok beğendim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.