Şimdi Ara

☆ 26 Günde LYS'nin Zirvesine Çıkalım ☆ 26x14 Programı ☆

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
6
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Etkinliğimin doğuş noktası bu konudur. Bu konuyu bir çok kişi biliyor zaten. Burdan çıkış yaparak şimdi bu etkinliğimze güzel bir program hazırladım onu size açıklıyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_116570094/tm.htm

Arkadaşlar bu yoğun temopya yoğun istek üzerine bir program yazıp, geceyi ve gündüzü son 26 gün kala daha verimli hale getirme kararı aldım.
    Programı kendi düzenime göre ayarlayıp size sunacağım siz kendinize göre küçük düzenlemeler yapıp veya benim programıma tavsiyelerde bulunup geliştirmeme yardımcı olabilirsiniz. Ve hep beraber zirveye çıkabiliriz.

26x24 'den LYS sınava 625 Saat kaldı. Bunun hepsinde ders yapamacağımız kesin bir şey.
    Fakat yaptığım hesaplar sonucunda her gün 14 saat ders yapılabilir ve güzel bir 26 günlük bizi kendi zirvemize çıkartan LYS çalışması yapılabiliriz.
    14 saat ders mi yapılır mı tarzında kinayeci yorum yazacaklara şimdiden söylüyorum yazmasın gitsin başka konuda milletin iradesini kırmaya çalışsın. Bu konu ilk başta bazı şeyleri gerçekten kafasına koymuş ve engel tanımayan kişiler içindir.

Gelelim Programa;

9-12 arasında akşam uyuduğumu söylemiştim. 12'de kalkıp 12-1 arası yüzümüzü yıkayıp
    1 adet nescafe ve 1 adet omega3 alıyoruz. Omega3 dikkat arttırıcı ve beyni besleyici olduğundan konsantrasyonu ve verimi arttırıyor.

Bu ilk aşamada ; Gece 1'den Sabah 8'e kadar ilk çalışma planımızı uyguluyoruz.
    Tabiki 7 saat aralıksız çalışmıyoruz. arada molalar verin. Ve gün içinde marketten aldığınız abur-cuburları götürün yanında acımayın!

8'de ilk çalışmayı bitirip 8-9 arası iyi bir kahvaltı yaptıktan sonra 9-11 arasında 2 saat uyuyoruz arkadaşlar.
    Gündüz uykusu olduğu için uyanması rahat oluyor merak etmeyin. Ardından 11-12 aralığında tekrar 1 adet nescafe ve omega3'ümüzü aldıktan sonra ; 12 -7 arası 2. 7 saatlik ders çalışma aşamasına geçiyoruz.
    ve 7-8 akşam yemeği ve 1 yabancı dizi veya kendize ait ne iyi geliyorsa onu yaptıktan sonra 9-12 arasında tekrar uyuyoruz. ve 12'de kalkıp döngüyü tekrar başa sarıyoruz. Ve bunu yaptığınız ilk gün sizde 26x14 programının daimi üyesinden oluyorsunuz. Bunu sonucunda;

Elimizdeki 625 saatin 364 saatini günde 7+7 şeklinde LYS'ye yatırım yaparak geçirmiş olacaksınız .
    Ama size benden 14 saat izin illa ki arada kaçamaklar olacaktır. Saf 350 saat diyelim.

Yani Ben şuan size bana bu geceden itibaren bana eşlik ederek 26 günde 350 saat LYS çalışmayı vaad ediyorum.
    Ve hepimiz bu sırada "Gece Etkinliği" adlı konuda zaten birleşip birbirimize gereken desteği motivasyonu sağlayacağız.

Peki ne yapacağız bu 350 saatte de verimli olacak diyorsunuz onun cevabına geçelim.
    Şahsen ben Dersnette Soru Çözüm Kampı'na katıldım ve 150 saatlik LYS Genel Tekrarlarının yapıldığı paketi satın aldım.
    150 saatini burda harcayacağım ve konu tekarlarını bitirdikten sonra sorularla genel tekrar yapmak bence açayip etkili olacak.
    Paketin fiyatı 150 lira. İsteyenler onu alıp doğrudan kendilerine iyi bir soru tekrar için dayanak sağlayabilirler.
    (Veya ben kampa katılamam diyorsanız burda kendinize bir yol ayrımı yapıp bir test kitabı falan çözebilirsiniz bu sürede
    ona göre bir kaynak ayarlayabilirisiniz ama ilerde yollarımız birleşeyecek zaten tekrardan okumaya devam...Ama kampı öneriyorum dediğim gibi. )

Geldik kalan 200 saate. Bu aşamada artık elimize kalemi alıp kampta perçinleştirdiğimiz LYS bilgilerimizi alıp
    denemelere geçiş yapıyoruz. 20 Adet 2016 Denemesi 5 Adet ise Çıkmış sorular denemesinden 25 Adet Deneme çözeceğiz.

Bir deneme 3 saat Matematik 3 Saat Fen olmak üzere 6 saat veriyorum fazla fazla.
    120 saat yapar. Şimdi burayı iyi okuyun arkadaşlar Fen sınavı 1 hafta sonra olacağı için
    Dersnette Soru Çözüm Kampı + 20 Adet Genel Deneme çözdükten sonra;

SADEDE MATEMATİKLE DEVAM EDECEĞİZ. FENİ MAT SINAVI SONRASINA ATACAĞIZ 1 HAFTA İÇİN.

Bu 80 saatte Hocalara Geldik 101 Soru Serisini izleyip (10 saat) ordan da hafızamızı bir kez daha tazeledikten sonra
    Çıkmış soruların denemelerini çözeceğiz yılları size kalmış artık 5 tane çözdünüz mü tamamdır. 5 Mat-Geo Denemesi
    15 saatinizi alır ve elinizde her şeyi dolu dolu yaptıktan sonra hala bile 55 Saat kalıyor.
    Bu 55 saati ister fazladan uyumak için kullanın bu 26 günde her güne 1-2 saat ekleyin ister arada bir kendinize tatil verin 4 gün yapıyor toplarsanız size kalmış.
    Çünkü 14 saat çalışarak zaten büyük bir şey başardınız bu program 55 saat tolerans bile tanıyor yani size.
    Sadece başlarda sıkmanız lazım!
    Sonra mat sınavından sonra diğer 1 haftada Hocalara Geldik 101' soruda Fen serisini izleyip
    Son 5 yılın çıkmış sorularını da hallettikten sonra yine elinizde 50 saat gibi süre artacak 2.haftadan da onu da istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.
    İster deneme çözün fazladan ister uyuyun gezin tozun.

Uykunuza ve iradenize sahip çıkıp 14 saati devirebilirseniz benimle birlikte 26 gün boyunca
    bu yaptıklarınız için asla pişman olmayacağınızın sözünü veriyorum size.

Not: Akşama Programın Özetini konunun en üstüne ekleyeceğim. Ve açılışı bu gece yapacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terliksi İnsan -- 23 Mayıs 2016; 9:42:17 >

• Ben 20 saat çalışıyorum
    Yemiyorum yatmıyorum sıçmıyorum

Benimle çalışmak isteyenler pm e aksın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • knk bayılıyorum bu azmine.

ben akşam 9 da yatsam gece 12 de şey yapsan kalkamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylerrdurden

knk bayılıyorum bu azmine.

ben akşam 9 da yatsam gece 12 de şey yapsan kalkamam.

Her şey milletimiz için knk ;););););

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terliksi İnsan -- 23 Mayıs 2016; 12:14:58 >
  • Terliksi İnsan kullanıcısına yanıt
    Ben varım kardeş. Ygs berbat zaten bari lysde farkı atalım. Mat'da integral 2kısım kaldı. Geo'da eksik var biraz kimya 11sınıfn yarısı ve organik onları halledecem fizik bitti sayılır yıldız atom kaldı. Bu programa ben varım kardeş Fark atma zamanı.. FETIH 1453

• Sağlığınızdan olacaksınız ben size söyleyeyim. Bu tabiki sizin kararınız. Ama bence 7 saat uyuyup çalışmak daha verimli ve mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sınav sağlığınızdan bu kadar mı önemli ya? 10-15 saat çalışma da biraz daha fazla uyu 8-9 saat çalış. Çok saçma iş yapıyorsunuz
  • Hocam azminize hayran kaldim umarim emeklerinizin karşılığını alırsınız tek tavsiyem saat sabah 9-11 arasına uyku koymussunuz yani tam sınav saatlerinde beyninizi o saatte uyumaya alistirmayin derim ben.

• Arkadaşlar çok afedersiniz ama hayatınızın geri kalanını belirliyor düşüncesiyle bunu yapıyorsanız eğer ben size şöyle söyleyeyim, ben kitap okuyan ve hatta yazan bi insandım. Resim yapardım, gitar piyano ve ud kurslarına giderdim. Sanatın her dalı hayatımın en büyük eğlencesiydi. İki senelik ygs lys maceramın bana kattığı tek şey Üniversite kazanmak oldu. Benden aldığı şeyler ise tüm bu saydıklarım. Ve başarılı olamadım. İnanın üç senedir toplamda 20 kitap okumamışımdır. Yazmayı bıraktım. Resim desen çizmiyorum. Derse girip çıkan, sınavlara çalışan boş vaktinde de üç yılın acısını çıkarırcasına dizi izleyen asalak bile Üniversite öğrencisi oldum. Bu programlarınız size fayda sağlamaz. Sadece sizi yıpratır. İnanın düzelmek kolay olmuyor. Üniversite kazanınca özgür olurum sanmayın. Ya bıkar Üniversiteyi uzatır başarısız olursunuz. Ya da üniversitede de asalak hayatınıza devam edersiniz.

Dikkat edin en başarılı öğrenci profili sosyal yaşantısından ödün vermeyen öğrenci profilidir. Uykusundan kısar ama sosyal yaşantısından kısmaz. Hobisini de yapar. Arkadaşlarına vakit de ayırır. Dersini de çalışır. Kafası rahattır ama en iyisini kazanır. Neden diye sormak gerek.

Planlarınız bölüm okumaksa iş sizde bitiyor. Boğaziçi'nden çıkan işsiz kalabiliyor bazen. Bazen de KKÜden çıkan en iyi yerlerde çalışabiliyor. Hele ki amacınız devletse boşverin Üniversite hangisi, her üniversite mezunu aynı Kppsye giriyor.

Benim kendisini hiç yormadan psikoloji okuyan arkadaşım var. Yapamayacağını biliyordu. Çünkü bazen de ygs lysyde herkesin şansı dönmeyebiliyor. Sosyoloji yazdı ikinci sene çift anadalla psikoloji okumaya başladı. Hayaliniz ne olursa olsun sağlığınızı sosyal yaşantınızı, psikolojinizi böyle harap etmeyin.

Uyku düzenini düzeltmek sağlam iradeli bi insan için 40 gün benim gibi bi insan için 40 ay vakit alır. Bu şekilde kendinizi harap ederseniz Üniversitede ne yapacaksınız? İki dakika geç kalmak hocanın gözünde bitmek demektir bölümlerde. Yatın gece 11de kalkın sabah 6 da yapın kahvaltınızı düzenli tekrarınızı yapın. Arkadaşlarınızla bi oturun çay için günde bi saat sonra dersinize geçin yeterli. Çok soru değil düzgün soru çözün. Ben ygsye çalışmadan rahat girip 50k yaptım lys ye eşek gibi çalışıp stres yapıp düşürdüm. Rahat olun kendinize güvenin yeter.

Yapmayın kendinize eziyet etmeyin.

• Sana tek cümle kurayım kardeşim; Hayatında resim müzik tiyatro sanatla uğraşmak yerine ya da kankalarınla çay içmek gezmek tozmak yerine gidip 1 ay asgari ücretten bir süre sabah 8 akşam 6 işe girip biraz ucundan hayat tecrübesi katsaydın kendine, mesela günde 10 saati 38,75tl gibi para kazanırken karşılığında abuk sabuk aptal aptal insanların ağız kokusunu çekseydin kullandığım ; "Hayatınınzın geri kalanı belirleyen sınav" cümlesinden ne demek istediğimi gerçeketen anlayabilirdin. Sanat anlayışıyla yürümüyor bu işler anlayacağın kardeşim burada sana suç bulmuyorum yanlış anlama ama yazdıklarında tecrübe eksikliğinden dolayı haklı hiç değilsin. Hayatın geri kalanı sınav haricinde gezme tozmak, sanatla uğraşmak, kitap yazmak, kankilerle crash saga oynamak farmville'de tarla bahçe ekmek değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terliksi İnsan -- 23 Mayıs 2016; 18:24:34 >

• Konu uzun diyenler için ; 26 Günde nasıl tuvalette test çözerken ölünür onu anlatmış arkadaşlar.
    Siz şaka mısınız ? sen zannediyor musun bunun sizi zirveye çıkaracağını , Allah aşkına gidin adam gibi uykunuzu uyuyun 7 saat yeterli. Sabah 7 de Kalkıp güzel bir kahvaltı yapın sonra oturun derse akşam 6-7 ye kadar çalışın her 1 saatte 15 dk mola verin diyelim ki akşam 7 oldu artık daha gitmiyor falan dediniz çıkın arkadaşlarınızla gezin en kötü gidin bi parkta kola çekirdek yapın inanın size soru çözmekten daha faydası olur , son olarak da şunu söyleyeyim sınavda ilk 20 bine girenlerin sadece bini inektir gerisi sosyal hayatı ve sınavı beraber götüren kişilerdir siz o binden olacağınıza geriye kalan 19 bin kişinin içerisinde olun .
  • Heyyt
    gece + gunduz olursa katilacagimi soylemistim zaten.

+1

• Okudum mesajları çalışmayı gözü yemeyenler hemen kendilerince vicdanlarını rahatlatacak bahaneler bulmuş. Gece ders yapılmaz o kadar yapılmaz diye kozlarını oynuyorlar kendilerince.

Soruyorum herkese bu güne kadar msn başında, cs 1,6 başında, haxball başında, tv başında, facebook twitter instagram başında, omegle başında eğer hiç sabahlamadıysanız LYS içinde sabahlamayın eyvallah. Ama hepiniz işinize geldiğinde 26 günden çok daha fazla sabahladığınızi biliyoruz. Sınav içinde size 12 ay sabahlayın demiyoruz. kalkıp 7 saat bir 7 saat bir daha ders yapıcaksınız bunun için kendinize özgü bahaneler üretmeyin yemiyor deyip çekilin kenarıya ve bizi izleyin.

@yinesacmaladim: Hg dostum başlayalım o zaman vakit geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

Okudum mesajları çalışmayı gözü yemeyenler hemen kendilerince vicdanlarını rahatlatacak bahaneler bulmuş. Gece ders yapılmaz o kadar yapılmaz diye kozlarını oynuyorlar kendilerince.

Soruyorum herkese bu güne kadar msn başında, cs 1,6 başında, haxball başında, tv başında, facebook twitter instagram başında, omegle başında eğer hiç sabahlamadıysanız LYS içinde sabahlamayın eyvallah. Ama hepiniz işinize geldiğinde 26 günden çok daha fazla sabahladığınızi biliyoruz. Sınav içinde size 12 ay sabahlayın demiyoruz. kalkıp 7 saat bir 7 saat bir daha ders yapıcaksınız bunun için kendinize özgü bahaneler üretmeyin yemiyor deyip çekilin kenarıya ve bizi izleyin.

Ygs nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mathers

quote:

Okudum mesajları çalışmayı gözü yemeyenler hemen kendilerince vicdanlarını rahatlatacak bahaneler bulmuş. Gece ders yapılmaz o kadar yapılmaz diye kozlarını oynuyorlar kendilerince.

Ygs nasıl

7k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terliksi İnsan -- 24 Mayıs 2016; 2:15:55 >

• quote:

quote:

quote:

Ygs nasıl

7k

O tip ne bilader? Değişik misin sen?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ygs nasıl

7k

O tip ne bilader? Değişik misin sen?

Değişiğim birader var mı itirazın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terliksi İnsan -- 24 Mayıs 2016; 3:28:36 >

• Terliksi İnsan kullanıcısına yanıt
    insan fizyolojisiyle ilgili gram bilgin yok, bu programa bünyenin alışması haftalarını alır. sen fitnessa gitmezken 50 kg lik bir halteri rahatlıkla kaldırabilir misin ? peki sen günde max 7-8 saat çalışırken geceli gündüzlü 14 saate geçince ne olur biliyo musun ? en fazla 3 gün sonra iflas edersin isteğini tamamen kaçırırsın. iyi bir sıralaman var, tadını kaçırmadan devam et bence.

• Uçkur kardeşiniz konuya el atsın bu böyle gitmez .. :D

Terlik kardeşim programı değiştir kesin ve kesin bir şekilde he şimdiye kadar nasıl bir program uyguladın bilmiyorum gerçi senin böyle fantezik programların olmuştu sanırım benim de :D
    Neyse beni dinle bu programa daha hiç alışık olmayıp bir anlık gazla başlayabilenler elbet olacaktır sana ve onlara sesleniyorum bu program olmaz .
    Ama bu şekilde olmadan da 14 saat çalışılabilir . Gece uykusu çok önemli çünkü gece uykuyu bölmek de güzel tabi ama sabah namazıyla mesela vs. uzatmadan örnek bir programa değinmek istiyorum.
    Bence gece 00.00-5/6 arası bir uyku uyuyup bunu öğlen 12 civarlarında 1 saatlik bir kayluleyle desteklerseniz on numara olur hem gece uykusunu hem gerekli uykuyu almış olursunuz ben böyle yapıyorum hemen hemen geri kalan zamanlara 14 saat bir güzel tanzim edilebilir
    Bkz.
    Kaylûledir ki, bu uyku sünnet-i seniyyedir. Duhâ vaktinden, öğleden biraz sonraya kadardır. Bu uyku, gece kıyamına sebebiyet verdiği için sünnet olmakla beraber, Ceziretü'l-Arabda, vaktü'z-zuhr denilen şiddet-i hararet zamanında bir tatil-i eşgal, âdet-i kavmiye ve muhitiye olduğundan, o sünnet-i seniyyeyi daha ziyade kuvvetlendirmiştir. Bu uyku hem ömrü, hem rızkı tezyide medardır. Çünkü yarım saat kaylûle, iki saat gece uykusuna muadil gelir. Demek, ömrüne hergün bir buçuk saat ilâve ediyor. Rızık için çalışmak müddetine, yine bir buçuk saati, ölümün kardeşi olan uykunun elinden kurtarıp yaşatıyor ve çalışmak zamanına ilâve ediyor.

Gelgelelim sanat sanat işine ve 38.75 tlden çalışma işlerine bazı farklı katılımlarım haricinde terliği haklı buldum çünkü bende çalışmak zorunda kaldım veya çalıştım zor günler yaşadım hayat gerçekten toz pembe değil bazı insanların sanatla ,sazla , kemanla uğraşacak destekleri olmuyor hayat herkese aynı şeyi yaşatmıyor hayat adil değil kendinize zarar vermeden böyle programlarla hayattan hesap sorma vakti bizimdir kolay gelsin beyle şu 25 gün iş bitirelim
    Hırslı terlik seviliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçkur ayna -- 24 Mayıs 2016; 9:26:17 >

• hocam çok güzel çalışıyorsunuz ama bünyeye çok zararlı sınav sabahı kafayı yersiniz bünyeniz şaşar ben söliyim :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.