Şimdi Ara

Aynı Eve 2 Abonelik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şuan da dairemizde mevcut bir internet aboneliğimiz var. Farklı bir abonelik daha almak istiyoruz.

ttnet'i aradım ekipler evinize kontrole gelip bulunduğunuz sokaktaki port sayısı müsait ise aboneliği bağlayabiliriz dediler.

Genellikle bu port sayısı müsait oluyor mu? Yoksa her daire 1 port mu sağlıyorlar

• tralast kullanıcısına yanıt
    Eğer apartmanda oturuyorsanız apartmanda ki daire kadar port takıyorlar. Ama bir kişi internet kullanmazsa boşta kalıyor ve siz bağlanabiliyorsunuz. Bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor, şu anda birçok kişi port sıkıntısı yaşıyor.
  • Boş port varsa bağlarlar ankastrede yer olmasıda lazım.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Apartmanda internet kullanmayan 1 2 kişi var ve 2 3 daire de boş. Biri ölmüş yıllar önce falan, acaba onların port haklarını bana geçirirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Eğer apartmanda oturuyorsanız apartmanda ki daire kadar port takıyorlar. Ama bir kişi internet kullanmazsa boşta kalıyor ve siz bağlanabiliyorsunuz. Bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor, şu anda birçok kişi port sıkıntısı yaşıyor.

Apartmanda internet kullanmayan 1 2 kişi var ve 2 3 daire de boş. Biri ölmüş yıllar önce falan, acaba onların port haklarını bana geçirirler mi?
    Evet. Eğer o portlar saha dolabında da boşsa size verirler.
    Yoğun bölgelerde port sayısı bile bulmak imkansız oluyor yer durumuna göre değişir başvur zaten cevap veriyorlar
    Dolaptan boşsa bağlantı alırsın sen kablonu hazırla.
  • Bugün ttnet'i aradım durumu anlattım sağolsun bayan yardımcı oldu. Adresimi aldı ne kadar hız destekliyor ve müsait mi müsait değil mi diye kontrol etti.
    Ve sonra tesisatınız yeterli ise olur tabi dedi.
    Bende apartmanda ki ankastrenin fotoğraflarını çektim.

Fotoğraflarda görüldüğü üzere
    İlk bölümde sadece ilk 3 numara dolu
    İkincisinde ise 5,6,0 boş (herhangi bir kablo bağlanmamış. Hat kabloları bağlı
    üçünde ise 6 ve 9 boş.

Ankastre destekliyor mu acaba? Bana yer mi ? Aynı Eve 2 Abonelik
     Aynı Eve 2 Abonelik
     Aynı Eve 2 Abonelik

Aynı Eve 2 Abonelik Aynı Eve 2 Abonelik Aynı Eve 2 Abonelik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tralast -- 22 Mayıs 2016; 22:26:13 >

Evet müsait alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    :) allah iyiliğini versin bunu çekmene gerek yoktu ki :)

Burada hepsi boş olsa da bişey değişmiyor. Mühim olan sahadaki dolaptaki boş port olmadıktan sonra bir önemi yok inşalllah işini halledersin :)
  • hocam bağlatabilirsiniz, sorun olacağını sanmıyorum.
  • carso kullanıcısına yanıt
    Bana bayan müsait dedi türktelekomun alt yapısı. Sizin tesisatınız müsait mi ondan haber ver gibisi bir şey daha ekledi.

Az bir araştırma sonucu sanırım Apartmana ayrılmış 16 port var. Telekom hattından gelen kabloları saydım. Ve 14 daire var apartmanda
    Sanırım o 2 port bodrum için ayrılmış. Çünkü bodrum da 2 tane depo olarak kullanılan dairemsi yerler var.

Oturduğum yer Düzce Kalıcıkonutlar diye bir yer. Depremden sonra yapılan toki varimsi 40bin nüfuslu yer.

Evin hemen yanında 3 tane okul var. Lise,Ortaokul,Anaokulu şimdi bir tane de kyk yurdu yapılıyor yanı başımıza. Santral yaklaşık 200 adım ötemizde.
    Bunlar boş port olmasına bir etken olabilir mi ? Yani saha dolabı ona göre ayarlanmış olmalı.
    Yaşadığım yer 10 yıllık site gibi birşey
    Fiber altyapısı falan herşeyi var.

Usta ayrıyetten şimdi dolaptan kablo çekme mevzusunu konuşurken. Acaba her daireye 2 hat mu geliyor dedik.
    Başladık evin içinde telefon prizlerini söküp kablolara bakmaya.
    2 odaya kırmızı siyah kablo geliyor
    diğer 2 odayada mavi beyaz kablo geliyor
    Başladık modemi söküp her hatta takmaya. Kırmızı siyah gelen kablolara bağladığımızda DSL ışığı geldi
    Diğer 2 odaya gelen mavibeyaz kabloda hiç sinyal gelmedi.
    Sanırım ev tesisatında 2 hat var tabi emin değilim bu konuda da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tralast -- 22 Mayıs 2016; 23:11:02 >

Yapılabilir de dediğim gibi tele kom net bişey diyecek olup olmadığını normalde yeni binalarda fazla yapılır yedek yada fazla bağlatanlar için bu tamamen müteahhitte baglı.resme göre bina içi müsait cat6 kablo kullanarak daireye kablo çektirebilirsiniz muhtemelen daireye tek kablo gider
    Çok sağ ol.

Şimdi diyorsunuzdur ki bize soracağına abone ol gelip baksınlar.
    Ben şuan bağlatmayacağım interneti. Üniversite öğrencisiyim memlekete döneceğim. Gelir gelmez ilk işim arayıp abonelik için başvurmak olacak.
    Bu 3 ay içerisinde baya kafama takardım açıkcası.
    Yok estağfurullah Telekomun ne yapacağı belli olmuyor. O bakımdan olur ama yer yok der ondan onu yazıyorum sonuçta yardımlaşma forum bunun için var.Hayırlı geceler

Eyvallah usta haklısın. Ama ben bu sefer bodruma da girdim. Bodrumda da hat var. Bodrumun hakkı olan portu bana bağlayabilirler sonuçta.
    Port sıkıntısı çekildiğini düşünmüyorum şahsen. Çünkü daha yeni çıktık kiraya hemen gelip bağladılar.
    Peki ben kabloyu önceden alıp mı arayayım yoksa gelince mi alayım. Hatta kendimde çekerim artık bilgilendim bu konuda :D
    işi öğrendim diyorsun

• genelde portların sayısı yetersiz olabiliyor. Geçenlerde bir arkadaşım almak istedi, kutuda boş port olmadığı için bir düyna sıkıntı çekti.
  • Usta haber vereyim dedim. Bugün santrale gittim oturduğum yerde port sıkıntısı yokmuş Yani baya bir boş port varmış.
    Gelir bağlarız hatta genellikle oturduğum bölgede ki evlerin içinde bir hat daha varmış. Mutlu oldum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.