Şimdi Ara

Su Tasarrufu yapmayan ama az elektrik tükeken çamaşır makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

özellikle çamaşır makinelerinde su tasarrufu yapan makineleri anlayamıyorum, inanamıyorum. Su harcamadan nasıl yıkar çamaşırlar yeterince ıslanmadan nasıl temizlenir ve yeterince su olmadan nasıl durulanır.

çamaşırın bol su ile yıkanması gerektiğini düşünüyorum.

bu sebeple suya acımayan ama elektirik tasarrufu yapabilen cihaz arayışım var.

tavsiyelerinizi bekliyorum.
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

• OneTwoLater kullanıcısına yanıt
    Makinelerin elektrik tasarrufu yapabilmeleri için özellikle yıkama aşamasında suyu az kullanmaları gerekiyor. Bunun sebebi makine ne kadar az su ısıtırsa rezistans o kadar az devrede kalacak, su miktarı arttıkça suyun ısınma süresi de uzayacak ve elektrik sarfiyatı da artacaktır. Günümüzde ürettikleri makineler ancak bu şekilde elektrik tasarrufu yapabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bol su ile çamaşır yıkayan yada ekstra durulama yapabilen çamaşır makine tavsiyesi verebilir misizniz?
  • OneTwoLater kullanıcısına yanıt
    Yıkamada çoğu az su kullanıyor ama durulamada bosch siemens hassas durulama seçeneğiyle suyu bol alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski makinelerin gözünü seveyim. 15 yıl kullandığımız Arçelik 2200 vardı. Efsane makinadır. Bol suyla köpürte köpürte yıkıyordu ve tertemiz çıkıyordu çamaşırlar. AEG aldık beyazları hiç güzel yıkamıyor. Arçelik 2200 ün beyni denen parçayı bulsam tamir edip yedek makina olarak kullanacam valla.
  • "Anti-alerjik" veya "alerji karşıtı" özelliği olan makineler tercih edilebilir. Genelde durulama suyunu ısıtarak bu performansı elde ederler. Electrolux'te ve başkalarında da ek durulama özelikleri olabliyor. Orta-üst seviyerlden itibaren bu özellikler oluyor. Ekstra durulama tuşu oluyor, veya durulama seviyesi belirlenebiliyor.

Bizim eski AEG Lavamat da çok iyi duruluyor. Yumuşatıcı kokusu kalmıyor. Hatta bu yüzden bir defa evdekiler yumuşatıcı bölmesini ağzına kadar doldurmuştu yine de durulamayu başarmıştı. "Eco valve" özellikli AEG'leri (sanıyorum artık hepsi öyle) tavsiye edebilirim. Bu sistemde sıvı pompası hava pompası gibi çalışarak tahliye borusunda su bırakmaz. Art arda alınan durulama suları öncekilerle karışmamış oluyor.

ek olarak: Bosch Kidd's serisi ve bebek programı olan makineler de pek suya acımadan iyi durularlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 23 Mayıs 2016; 18:35:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.