Şimdi Ara

Kavisli monitör göz ağrısı yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1 metreden yakin 42 inc tv de pc kullaniyorum ve bu yuzden gozlerde agri var sanirim. Monitöre gecis yapmak istiyorum. Kavisliler ilgimi cekti agri yaparmi kullanan arkadaslar var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kavisli olmasıyla gözü yormamasının bir alakası yok. Gözü yormaması için low blue light, flicker free, yüksek hz li monitor tercih et.
  • Baş dönmesi bulantı yaptığını söylemiş biri kavisli ekranın benim tuhafıma gitti kişiye bağlıdır bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dogussonmez kullanıcısına yanıt
    1 metreden 42" tv kullanıyorsanız zaten bütün ekranı görebilmek için kendinizi baya yoruyorsunuzdur. 27 den daha fazlasına gerek yok bence 1 metre için.
    alabiliyorsanız 2K 27" bakın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkange

1 metreden 42" tv kullanıyorsanız zaten bütün ekranı görebilmek için kendinizi baya yoruyorsunuzdur. 27 den daha fazlasına gerek yok bence 1 metre için.
    alabiliyorsanız 2K 27" bakın derim.

2K olayına geçmek istemiyorum çünkü oyunlarda takılma vb şeyler olursa gene masraf cıkacak bana.

Aslında kararsızım 24'' 144 HZ bir mönitör mü alsam acama BenQ 24" XL2411Z diye bir model buldum
  • dogussonmez kullanıcısına yanıt
    Bu durumda Asus MG248Q modelini öneririm. Amd freesync de destekliyor, Nvidia 3d'de. Aynı zamanda 1ms ve 144hz
  • Yapmıyor hocam. Denendi, onaylandı. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne yapması hocam ya yapmaz :)
  • alışma süreci var.
  • Göz ağrısı bilmiyorum çok çalıştıpımdan mıdır ama yapıyor. Ama hissiyatı öyle aman aman kavisli değil. Yandan bakınca kavisi belli oluyor. Karşıdan hiç belli olmuyor neredeyse. O yüzden dert etmenize gerek yok. Çözünürlük ve uzaklık belki sizin gözünüzü yorabilir. Kavisli ekranı çok yakın kullanmamak gerek. Ben 34" monitörün 3000r kavis açısına sahip bir monitörü 1 metre mesafeden kullanıyorum. Oyunlarda ideal. Ama masaüstü çalışmalarında daha yakın oturmak gerekiyor. O zaman da çok hareketli olmadığından göz yorgunluğu da pek olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.