Şimdi Ara

Deprem sadece Sony'nin üretim tesisini değil iPhone 7 hayallerini de vurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deprem sadece Sony'nin üretim tesisini değil iPhone 7 hayallerini de vurdu

Apple'a yakın kaynaklara göre iPhone 7'nin en iyi özelliklerinden biri 5.5 inç ekranla gelecek Plus modelinde görebileceğimiz çift kamera olacak. Nomura'dan gelen yatırımcı raporuna göre büyük boy iPhone'da yer alması beklenen çift kamera sistemi sadece Sony tarafından üretilmeyecek ve bu sürece LG de dahil olacak.

Ayrıca Bkz.iPhone 7 kablosuz şarj teknolojisine sahip ilk model olabilir
    Apple, geçmiş tecrübelerine dayanarak üretim kanadında herhangi bir aksaklık yaşamamak için kısa bir süre önce LG ile de bir anlaşma imzaladı. Sony'nin Kumamoto'daki üretim tesisi Nisan ayındaki deprem nedeniyle hasar görmüş durumda. Şirketin artık Apple tarafından talep edilen seviyelere ulaşılamayabileceği belirtiliyor. Bu nedenle Cupertino merkezli şirket kamera modüllerinin büyük bir kısmını LG'nin üretmesini istiyor.

4.7 inçlik modele OIS özelliği geliyor

Analistler, Sony'nin Apple için çift kamera üretimini tam kapasiteyle gerçekleştiremeyeceğini belirtiyorlar. Sonuç olarak LG Innotek (LGI) kanadının Apple tarafından tedarik edilmesi istenen çift kamera siparişlerinin önemli bir bölümüne sahip olacağı düşünülüyor. Çif kamera yapılandırmasının sadece iPhone 7 Plus modeliyle sunulacak olması 4.7 inçlik modeli oldukça arka plana atacağı bir gerçek. Ancak Apple aynı zamanda küçük versiyon için bazı yükseltmelere hazırlanıyor.

Şirket şu anda Plus modellerinde mevcut olan Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliğini ilk defa bir sonraki nesil 4.7 inçlik iPhone modeline dahil edilecek. Analistler Apple'ın bu hamlesini cihazı daha gelişmiş gösterme ve artan rekabete ayak uydurma girişimi olarak değerlendiriyorlar. Çift kamera ve OIS yükseltmelerinin yeni nesil iPhone'ların önünü açıp açamayacağını ise zaman gösterecek.

Deprem sadece Sony'nin üretim tesisini değil iPhone 7 hayallerini de vurdu 

• iphone 7 için hiç heyecanlı değilim
  • Ooo ois mi ne büyük inovasyon o öyle millet ön kameraya ois koymaya başladı apple arka kameraya daha yeni koyuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steve Jobs'tan sonra şu apple teknoloji dünyasına nerdeyse hiç yenilik getirmedi. Apple'dan ipad dışında bir şey almam. Steve Jobs zamanında hem donanım olarak öndeydi hem de yazılım olarak öndeydi, şuan iOS saf androidin gerisinde, donanım olarak ise zaten yerin dibinde

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    İ6 Plus ve İphone 6S Plusta vardı zaten sadece 4.7 modelde yoktu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickjonas

İ6 Plus ve İphone 6S Plusta vardı zaten sadece 4.7 modelde yoktu

satış rakamlarına göre iphone dediğimiz şey 4.7 inçlik modeldir, 5.5 inç lik model phablettir, farklı bir kulvar
  • OIS'i 6sP'ye koyup 6s'ye koymamasının sebebi de belli oldu. İkisinde de tek kamera olduğu için OIS'i fark olması amacıyla 6s'ye koymamışlardı. Ama 7P'de çift kamera olacağı için 7'ye de yenilik olarak OIS'i getiriyorlar. Kısacası her ikisi de kendi seleflerine karşı küçük ama Apple ve müritlerine göre büyük bir yenilik olarak tanıtılacak. En azından 6 ve 6s serisinde kasa ve ekran çözünürlüğü dışında donanımdan kameraya kadar her şey gelişti.

Ayrıca iddialar doğruysa ilk kez ana seri bir cihazda ekran çözünürlüğü değişmeyecek ve kasada ciddi bir değişiklik olmayacak. Yeni kasa hastası kitle de hayal kırıklığına uğrayacak.

Sırf yeni kasa olacağı beklentisiyle 6s almayıp 7'yi bekleyenler bu sefer hesaplar tutmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Steve Jobs'tan sonra şu apple teknoloji dünyasına nerdeyse hiç yenilik getirmedi. Apple'dan ipad dışında bir şey almam. Steve Jobs zamanında hem donanım olarak öndeydi hem de yazılım olarak öndeydi, şuan iOS saf androidin gerisinde, donanım olarak ise zaten yerin dibinde

"şuan iOS saf androidin gerisinde"

• quote:

Orijinalden alıntı: AndaCakan

quote:

Steve Jobs'tan sonra şu apple teknoloji dünyasına nerdeyse hiç yenilik getirmedi. Apple'dan ipad dışında bir şey almam. Steve Jobs zamanında hem donanım olarak öndeydi hem de yazılım olarak öndeydi, şuan iOS saf androidin gerisinde, donanım olarak ise zaten yerin dibinde

hem ios hem de saf android kullanıyorum, saf android kesinlikle daha hızlı ve daha az çöküyor, bence kullanmadan yorum yapmayın

• Ne kameraymış arkadaş aylardır karar veremediler. Bence iphone 7 ye kamera koymasınlar kafamız rahat etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

Apple lensleri Sony'den bir şekilde tedarik edemezse işi çok zor. Zira Lg lensleri henüz bir büyük firma tarafından deneyimlenmiş değil.

Samsung lens üretim noktasında öyle yatırımlar yaptı ki bugün s7 Edge olsun Note 5 olsun lensleri Samsung lensli telefon ile Sony lensli telefonlar ayırt edilemeyecek noktada. Bu noktada Samsung'dan tedarik etmek daha mantıklı olabilir.

Apple tarafında ise henüz daha 6s Plus'da Lg ve Sharp'dan alınan panellerin birinde beyaz rengini sarımtırak gösterme skandalı daha tazeyken yine böyle bir farklılık kötü sonuçlar ve faklılıklar doğurabilir.

Şu bir gerçek ki Steve Jops yaşasaydı bugün çoğunlukla kendi kendine üretim yapabilen bir Apple vardı..

Lens optik parçadır, camdır. Sizin bahsettiğiniz şey sensör oluyor lens değil. Kavramları çok karıştırmışsınız.

• nihayet ois geliyormuş
  • quote:

quote:

quote:

hem ios hem de saf android kullanıyorum, saf android kesinlikle daha hızlı ve daha az çöküyor, bence kullanmadan yorum yapmayın

İnsan şunu derken utanır yahu, nereye daha az çöküyor nereye daha hızlı çalışıyor çocuk mu kandırıyorsun? 4S ile S7 kullanıyorsun herhalde sen?

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

quote:

quote:

İnsan şunu derken utanır yahu, nereye daha az çöküyor nereye daha hızlı çalışıyor çocuk mu kandırıyorsun? 4S ile S7 kullanıyorsun herhalde sen?

kardeşim saf android diyorum, sen hiç nexus kullandın mı? android demedim, saf android dedim, zaten saf android kullanan herkes diğer samsung, lg gibi markaların kullandığı androidlerin ne kadar kötü halde olduğunu bilir. söylediğim şeyi her türlü kaynakta araştırabilirsiniz, android şuan ios'ten daha az çöküyor, bunu da bizzat ikisini de kullanan biri olarak söylüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 21 Mayıs 2016; 20:25:26 >

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    İphone 6 ile s7 edge i karşılaştırıyorum ben ve arada ciddi fark var s7 edge bariz daha hızlı ve ios da kusursuzluktan uzak artık ios 7 den ios 9 a kadar cihazları daha çok kastırmasından başka düzgün hiçbir özellik gelmedi ayrıca ios 6 dayken hızına ağzımın açık kaldığı ipad artık beni en küçük şeyde çıldırtıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Yanılmıyorsam parmak izi okuyucusu Steve Jobs'tan sonra çıktı 64bit mimarisi de ondan sonra çıktı 3D touch'ta ondan sonra çıktı ve yanılmıyorsam bu özelliklerden bazılarını Nexus cihazlar da dahil olmak üzere bir yığın Android tabanlı cihaz üreten firmalar kopyaladı ve kopyalamaya devam edecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

quote:

quote:

kardeşim saf android diyorum, sen hiç nexus kullandın mı? android demedim, saf android dedim, zaten saf android kullanan herkes diğer samsung, lg gibi markaların kullandığı androidlerin ne kadar kötü halde olduğunu bilir. söylediğim şeyi her türlü kaynakta araştırabilirsiniz, android şuan ios'ten daha az çöküyor, bunu da bizzat ikisini de kullanan biri olarak söylüyorum

Evet kullandım. Okuyabiliyorum zaten. Doğru okudum sıkıntı yok. iOS'te çökme diye bir şey fazla olmaz, en fazla donma veya FPS düşmesi olur o kadar. Çökme diye bir şey iOS'te aşırı nadir rastlanır. Android'de ise gün aşırı uygulamalar hata raporu verip kendini kapatır, bazenleri com.android diye başlayan bir şey bile hata raporu verir, hangi kaynak diyor iOS daha fazla çöküyor diye? Yapmayın Allah aşkına. İkisini de kullanıyorum diyorsunuz iOS'te neyin çöktüğüne şahit oldunuz siz? Her seferinde bir şans verip alıyorum elime Android'i, ama yok, hiçbir zaman adam olmayacak bu sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 21 Mayıs 2016; 20:51:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

İphone 6 ile s7 edge i karşılaştırıyorum ben ve arada ciddi fark var s7 edge bariz daha hızlı ve ios da kusursuzluktan uzak artık ios 7 den ios 9 a kadar cihazları daha çok kastırmasından başka düzgün hiçbir özellik gelmedi ayrıca ios 6 dayken hızına ağzımın açık kaldığı ipad artık beni en küçük şeyde çıldırtıyor

Kaç yıllık iPad'den bahsediyorsun. O yıldan kalma bir Android alır mısın eline çok merak ediyorum sonuç ne olacak. Ciddi bir fark var bariz daha hızlı demişsin, cevap verme ihtiyacı bile hissetmiyorum açıkçası. Ayrıca 6S ile karşılaştırman gerekiyor S7'yi. 6 ile karşılaştırsak da zaten S7 daha hızlı olmuyor.
  • Başlığa gel adam tam bir teknoloji trolü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

Sende iPhone 6 ile S7 Edgeyi karşılaştırmayı deneyeceğine S7 Edge ile 6S Plus, düz S7 ile düz 6Si karşılaştır ozaman. S7 6S'den bile sonra çıktı piyasaya daha yeni cihaz sen tutmuş 6'dan bahsediyorsun.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.