Şimdi Ara

1500 TL bütçe ile çamaşır makinesi ihtiyacınız olsa bugün tercihiniz ne olurdu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün max. 1500 lira bütçe ile çamaşır makinesi almak isteseydiniz tercihiniz hangi sebepten dolayı hangi makine olurdu? 9kg, A+++, kısa süreli yıkama programı, sessiz olması, kazanın dayanıklı olması temel kriterler. Sizin de fiikirlerinizi almak isterim. Öne çıkan markalar arasında PROFİLO CMG140DTR , BOSCH WAT24480TR , Samsung WF90F5E0W2W gösteriliyor. "Şuna da bir bak" ya da "Bak ben bunu aldım, memnunum" dediğiniz çamaşır makineleri nelerdir?

• BOSCH WAT24480TR ÇAMAŞIR MAKİNESI almayı düşünürdüm.
  • system_25 kullanıcısına yanıt
    Tartışmasiz Bosch öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

Tartışmasiz Bosch öneririm.

Hocam bosch oneririm derken verdigim modellere bağlı kalmadan başka bir alternatif var mıdır verebileceğiniz?

1500 civarı düşünüyorsan wat serisi bosch ama yok bütçemi attırırım diyorsan waw serisi yada way idos bosch alin

• Yok mu başka fikri olan?
    kızkardeşime profilo 140dtr aldık tam f/p ürünü taş gibi makine, alternatifimiz bosch wat24440 idi, onu alsaydık yine memnun kalırdık sanırım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

kızkardeşime profilo 140dtr aldık tam f/p ürünü taş gibi makine, alternatifimiz bosch wat24440 idi, onu alsaydık yine memnun kalırdık sanırım ...

Hocam nereden kaç liraya aldiginizi öğrenebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: system_25

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

Hocam nereden kaç liraya aldiginizi öğrenebilir miyim?

istanbul-avcılarda bir spotçudan 1.250 nakite almıştık ...
  • Yeni seri AEG'lere de bakılmalı bence.

http://urun.n11.com/camasir-makinesi/aeg-l76680wd-8-kg-yikama-4-kg-kurutmali-camasir-makinasi-P94834459

Lavamat çok eski bir marka. Tecrübeli, programları oturmuş, bütün programları iyi çalışıyor. İyi duruluyor, sessiz. Pek akla gelemdğinden de Bosch'a göre biraz ucuz gibi geliyor. Merloni gruubuna geçtiğinden beri gördüklerim İtalya üretimi.
  • WM12T480TR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Yeni seri AEG'lere de bakılmalı bence.

http://urun.n11.com/camasir-makinesi/aeg-l76680wd-8-kg-yikama-4-kg-kurutmali-camasir-makinasi-P94834459

Lavamat çok eski bir marka. Tecrübeli, programları oturmuş, bütün programları iyi çalışıyor. İyi duruluyor, sessiz. Pek akla gelemdğinden de Bosch'a göre biraz ucuz gibi geliyor. Merloni gruubuna geçtiğinden beri gördüklerim İtalya üretimi.

Aeg'nin teknik servis desteği ne durumda bilemiyorum. Açıkçası almaya cesaret edemem. Yine de teşekkür ederim.

• grcim G kullanıcısına yanıt
    Makinayı kullanmakta mısınız yoksa sadece tavsiye mi?

• Samsung olmasın da ne olursa olsun. Samsung alacağına da elde yıka.

Ben electrolux kullanıyorum çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodost -- 27 Mayıs 2016; 11:47:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Aeg'nin teknik servis desteği ne durumda bilemiyorum. Açıkçası almaya cesaret edemem. Yine de teşekkür ederim.

Aeg nin servis desteği diğer markaların servisinden çok farklı değil. Yani diğer servislerde şapkadan kuş çıkarmıyor arıyorsun geliyor. Aeg de aynı. Ayrıca makine alırken servisini araştırmak yerine servise muhtaç etmeyeceği araştırmak daha mantıklı. Aeg de bu kalitede bence. Tabi beyaz eşya biraz da şans işi.

Dip not: Aeg ye cesaret edemeyip de Çinde üretilen bir makineye sadece markasını vuran Samsung a cesaret bulmanız takdire şayan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodost -- 27 Mayıs 2016; 11:53:57 >

• quote:

Bugün max. 1500 lira bütçe ile çamaşır makinesi almak isteseydiniz tercihiniz hangi sebepten dolayı hangi makine olurdu? 9kg, A+++, kısa süreli yıkama programı, sessiz olması, kazanın dayanıklı olması temel kriterler. Sizin de fiikirlerinizi almak isterim. Öne çıkan markalar arasında PROFİLO CMG140DTR , BOSCH WAT24480TR , Samsung WF90F5E0W2W gösteriliyor. "Şuna da bir bak" ya da "Bak ben bunu aldım, memnunum" dediğiniz çamaşır makineleri nelerdir?

Ben 24480 model cihazı kullanıyorum genel anlamda parasına göre iyi alet diyebilirim.Profilonun o modeli çok sorunlu galiba forum şikayet dolu.Arçelik piyano serileri de güzel onları da inceleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lodost

quote:

quote:

Aeg nin servis desteği diğer markaların servisinden çok farklı değil. Yani diğer servislerde şapkadan kuş çıkarmıyor arıyorsun geliyor. Aeg de aynı. Ayrıca makine alırken servisini araştırmak yerine servise muhtaç etmeyeceği araştırmak daha mantıklı. Aeg de bu kalitede bence. Tabi beyaz eşya biraz da şans işi.

Dip not: Aeg ye cesaret edemeyip de Çinde üretilen bir makineye sadece markasını vuran Samsung a cesaret bulmanız takdire şayan.

Ne kadar iyi olursa olsun her makine belli zaman sonra sorun çıkaracaktır. Yani her çamaşır makinesine yıllar sonra sorun çıkaracak gözüyle bakıyorum. Benim amacım bu sorunu en azami sürede çıkaracak makineyi bulmak ve bu sorun karşısında ücretli ücretsiz teknik destek verebilecek ekibi arkamda görmek. Samsungun Çinde üretildiğini de biliyorum dünya çapında elde ettiği başarıyı da fakat parça temini konusunda ithal mal olduğu için yetersizler.

Elbette her makine sorun çıkaracaktır kul yapısı neticede. Ama 1 yıl dolmadan bitmeyen sorunlar çıkarıp 4. senede de çöp olmamalı. Paraya kıyın alın denilen Almanya üretimi bosch marka çamaşır makinasında benim yaşadığım tam olarak buydu. Ama ben hiç bir zaman bosch kötüdür demedim. Bu benim şansımdı. Alıp yıllarca sorun yaşamayan sayısı çok fazladır. O yüzden aeg electrolux kötü yorumunıza istinaden yazdım. Anneannem hala aeg kullanıyor makine benle büyüdü bir 30 yılı vardır. Ben de şu an electrolux kullanıyorum ve çok memnunum. Ama diğer arkadaş büyük bir şanssızlık yaşamış tıpkı benim bosch da yaşadığım gibi. Kısacası bu işler biraz da şans işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodost -- 27 Mayıs 2016; 22:56:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodost

Elbette her makine sorun çıkaracaktır kul yapısı neticede. Ama 1 yıl dolmadan bitmeyen sorunlar çıkarıp 4. senede de çöp olmamalı. Paraya kıyın alın denilen Almanya üretimi bosch marka çamaşır makinasında benim yaşadığım tam olarak buydu. Ama ben hiç bir zaman bosch kötüdür demedim. Bu benim şansımdı. Alıp yıllarca sorun yaşamayan sayısı çok fazladır. O yüzden aeg electrolux kötü yorumunıza istinaden yazdım. Anneannem hala aeg kullanıyor makine benle büyüdü bir 30 yılı vardır. Ben de şu an electrolux kullanıyorum ve çok memnunum. Ama diğer arkadaş büyük bir şanssızlık yaşamış tıpkı benim bosch da yaşadığım gibi. Kısacası bu işler biraz da şans işi.

Aeg, electrolux kötü diye nerede yazdım :)
    Sadece samsung gibi teknik destek konusunda yetersiz kalabilirler. Makine bozulduktan sonra 1 ay yurt dışından parça bekleyemem veya garanti bittikten sonra deforme olan parça için ithal mal parası veremem. Bosch, samsung vs. yazdım ama sanırım tercihim yerli markalardan biri olacak gibi.

• Electrolux'ün Electrolux EWF1404BR modeline ne diyorsunuz? İthal ürünler cezbetmeye devam ediyor :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.