Şimdi Ara

HP Elitebook 1030, uzun kullanım süreleri ile dikkat çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP Elitebook 1030, uzun kullanım süreleri ile dikkat çekiyor

HP’nin profesyonellere yönelik olarak üst seviye dizüstü bilgisayar modellerini kapsayan Elitebook serisi, uzun kullanım sürelerine imza atan yeni bir üyeye daha kavuşuyor. HP Elitebook 1030, kullanım süresi yanında tasarımı ile de dikkat çekiyor.

Tasarım

Dizüstü modelinde ilk göze çarpan ayrıntı 13.3 inçlik uçtan uca uzayan ekranı oluyor. Ekran Gorilla Glass 3 ile korunurken, Full HD ve dokunmatik 3200x1800 piksel çözünürlük seçenekleri sunulmuş. Daha kompakt bir sisteme izin veren bu tasarım sayesinde, 12.2 inçlik bir dizüstü şasesi içerisine tüm donanımı sığdırmak mümkün olmuş.

Cihazın gövdesi tamamen elmas kesim metal ile üretilirken, 15.7mm kalınlık ve 1.16Kg ağırlık değeri yakalanmış. Darbelere, şoka ve sarsıntılara karşı MIL-STD askeri standartlarda koruma sunan model, ayrıca su dökülmelerine karşı dayanıklı Premium bir klavye barındırıyor.

Donanım

Intel Skylake tabanlı Core M işlemcilerden gücünü alan model, Core m3, m5 ve m7 seçenekleri sunuyor. Yüksek performansı en iyi enerji verimliliğiyle sunan işlemciler sayesinde, Full HD çözünürlükteki versiyon 13 saate kadar kullanım süresi yakalıyor. Bu süre, tepe model için 9 saate düşüyor.

Fansız olarak geliştirilen HP EliteBook 1030, 512GB’a kadar SSD, ek bir 256GB’a kadar PCIe SSD seçeneği, 16GB’a kadar RAM, WiDi ve Miracast kablosuz görüntü aktarım standardı, WiFi AC, Bluetooth 4.2, USB 3.0, USB Type-C, parmak izi okuyucu, Bang&Olufsen hoparlör gibi diğer özellikler barındırıyor.

Kendini tamir edebilen BIOS teknolojisi HP Sure Start, Intel vPro ve LANDesk yazılımlarını barındıran HP EliteBook 1030, 1249$ fiyat etiketine sahip olacak. Satışlar henüz başlamadı. 

• Sonra niye satışlar düşüyor diye ağlarsınız, ulan 15.6 ekranda hala 1366x768 çözünürlüklü paneli varken küçücük cihazda 4k ya yakın çözünürlüklü panel var. Üstelik de core m, öyle i3 falan bile değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

Sonra niye satışlar düşüyor diye ağlarsınız, ulan 15.6 ekranda hala 1366x768 çözünürlüklü paneli varken küçücük cihazda 4k ya yakın çözünürlüklü panel var. Üstelik de core m, öyle i3 falan bile değil.

15.6 olup 4k olan modellerde var. 1366x768 hala bir çok kişinin işini görüyor ve fiyatları uygun olduğu sürece de satılmaya devam edecek.

• Tam bir iş bilgisayarı olmuş. Biraz olsun grafik işleri yapmak için de harici ekran yongası olsaydı güzel olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 saat iyi bir süre ama bu saatlerin gerçekleştiğine hiç şahit olmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

Sonra niye satışlar düşüyor diye ağlarsınız, ulan 15.6 ekranda hala 1366x768 çözünürlüklü paneli varken küçücük cihazda 4k ya yakın çözünürlüklü panel var. Üstelik de core m, öyle i3 falan bile değil.

ben de bunu anlamıyorum el kadar cep telefonunda full hd standart oldu 2kya geçtiler laptopa gelince yok

• Intel core m serisi tablet icin dusunulebilir.ama giris seviyesi icin bile olsa laptoplarda yanlis secim olur.

1250 dolara (3750 tl) i5 'ten asagisini kabul etmemek lazim.Bu yuzden en fazla 500-600 dolar eder.

• profesyonel ve core m? ahahahahahahaha allahım hayatta gördüğüm en saçma laptop. 200 dolar bile etmez. çöp. profesyonel olmak isteyen adam i7 4720 hq dan aşağı işlemci koyamaz. mp3 bile oynatamaz ki bu :D :D

• O fiyata bu özellikler ol-ma-mış. Try again HP.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ısınıyodur
  • bu özellikler ne biçim lan benim i7 4510 u lu pc im bile daha iyi üstelik word veya ofis ile çalışırken 7 saat java ile çalışırken 3 saat şarzı gidiyor.bu fiyata değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: carreragt339

profesyonel ve core m? ahahahahahahaha allahım hayatta gördüğüm en saçma laptop. 200 dolar bile etmez. çöp. profesyonel olmak isteyen adam i7 4720 hq dan aşağı işlemci koyamaz. mp3 bile oynatamaz ki bu :D :D

abartma u işlemcilerde grafik işlemleri (video edit,autocad vb) hariç gayet yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

quote:

profesyonel ve core m? ahahahahahahaha allahım hayatta gördüğüm en saçma laptop. 200 dolar bile etmez. çöp. profesyonel olmak isteyen adam i7 4720 hq dan aşağı işlemci koyamaz. mp3 bile oynatamaz ki bu :D :D

abartma u işlemcilerde grafik işlemleri (video edit,autocad vb) hariç gayet yeterli.

bende biliyorum onların yeterli olduğunu da profesyoneller tam da o işleri yapıyor. birkaç ay önce siz diyordunuz eclipse benim ultrabookda kasıyor diye :D i5 4510u ydu yanlış hatırlamıyorsam. kod yazmakta bile yavaş kalıyorsa düşünmek lazım. yanlış bilmiyorsam photoshop bile kasıyor olması lazım çok efektli dosyalarda u işlemcilerle. yanlışsam düzeltin :)

• quote:

quote:

quote:

bende biliyorum onların yeterli olduğunu da profesyoneller tam da o işleri yapıyor. birkaç ay önce siz diyordunuz eclipse benim ultrabookda kasıyor diye :D i5 4510u ydu yanlış hatırlamıyorsam. kod yazmakta bile yavaş kalıyorsa düşünmek lazım. yanlış bilmiyorsam photoshop bile kasıyor olması lazım çok efektli dosyalarda u işlemcilerle. yanlışsam düzeltin :)

evet java swing ile çalışırken acayip kasılıyor android studio da ise daha fena ama 2 sinde de yavaş olsada çalışıyor video edit de çok yavaş geçen 20 dk lık 720 p videoyu 30 dk da editledi.bunlar hariç diğer tüm işlemler sorunsuz visual studio netbeans matcad intellij microsoft ofice programları coreldraw gayet hızlı çalışıyor oyun konusunda da var olan tüm oyunları orta seviyede açıyor bile bile kastırmak için ryse yükledim onu bile medium da oynatabiliyor tek sorun grafik programları ve java yani.ben pc ye 3200 lira verdim aldığım zaman hq pclerde vardı aynı fiyata ama onlar da aşırı pil tüketimi oluyor pil çalışırken 3 saatte bitecekse ne anladık notebooktan.bu pc 6 saat falan gidiyor visual studioyla.

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet java swing ile çalışırken acayip kasılıyor android studio da ise daha fena ama 2 sinde de yavaş olsada çalışıyor video edit de çok yavaş geçen 20 dk lık 720 p videoyu 30 dk da editledi.bunlar hariç diğer tüm işlemler sorunsuz visual studio netbeans matcad intellij microsoft ofice programları coreldraw gayet hızlı çalışıyor oyun konusunda da var olan tüm oyunları orta seviyede açıyor bile bile kastırmak için ryse yükledim onu bile medium da oynatabiliyor tek sorun grafik programları ve java yani.ben pc ye 3200 lira verdim aldığım zaman hq pclerde vardı aynı fiyata ama onlar da aşırı pil tüketimi oluyor pil çalışırken 3 saatte bitecekse ne anladık notebooktan.bu pc 6 saat falan gidiyor visual studioyla.

gerçekten mi? office ve coreldraw ın kasmamasına şaşırdım.. :D daha geçen dönem hazırlıkta windowsların geçmişi ile ilgili slayt hazırladım hazırlamak ölümdü benim e7500 için. daha önceki ödevlerin bazılarında da aynı şekil. 4510u nun yaklaşık %55 daha iyi olması lazım benim işlemciden. bu sene '16-'17 döneminde bilgisayar müh. başlayacağım nasipse tahminen 2. dönem civarlarında yeni bir laptopa ihtiyacım olur. sizden bir tavsiye alabilir miyim acaba? teşekkür ederim. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

gerçekten mi? office ve coreldraw ın kasmamasına şaşırdım.. :D daha geçen dönem hazırlıkta windowsların geçmişi ile ilgili slayt hazırladım hazırlamak ölümdü benim e7500 için. daha önceki ödevlerin bazılarında da aynı şekil. 4510u nun yaklaşık %55 daha iyi olması lazım benim işlemciden. bu sene '16-'17 döneminde bilgisayar müh. başlayacağım nasipse tahminen 2. dönem civarlarında yeni bir laptopa ihtiyacım olur. sizden bir tavsiye alabilir miyim acaba? teşekkür ederim. :)

şu bilgisayar benim işlemcinin 2 üstü ekran kartımında 1 üstü bendeki de hp pavillion 15 ama bunun 1 altı benim bilgisayar bile yeterli ise bu hayli hayli yeterli olur çoğu iş için.
    http://www.teknosa.com/urunler/125033231/hp-pavilion-15-ab220nt-v4p36ea-i7-6500-silver-note#product-features

• bugün vatanda hp spectrelerde indirim vardı yeğenime aldık. hp gerçekten Windows dünyasında üst seviye tasarım ve kalite yapan firmlaradan biri. spectrede çok hoş buda güzel gözüküyor. ama türkiyenin prestiji casper var onu unuttuk. oyuncak plastiğinden kaplamalı laptopları ile prestijimiz

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

bugün vatanda hp spectrelerde indirim vardı yeğenime aldık. hp gerçekten Windows dünyasında üst seviye tasarım ve kalite yapan firmlaradan biri. spectrede çok hoş buda güzel gözüküyor. ama türkiyenin prestiji casper var onu unuttuk. oyuncak plastiğinden kaplamalı laptopları ile prestijimiz

Niye böyle saçma bi yorum yapma gereği duydunuz ki
    Casper ın gayet şık ve kaliteli metal gövdeli dizüstüleride var. Hp nin de o oyuncak plastiğinden kaplamalı dizüstüleride var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

quote:

bugün vatanda hp spectrelerde indirim vardı yeğenime aldık. hp gerçekten Windows dünyasında üst seviye tasarım ve kalite yapan firmlaradan biri. spectrede çok hoş buda güzel gözüküyor. ama türkiyenin prestiji casper var onu unuttuk. oyuncak plastiğinden kaplamalı laptopları ile prestijimiz

Casper ın gayet şık ve kaliteli metal gövdeli dizüstüleride var. Hp nin de o oyuncak plastiğinden kaplamalı dizüstüleride var..

yanlış anlama ama hiç bir şey bilmiyorsun. uzman biri olsan casperin yanına bile yaklaşmazsın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

quote:

yanlış anlama ama hiç bir şey bilmiyorsun. uzman biri olsan casperin yanına bile yaklaşmazsın

Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim; az çok bilgimde var, neredeyse her markadan dizüstü bilgisayar kullanmışlığım var. Hp ninde bol bol (sizin söylediğiniz gibi) oyuncak plastiğinden kaplamalı dizüstülerinide kullandık.. Casper küçük bir firma lakin yerli diye aşağılamanıza gerek yok fiyatına göre her firmanın oyuncak plastiğinden kaplamalı dizüstü bilgisayarı var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.