Şimdi Ara

Xiaomi Mi Box, Android işletim sistemine kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi Mi Box, Android işletim sistemine kavuştu

Google I/O 2016 geliştirici konferansında, Xiaomi önemli bir duyuru yapacağını açıklamıştı. Herkes yeni bir ürün tanıtımı beklerken, mevcut bir ürünün güncellenmiş hali karşımıza çıktı. Firmanın set üstü televizyon kutusu Mi Box, artık Android üzerinde çalışıyor.

Xiaomi, Mi Box kutusunu daha çok Çin pazarı için geliştiriyordu. Firmanın MIUI arayüzünü taşıyan Mi Box, video portalları olarak Alibaba, Tencent gibi yerel firmalarla işbirliği halindeydi. Google yapılan işbirliği sonrasında, Mi Box kutusu Android TV üzerinde çalışacak. Bu anlamda firmanın ilk ürünü diyebiliriz.

Xiaomi, yeni ürününü ABD pazarında satışa sunacak. Android TV olduğu için bu kez Netflix, HBO, Hulu, Pandora, Sling, Vudu gibi ABD kaynaklı medya aktarım platformları entegre edilmiş. Ayrıca Android N sürümünü temel aldığı için resim içinde resim, canlı TV kaydı ve HDR 4K video avantajları da bulunuyor. Bluetooth kumandası ile ister fiziksel isterseniz de ses odaklı kontrol sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca Bkz.Google I/O 2016 konferansında Xiaomi sürprizi

Oyunseverleri unutmayan firma, opsiyonel olarak satılan bir de Mi Game kontrolcüsü sunuyor. Kontrolcüde çift titreşim motoru ve 3 eksenli G sensörüne sahip. Oyuncular, hareket yoluyla da oyunları kontrol edebilecekler.

Cihazda 4 adet Cortex-A53 ve Mali-T450 grafik birimi taşıyan bir yonga seti kullanılmış. 2GB RAM ve 8GB RAM ile sistem tamamlanmış. Ses ve görüntü için ise önemli standartlara yer verilmiş. Örneğin 4K 60 kare/saniye video çözücü, HDMI 2.0a desteği, Dolby Digital Plus,  DTS surround ses, HDR10 video desteği şeklinde bunları saymak mümkün. Genişleme için 1 adet USB portu kullanılırken, WiFi AC standardı ile hızlı kablosuz bağlantı imkanı sunuluyor.

Xiaomi Mi Box, yine rekabetçi bir fiyat etiketi ile ABD pazarına giriş yapacak. Bu bakımdan Roku gibi rakiplerine karşı önemli bir avantaj elde edebilir. Ayrıca diğer set üstü kutuların da benzer bir çözümle ABD pazarına girmesinin de önü açılmış olacak. 

• Slogan güzel olmuş. Let mi entertain you

• bu da spepcs:
    Dimensions
    Length: 101mm
    Width: 101mm
    Thickness: 19.5mm
    Weight: 176.5g (+/- 1g)
    Color: Black

Basic specs
    Output Resolution: Up to 4K 60fps
    Processor: Quad-core Cortex-A53 2.0GHz
    GPU: Mali 450 750MHz
    RAM: 2GB DDR3
    Flash: 8GB eMMC
    System: Android TV 6.0
    Security: Widevine L1 + PlayReady 3.0

Wireless connectivity
    Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Dual-band Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
    Bluetooth: Bluetooth 4.0/3.0

Video
    VP9 Profile-2 up to 4K x 2K @ 60fps
    H.265 HEVC MP-10 at L5.1, up to 4K x 2K at 60fps
    H.264 AVC HPat L5.1, up to 4K x 2K at 30fps
    H.264 MVC, up to 1080P at 60fps
    Supports HDR10/HLG HDR processing (software upgrade required)

Sound
    DTS 2.0+ Digital Out, Dolby Digital Plus
    Up to 7.1 pass through

Ports
    HDMI: HDMI 2.0a x 1 port (HDCP 2.2)
    USB: USB 2.0 x 1 port
    AV: SPDIF Out / 3.5mm audio output x 1 port
    Power: 1 port

Other specs
    Remote: Bluetooth voice remote control, powered by 2 AAA batteries
    Included accessories: Bluetooth voice remote control, HDMI cable, user guide
    Power input: 100~240V 50/60Hz input, 5.2V, 2.1A output

• Süper bi haber, böylelikle harici sistem olarak, mevcut tvleri "smart tv" nin kralı yapma imkanı oluyor. Google I/O'da tanıtıldığına göre sürekli güncelleme desteğine kavuşacak. 60$ gibi fiyat okuyorum yurtdışı sitelerde, en azından tablet yazılımlı android boxlarla uğraşma derdi de ortadan kalkacak. Sony ve Philips'in android tvlerini denedim, bence gayet başarılı; içine de bir Kodi(Xmbc) kurdunmu (ki kuruluyor) daha ne olsun
  • "Hemen bir tane sipariş geçtim" demeyi çok isterdim :(

• 3S pro dan farkı 6.0 olması herhalde bir tek. tabi ingilizce olmasının dışında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N-GAGE QD

"Hemen bir tane sipariş geçtim" demeyi çok isterdim :(

dostum peki tavsiye ne olur? mesela nvidia shield android tv hosuma gitti ama TR gelmiyor , bunun gibi baska hangi tv box var

• Aliexpressten aldim,arizali cikti açılır acilmaz donuyor alet :/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.