Şimdi Ara

Peugeot 307 kullanıcıları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
2.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir kaç aya sonbahar gibi ilk aracımı kısmetse almak istiyorum.

Bütçem 20000-25000 tl arası

araç olarak 307 almak niyetim.manuel vites ( otomatik şamzıman da sıkıntılı olduğunu okudum. )
    Benzinli 1,6 litre istiyorum.

Donanım olarak zengin araçlar olduğunu incelemelerimde gördüm.Hele xt sinde ne ararsan var.

Şu an için internette 2005 gibi modelleri alabildiğimi gördüm.Gerçi ne kadar temiz araçlar onu canlı görünce anlayacağım.
    Beni düşündüren elektrik arıza sıkıntıları,araçta elektronik donanım fazla ve her araca yeni birşey taktıran elektronik olar tabi bir süre sonra beyin arızası olarak dönüşümü olduğunu okudum.

Aracın işyerinde 1,6 dizel modeli vardı.İçine binince o genişlik o ferahlık ,görünüş beni çok cezbediyordu.Ama kulaktan dolma bu marka alınmaz denmesi ( ( işyerinde ve bir akrabamdada makyajlı kasa 307 var. memnunlar )hep bu markayı elememe sebep oldu.

Sizlerden fikir almak istedim.Alacağım araç yaklaşık 10 -11 yaş aralığında olacak km olarak max 130000 km de düşünüyorum ve lpg li olacak

Pejo kullanıcısı olan arakadaşların fikirlerini bekliyorum.

• Koca forumda hiçmi 307 kullanan yok arkadaşlar.
  • Hocam ben daha önce 3 sene (2009-2012) boyunca 207 triptonic kullandım. Vites kutusu da dahil pek fazla sorun yaşamadım. Ufak sorunları saymıyorum.

Şimdi de 1 hafta önce aldığım 2005 model 307 XR otomatik benzinli var. Ben 26 bin verdim. 41 bin km de aldım. Şu an 42 binde.
    Bu fiyatlarda bu konforda başka araç bulman çok zor. Uzun yolda yormayan bir araçtır.
  • Kesinlikle 41000 km çok iyi umarım memnun kalırsınız.Otomatikleri kesinlikle sorunlu şanzımanlar bazı arkadaşlarda var 2 kere değiştirmişler aklınızda bulunsun

donanım paketi fulun bir altı sanırım xr internette şu sıralar bayram dan dolayı 1000-15000 daha koymuş üstüne

Bu aracı bende çok seviyorum umarım bizde memnun kalırız. :)
  • nctemiz kullanıcısına yanıt
    Sorunsuz otomatik vites araç da yok gibi. Japonlar var ama onlar da el yakıyor. 26 bin tl gibi bi fiyata bence binebileceğim en iyilerden biri. DSG şanzıman kullananlar da biliyorum. Sattım kurtuldum diyenler çok.
    Şanzıman arızasına 4-5 bin tl kadar harcıyorlardı. Bizimkinde ise en baba masraf şanzıman için 2-3 bin arası..

Umarım hepimiz memnun kalırız
  • vallahı 307 aldınmı naptın cok merak ettım hocam bende düşünüyorumda aldıysan benı bı aydınlat benımde cevremde kullanan var memnunlar ama kullanmayanlar hiç memnun değil arabayı resmen gömdüler cok kafam karıştı çok yakışıklı araç
  • Tabiki otomatik şanzımanda sorun mutlaka olacaktır.İki tanıdıkla konuştum.birinin kayınçosunda birinin arkadaşında 307 var şanzımanlarını 2 kere değiştirmişler.O kadar sıkıntılı ama sorunsuz kullananlarda yok değil tabi :)
  • kurtbey8001 kullanıcısına yanıt
    Hocam henüz almadım.Fiyatlar şu an yüksek düşmesini bekliyorum.Ama ben işyerinde bir arkadaşta bir araç var.Zayıfta olsa 2-3 aya kadar satacak anlaşırsak onu alırım.
    Ama gönlüm 307 den yana düşük kmli benzinli lpg olursa daha iyi olur.Olanlar memnunsa diğerlerine kulak asma bence

Model seç uygun fiyatı bulursan düşünme
    Tabi bu işte şans önemli
    Aldığın araç şansa toplu olupta sorunu bitmeyen araçlardanda olabilir.Benim başıma geldi.Sen ne zaman düşünüyorsun.Bütçen nedir.
    Hocam son durum nedir aldınmı araba
    Son durum nedir aracı aldınmı benim aklım ikide bir gidip geliyor.Ne yapsam bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nctemiz

Son durum nedir aracı aldınmı benim aklım ikide bir gidip geliyor.Ne yapsam bilmiyorum.

Hocam S.a aracı alınca buraları terkettım yenı gordum aracı aldım hatta gerı bıle satıyorum :)
    Ya ben cesaret edemedim.Çok olumsuz yorumla karşılaştım.Çevremde kileri dinledim.Cesaret edemedim.

Clio symbol dizel aldım.

E peki nasıl sıkıntı yaşadınmı hatamı ettim.Almayarak
  • Bende 307 xt 2004 var ve iyiki almisim diyoruum cok yakmasi disinda hic bi sorunu yok alacak arkadaslara tavsiye ederim yalniz dusuk kmli ve lpgli olmasina dikkat edin sonradan lpg ile ugrasmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nural1990 kullanıcısına yanıt
    Ben bitane sw 307 buldum.Temizdi araç ilanda en azından düzgün duruyordu.
    Fakat sanayideki tanıdıklardan alma sıkıntı yaşarsın diyince vazgeçtim.
    Daha sonradan karar verdim.Bakmak için aradım satılmıştı.Bilmiyorum doğrumu yanlışmı yaptım.
  • Yanlis yapmissin dostum araba sans isi iyi ql dedikleri arabada kotu cikabilir milletin diline yama olmus bilende 307 kotu diyo bilmeyende ben aldim cok memnunum bi cok arkadasimdada var 307 daha kotu diyen gormedim kullananlardan daha cok kullanmayanlar kotuluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ya ben cesaret edemedim.Çok olumsuz yorumla karşılaştım.Çevremde kileri dinledim.Cesaret edemedim.

Clio symbol dizel aldım.

yok hocam ben 307 almadım fıesta dızel aldım bende şimdi bin pişömanıme rzuruma dizel araç yakışmazmış kışın mahvettı benı 307 hakkında hala fıkrım yok sızınde hayırlı olsun araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: nural1990

Yanlis yapmissin dostum araba sans isi iyi ql dedikleri arabada kotu cikabilir milletin diline yama olmus bilende 307 kotu diyo bilmeyende ben aldim cok memnunum bi cok arkadasimdada var 307 daha kotu diyen gormedim kullananlardan daha cok kullanmayanlar kotuluyo

Tabi dediğinde haklısın
    Sanayide tanıdıklar diyince güvenemedim.Binbir zorlukla alacağın araçta sorun çok olursa yaptırmakta zorlanırım diye düşündüm.
    Bu araçta sorun yok ama aynı paraya daha konforlu bir araç alabilirdim.Aslında sw satılmasaydı.O gün gidince belki alırdım.
    Keşke benimde tanıdıklarda 307 olsaydı.belki bende 307 sahibiydim.Kısmet değilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtbey8001

quote:

Clio symbol dizel aldım.

yok hocam ben 307 almadım fıesta dızel aldım bende şimdi bin pişömanıme rzuruma dizel araç yakışmazmış kışın mahvettı benı 307 hakkında hala fıkrım yok sızınde hayırlı olsun araç

Nedendir hayırdır.Soğuklardan dolayımı sorun oldu.
  • Selam arkadaşlar arabam 307 otomatik. gaza basınca yaklaşık 2000devire varınca islik sesine benzer ses geliyor.araba rölantideyken ses yok.boşta iken gaza basınca yine ses geliyor.şarj dinamosunun rulmanlarını degistirdim düzelmedi.sebebi hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizma41 -- 6 Mayıs 2017; 18:11:49 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.