Şimdi Ara

Tuğla duvardaki optik illüzyon interneti salladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
2.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuğla duvardaki optik illüzyon interneti salladı

Ekrandaki görüntüde sıradan bir tuğla duvar görüyoruz. Bu konuda hemfikiriz. Ancak aynı zamanda başka birşey daha var. Bunu görebiliyor musunuz? Daha da yakından bakmanız işe yarayabilir. Hala göremediniz mi?

Görüntü, geçtiğimiz Pazartesi günü İngiltere'de ikamet eden Arron Bevin isimli bir Facebook kullanıcısı tarafından "Gördüğüm en iyi optik illüzyonlardan biri" başlığıyla yayınlandı. Facebook gönderisi şu anda yaklaşık 55 bin paylaşım ve 68 bin yorum alarak sosyal medyada büyük bir patlama yapmış durumda.

Ayrıca Bkz.Hacklenen web sitelerinin çoğu WordPress altyapısına sahip
    Fotoğrafa bakan çoğu kişi tuğla duvardaki yarığa sıkışmış küçük bir taş parçası görüyor. Aslında öyle gördüklerini sanıyorlar ancak gerçek hiç de öyle değil. Görüntüde farklı bir başka nesne var. Paylaşımı yapan Bevin, bu sırrı çözebilmek için yaklaşık beş dakika boyunca baktığını söylüyor. Büyük çoğunluk ilk bakışta fotoğraftaki detayı bir türlü algılayamazken bazı kullanıcılar bunu rahatlıkla gördüklerini söylüyorlar.

Geçtiğimiz aylarda paylaşılan meşhur elbise görseli de benzer şekilde bir tartışmaya neden olmuştu. İnternet ortamını sarsan fotoğraftaki kıyafet kimilerine göre mavi/siyah kimilerine göre de beyaz/altın renklerinde görünüyordu. Bugün yine aynı şekilde optik illüzyon ya da göz yanılsamasının en başarılı örneklerinden biriyle karşı karşıyayız.

Evet, gerçekten de tuğla duvarın arasına sıkıştırılmış kahverengi bir "puro" var. Peki siz bunu görmeyi başardınız mı?

• göremedim, yarın bi de gündüz gözüne bakıyım bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cactus Man -- 20 Mayıs 2016; 0:39:01 >
  • Oha bu seferki harbiden kazıkmış o kadar baktım farkedemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç te ilginç bi haber değilll...100 kişi,ye göster bu resmi hepside duvar arasındaki puroyu görür

• Puroyu gördüm de puronun ucundakinin taş değil de kül olduğunu anlamak zaman alıyor.

• Koyun suru bos isleri ...

• Puro hariç, +18 dahil herşeyi gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General. -- 20 Mayıs 2016; 0:54:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Puroyu gördüm de puronun ucundakinin taş değil de kül olduğunu anlamak zaman alıyor.

Aynen

• ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• sazan.avi

• Ya insan gibi rica ediyorum bak, böyle lüzumsuz şeyleri haber diye yayınlamayın. Bundan bi sonraki basamak uçankuş, survivor, elbise mavi mi...

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

?

Çemberi sağa doğru genişlet o kafası

• Puronun govdesi ayni zamanda yarık gibi de gorülebiliyor. İlüzyonu orada yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 20 Mayıs 2016; 1:13:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

?

Çemberi sağa doğru genişlet o kafası

Bi 1 dakika daha uğraşmak zorunda kaldım ama şimdi de nasıl farkedemedim onu diye yanıyorum.
    Belki de çok olmasa da renk körü olduğumdandır.
    Teşekkürler cevap için.

• Sağlam illüzyonmuş. Hangisi gerçek merak ettim.

• Taş gibi duruyor dikkatli bakınca anlaşılıyor

• yazinin sonunda "puro" konu edilince geri gidip goz taramasinda ancak farkediliyor.

• Puro icmeyenler toplanmis yine
  • İşin garip yanı puroyu gördükten sonra bir daha onu duvar boşluğuna benzetemiyorsun ??

• yılın teknoloji haberi ödülü Onur seven,a gidiyor onur yaptığı açıklamada kendisine bu imkanı veren dh ailesine teşekkürlerini sundu açıklamanın ardından Genel Yayın Yönetmeni Mesut Çevik ise duygu dolu şu sözleri söyledi üst seviye kaliteli haber için takipçi kitlemizin damak tadına hitap ettik sadece işin özü arka planda hummalı bir çalışmadır dedi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.