Şimdi Ara

İos 9.3.2 şarj süreleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
2.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6s full sarjdan beri dusuk guc modunda. Onun disinda wifi, 4g ivir zivir hersey acik
     İos 9.3.2 şarj süreleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Bavarian -- 21 Mayıs 2016; 19:15:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pil süreleri süper olmuş bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=117044690

Evet eve geri gidiyorum.

İos 9.3.2 şarj süreleri
     İos 9.3.2 şarj süreleri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Uyudum uyandım :p
     İos 9.3.2 şarj süreleri

• telefon 6s neden en fazla 6 saati goruyorum?
    Bu mesaja eklenen görseller:

İos 9.3.2 şarj süreleri İos 9.3.2 şarj süreleri

• iPhone 6 güç tasarruf modunda kullandım
    Sizce iyimidir bu aralar Şarjımdan memnun değilim ..

İos 9.3.2 şarj süreleri İos 9.3.2 şarj süreleri İos 9.3.2 şarj süreleri

• Burdan anladığımız(ben anlamadım); 9,3,2 geçelim mi geçmeyelim mi?
  • attci kullanıcısına yanıt
    Geçeceğiz hocam çok güzel bir sürüm 9.3.2

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanEmecan

iPhone 6 güç tasarruf modunda kullandım
    Sizce iyimidir bu aralar Şarjımdan memnun değilim ..

İos 9.3.2 şarj süreleri İos 9.3.2 şarj süreleri İos 9.3.2 şarj süreleri

Hocam bence kötü. Rica etsem hangi sürüm olduğunu ve pil ömrünü yazarmısınız?

• Fena değil gibi.
    Dün telefonu pek kullanmadım.İyi dayandı yine.
    İp6s
    Wifi genelde kapalı.
    Konum sürekli açık.
    Ekran otoda.

İos 9.3.2 şarj süreleri

• burada pillerini %15, %10 hatta %1'e kadar düşürerek kullananların aylar sonra "pilim öldü, ömrü azaldı" diye ağlamalarını görmek çok eğlenceli olacak

%20'nin altında kullandığınız her SALİSE pilinizin AŞIRI ŞEKİLDE ömrünü yiyorsunuz

https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_polymer_battery
  • Pil değişimi kaç lira ? 2 yıl içinde kullanmasan bile pil %20 kayıp olacak . %1 olsa da değişecek %25 de şarja taksan da . Herkes keyfine göre kullansın .

• BigGamer kullanıcısına yanıt
    9.3.2

• İphone tam olarak kullanım süresi ve ekran süresini göstermiyor. Paylaşılan kullanım süresi olan yer ekran kullanımı ile beraber arka planda kullanılan uygulamaların kullanım süresini veriyor. Yani telefonda ekstra bir uygulama yüklemeyen kişide arka planda kullanım süresi az olacağı için alacağı kullanım süresi az olacaktır. Örneğin WhatsApp yüklü kişide arka plan çalışma süreside olacağı için alacağı kullanım süresi fazla olacak. Tam olarak batarya kabiliyetinin ölçülmesi için Apple'ın kullanım süresinin yanında tam şarj sonrası ekran açık kalma süresinide vermesi lazım diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz. @infom@n

• defected kullanıcısına yanıt
    Önceki cihazımda tam 550 defa dibine kadar bitirip doldurdum hala 8.5 saat kullanım süresi alıyordum.
    Wikipedia sayfasında %20 terimi geçmiyor. Apple'ın veya başka bir pilli cihaz üreticisinin böyle bir uyarısı yok, Hiçbir cihaz pil sorunu yuzünden servise gidip %20'nin altına düşürmüşsünüz diye geri çevrilmedi. Kullanıcıların %99'u pillerini %20'nin altına kadar düşürüp kullanıyor ve bir kaç ay sonra öldü diyen kimse yok.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=117019226

... şarjı tamamen bitirmeyin uyarısı da model oyuncak kullanıcılarının gereksiz bilgisidir. Onların cihazlarında pil portatiftir. Şarj ettikleri alette şarj kontrol devresi vardır ve aşırı şarjı önler ama pili boşalttıkları oyuncaklarda pili kontrol eden bir devre yoktur. Bu nedenle oyuncağın gücü azaldığında tamamen bitmesin diye daha fazla oynamazlar ve şarja koyarlar.

Lityum pilleri tamamen bitirirseniz bir daha şarj olmazlar ama bu tamamen bitirme denen değer 0 Volt 0 Amperdir. Hiçbir telefonun pilini 0 Volt'a düşüremezsiniz. Çünkü telefonun (cpu, gpu, ekran, anakart,vs vs ) çalışması için gereken minimum değer vardır. iPhone'ların donanımının sağlıklı çalışabilmesi için minimum değer 3.2 volttur ve cihaz kendini 3.4 Voltta kapattığı için lityum pili donanım için bitirmiş (3.4 Volt = %0) ama reelde (3.4 Volt = %78) bitirmemiş oluruz.

Ek olarak yeni nesil cihazlarda şarj kontrol devresi vardır. Bu devre aşırı şarjı, aşırı deşarjı, yüksek ve düşük sıcaklıkta şarj ve deşarjı engeller. Bunun en büyük kanıtı pil soketlerinde sadece + ve - kablosu yer almalıyken bu ek bilgileri telefona aktarmak için ekstra kablolar bulunur.

Lityum pilleri şarj ederken dikkat etmeniz gereken 2 şey var.
    1- Orijinal şarj aleti kullanın.
    2- 0'C altında ve 35'C üstünde şarj etmeyin. Mümkünse 0-35 arasına dönene kadar bir kenara bırakıp kullanmayın.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 23 Mayıs 2016; 22:01:54 >

• goyus kullanıcısına yanıt
    Arka planda çalışan uygulama pil tüketmiyor mu?

• labkamil kullanıcısına yanıt
    Aksine iphone'lar donanımın aktif olarak kullanıldığı süreyi ölçüyor ve donanım aktif olduğunda biz birşeyleri kullanıyoruz. Android ise sadece ekranın açık olduğu süreyi gösteriyor. Bazı kullanımlar sizin ekrana dokunmanızı gerektirmez. Örneğin müzik, telefon, radyo, download, vs vs vs.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    müzik, radyo, download tamam onların olması normal doğru söylüyorsunuz. ekran açık kalma süresi tam bir belirleyici değil ama.
    mesela whatsapp son 24 saatte 30 dk ekran - 2,3 saat arkaplan diyor şuanda baktığımda.
    kullanımı 2.3 saat daha fazla tutuyor. ama bu bir ekran yada 3g kadar pil harcamıyor.
    iphonenunda whatsapp yüklü olmayan yada aktif kullanmayan kişi totalde alacağı süresi düşük çıkacak.
    benim pilim niçin az gidiyor durumuna düşecek.
    demek istediğim iphone gerek son 24 saat kullanımını ayrıntılı göstermesi ile ayrıca son şarjdan sonrasını ayrıntılı göstermemesi vede ek olarak ekran açık kalma süresini göstermemesi ile pil kullanımı göstermesi alanında geridedir.

bu arada yıllardır iphone kullanıcısıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

müzik, radyo, download tamam onların olması normal doğru söylüyorsunuz. ekran açık kalma süresi tam bir belirleyici değil ama.
    mesela whatsapp son 24 saatte 30 dk ekran - 2,3 saat arkaplan diyor şuanda baktığımda.
    kullanımı 2.3 saat daha fazla tutuyor. ama bu bir ekran yada 3g kadar pil harcamıyor.
    iphonenunda whatsapp yüklü olmayan yada aktif kullanmayan kişi totalde alacağı süresi düşük çıkacak.
    benim pilim niçin az gidiyor durumuna düşecek.
    demek istediğim iphone gerek son 24 saat kullanımını ayrıntılı göstermesi ile ayrıca son şarjdan sonrasını ayrıntılı göstermemesi vede ek olarak ekran açık kalma süresini göstermemesi ile pil kullanımı göstermesi alanında geridedir.

bu arada yıllardır iphone kullanıcısıyım.

Evet o konuda haklısınız. Haklı olmanızın sebebini de güzel açıklamışsınız. Kafamda soru işareti oluşturup sorgulamamı sağladığınız için ve yeni bir şey öğrettiğiniz için teşekkür ederim.
    Bu sorunun sebebi her uygulamanın farklı donanım kaynağı tüketmesi ama kullanım süresi sayacının ya kullanılıyor yada kullanılmıyor şeklinde (1/0) ölçüme başlayıp durması.
    Örneğin CPU guvernör'ü diye birşey var. iPhone'da frekanslar nasıl belirlenmiş bilmiyorum ama bazı rakamlar hariç sıralama şöyle örneklenebilir:
    Derin Uyku > Uyku > 200mhz > 400mhz > 600mhz > 800mhz > 1000mhz > 1200mhz > 1400mhz gibi
    Mesela cihaz derin uyku veya uyku moduna girdiğinde kullanım sayacı duruyordur.
    Fakat kimi uygulama arka planda 200mhz harcar az pil tüketir, kimi uygulama 600mhz harcar 3 kat daha fazla pil tüketir. Video izlersiniz CPU, GPU, modem, RAM, dahili bellek kullanımı aşırı artar, müzik dinlersiniz CPU en düşük frekansta çalışır GPU, modem uyur diğerleri çok kısık çalışır.

İşte sizin dikkat çektiğiniz sıkıntının sebebi bu. Kullanım süre sayacı 200mhz'de de çalışıyor 1400mhz'de de çalışıyor. Uykuda da duruyor derin uykuda da duruyor. Bu sorunu çözmenin tek yolu daha detaylı bir pil kullanım süresi sayfası oluşturmaktır fakat bunu Apple asla yapmaz, Google'ın yapması ise sürpriz olur.

Günlük hayatta hepimizin kullanım senaryosu farklı. Her zaman dediğim gibi kimi gündüz açık alanda %100 ekran parlaklığına ulaşan ortamlarda kullanıyor, kimi göreceli olarak loş ofis ortamında kullanıyor, kiminin bağlandığı baz istasyonu çok yakın kiminin bağlandığı baz istasyonu 30 km ileride (kırsal). Kimi normal kulaklık kullanıyor, kimi BT, kimi de kullaklık bile kullanmıyor.

Bizim yapmamız gereken şey, paylaşılan SS'lerde direk rakamlara bakmamak. Kendimize en yakın kullanım senaryosu ile kendi tüketimimizi karşılaştırıp 30-45 dakika tolerans ile değerlendirmek.

Zaten bu yüzden 8 saat kullanım 24 saat bekleme diye paylaşımda bulunmayıp SS ile kullanılan uygulamarın tüketimlerini de paylaşıyor.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Saygılarımla

• infom@n kullanıcısına yanıt
    ben teşekkür ederim..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.