Şimdi Ara

Türk Telekomla Diyalog

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün akşam şöyle bir konuşma gerçekleştirdik...

-Merhaba Ben mega north internet hızımda anormal bir yavaşlık var.
    -Nasıl yani açıklar mısınız?
    -Tabii, mesela hız testi yaptığımda çok iyi hızlar görüyorum, internet bağlantım da kesilmiyor hiç çok şükür.
    -Evet mega bey 16 gündür internetiniz aktif gözüküyor, peki sorunuz nedir?
    -Youtube snapchat ya da video sitelerine girdiğimde aldığım kpbs değerleri çok kötü, 720p video oynatamıyorum.
    -hemen yardımcı olalım, öncelikle dns ayarlarınızı güncelleyelim, ağ bağlantılarımdan ..
    -tamam ordayım dns değerlerindeyim ne yazalım?
    -195 bişi bişi, bişi bişi modemi de resetleyin.
    -tamam hallettim, reset attım modeme de bekliyorum.
    -şimdi oynatmak istediğiniz video ya girer misiniz?
    -şu an oynatıyorum değişen hiç bir şey yok takılmalar devam ediyor maalesef. bu arada vpn açıp kullandığımda 1080p bile oynatabiliyorum... illa vpn mi kullanmam gerekiyor?
    -evet mega bey anlıyorum. hattınızda kopma yok, internet hızınız çok iyi gözüküyor, kotayı da aşmamışsınız. sorununuz yurtdışı kaynaklı sitelerden dolayı oluyor olmalı.
    -bakın üst kattaki komşumdan bağlanabiliyorum aynı sağlayıcıyı farklı bir iss le kullanıyor sonuçta bu binada tt var onlarda böyle bir sıkıntı yok her şey hemen yükleniyor. ben de vpn kullandığımda otomatik 1080p oynatıyor ama tabi vpn ler paralı ve kullanmak istemiyorum.
    -hattınızda bir sorun gözükmüyor mega bey
    -son kararınız mı
    -evet, yardımcı olabileceğimiz başka bir şey var mı?
    -hayır teşekkürler.

her akşam arayıp görüşsem bir iyileşme kaydeder miyiz acaba?
    ne diyorsunuz bu konu hakkında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mega_north -- 18 Mayıs 2016; 16:43:41 >

• Acıbadem ve Gayrettepe yurtdışı çıkışlarının kapasitesi yetmiyor dolayısıyla hiçbir müşteri temsilcisi hatta santral bile sorunu çözemez. Duyumlara göre Türk Telekom sorunu çözmeye çalışıyormuş.
  • ben bulgurluda oturuyorum...o sebepten mi kaynaklıyor.
    peki vpn ile nasıl oluyor da yetmeyen yurtdışı çıkışlarına rağmen maksimum hızda kullanabiliyorum.

ben ya bu vpn olayını tam çözemedim ya da ttnet in bu konuda kısıtlamaları söz konusu.
  • Youtube vb. sitelere doğru giden trafiği azaltmak için bant genişliği azaltılıyor.
    Forum içerisinde zaten birkaç tane aynı konu var. Müşteri hizmetlerinin yapacağı birşey yok.
  • Servis sağlayasından kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum. Sanırım çözüm tek çözüm vpn..
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Türk net kullanıyorum son hızda hiç bir sitede sıkıntı yaşamadım.60 gb oyun indirdim dün hızım fiber gibiydi sorun sadece türk telekom'da sanırsam.
    Türknet ip ve dns'leri farklı olduğundan dolayımıdır?Türk telekom altyapısını kullanıyor ancak yurt dışı çıkışı Türknet Veri Merkezlerindenmi çıkıyor tam olarak bilginiz varmıdır?
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Uydunet Gayrettepe'den çıkış yapıyor biz öncelikliyiz sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilerek veya zorunda kalıyor sonucta benim her ay 70-80 lira verdigim ttnet internetim iş görmüyor. farklı bi iss gecince benim kullandıgım sol bi sorun olmuyor Türknet de de öyleymiş vf de öyle. Tercih edilmeme sebeplerine bunuda ekleyebiliriz.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Türknet'e ait veri merkezleri var ancak yurtdışı çıkışlarına sahip iki sağlayıcı var. Biri Türk Telekom diğeri Turkcell. Mahallede bulunan operasyon şefinden öğrendiğim kadarıyla Türk Telekom'un artan abonesi dolayısıyla atanan band genişliği yetersiz kalıyormuş. 2016 yılı içerisinde sorunun çözülmesi umuluyormuş. Sadece 2015'te diğer servis sağlayıcıları dahil Türk Telekom'un abone sayısı 1 milyona yakın artmış.
  • UMA UMA SARI MUMA DÖNMESİNLER? :)

Bunun umulacak durumu yok. Dünya'nın hiçbir yerinde telefon hattından (ADSL) internet hizmeti artık yok. Fiber bile artık yavaş yavaş kalkıyor. İnsanlar artık yüksek hızda interneti uydu üzerinden düşük fiyatlara alıyorlar. Firmalar kötü hava şartlarında hız düşmeden veya kopma yaşanmadan nasıl uydunan kesintisiz internet hizmeti sağlarızın peşinde...

Bizde bırakın bunları, geçin artık Dünya'da yavaş yavaş terk edilmeye başlanan fiber altyapıyı, kırık saha dolabını onartamıyor, 2 metre BAKIR telefon kablosunu beyefendilere çektirtemiyorsunuz.

Gerçi kime anlatıyorsak?

Birgün BTK'nın kafasına taş düşerde bunların peşinden ayrılır, rüzgar başka yönlere esmeye başlarsa görürüm ben bu arkadaşların akibetini...

Şimdilik, "BAS BAS PARALARI RONALDO'YA, HARCAMAYA DEĞMEZ ALTYAPIYA..."

Kalın selametle...

• Yazık. Diger iss lere verdigi altyapi hizmetinde kisma yapamiyor muhtemelen cunku onlar mahkemeye verip catir vatir hakkini savunabilir!!!
    Birebir ayni sorunu yasiyorum. Ttnet imaji benim icin bitik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevketbd

Yazık. Diger iss lere verdigi altyapi hizmetinde kisma yapamiyor muhtemelen cunku onlar mahkemeye verip catir vatir hakkini savunabilir!!!
    Birebir ayni sorunu yasiyorum. Ttnet imaji benim icin bitik.

Hiç birşey yapamazlar TT boğazlar onları. Diğer iss lere yapmadiklari kalmiyor

• yani böyle kör topal kullanacağız bunu öyle mi.
    hepten kapattırırım daha iyi.
  • online işlemlerden şikayet oluşturdum...
    siteleri kısıyorsunuz vpn siz giremiyoruz vs vs vs...
    ve gerçekten hala aynı şekilde ağırlaştırılmış bir internet kullanımım mevcut.

telefondaki hanım kardeşimiz tane tane hiç bir sorunum olmadığı konusunda ikna etmeye çalıştı beni, gerçekten çok enteresan.
  • demek hem kısıtlanıyorsunuz hemde şunun gibi diyaloglar yaşıyorsunuz

iyice mala bağladılar desenize
  • snurks kullanıcısına yanıt
    hocam çok iyimiş
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    peki neden aynı apartmanda turk telekom çıkışı kullanan diğer iss lerde hiç bir problem yok bu konuda ?
    ttnet kullananlar çamur gibi, ama turknet vodafone çıkışları gayet stabil.

adamlar sordum böyle bir derdiniz var mı diye, yoo o ne ki diyorlar.

bildiğin sömürülüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

peki neden aynı apartmanda turk telekom çıkışı kullanan diğer iss lerde hiç bir problem yok bu konuda ?
    ttnet kullananlar çamur gibi, ama turknet vodafone çıkışları gayet stabil.

adamlar sordum böyle bir derdiniz var mı diye, yoo o ne ki diyorlar.

bildiğin sömürülüyoruz.

Çok basit hocam. Trafik önce vf sunucularindan geçiyor ondan.

Ttnet kullaniyorum suan pia sunuculari uzerinden trafige cikiyorum 380kb/s hız goruyor donmadan youtube videolarını izleyebiliyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

Türk Telekomla Diyalog

• Arkadaşlar selam,
    Oluşturduğum iki şikayet sonrası gündüz ya da akşam saatlerinde şu anda sıkıntı yaşamadan internet keyfi sürebiliyorum.
    youtube videolarım otomatik 720 ve üzeri açılıyor.
    Bizim binada uydunet de var onunla tehdit ettim hehe
    ama taahhüt bitiminde en az 10 kere düşüneceğim ttnet için… çok yersiz madur edildim iki ay bilseydim daha evvel şikayet ederdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.